Partner nechce být u porodu. Nechci ho nutit, ale zlobím se!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.19 21:25
Partner nechce být u porodu. Nechci ho nutit, ale zlobím se!

Ahoj,

prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat. Můj manžel nechce jít k porodu a pro mě je to hrozný šok. Čekala jsem, že on je přesně ten typ, co by tam být chtěl. Jsme si hodně blízcí, máme krásný vztah, vše jsme vždy prožívali spolu - ale tohle pro mě byla rána a cítím to jako podraz. Prostě mě nechce vidět trpět. Ale já si vybrat nemůžu - taky bych tam raději nebyla a netrpěla. Vím, že není dobré ho nutit, ale nedokážu se s tím prostě srovnat. Přijde mi, že nás to hodně vzdálilo. Najednou nemám touhu s ním sdílet nic z těhotenství, nechci ho brát na ultrazvuk ani nic dalšího, nechci ani, aby se mnou vybíral jména - k tomu na to vše jsem se těšila a vždy mi hrozně záleželo, abychom to vše sdíleli spolu a byli prostě tým. A najednou chce takhle důležitou věc nechat jenom na mně. Možná tu teď zním jako hysterka, nebo jako nějaká mrcha, která dělá manželovi natruc, že nechce k porodu. Ale to já právě vůbec nechci - a neumím si s těmi pocity poradit. Najednou mám hrozný vnitřní vztek na něj a na to, že on nic z toho prožívat nemusí a ještě že se vyhne i tomu nejhoršímu, ale zároveň i nejkrásnějšímu. Jak s ním potom můžu sdílet pocity z toho, jaké to bylo, když přišlo miminko na svět? On to nikdy nepochopí. A k tomu je přesně ten typ, co by si přál hodně dětí. On se na děti těší a chce jich víc, než já. Ale k porodu, to neeee…cítíte z toho, jak to píšu, ten vztek ve mně? Taková jsem nikdy nebyla =( a nemůžu si s tím teď poradit. Myslíte, že by pomohlo navštívit nějakou poradnu, psychologa nebo tak? Dokonce na mě přišly i myšlenky, že teda když mám zvládnout porod sama, tak jestli rovnou nemám vše zvládnout sama a ať neni ani u dalších věcí…

Přečtěte si článek: Otec u porodu - ano či ne?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8103 příspěvků 17.06.19 21:33

Ale tak tím že nebude rodit, jen na to bude koukat a bude se cítit bezmocný si fakt nebude umět do tebe vcítit.

Řádí v tobě těhotenské hormony a skutečně děláš z komára velbouda. Ostatně tradničně je porod čistě ženská záležitost, mužové se okolo začali motat až když porody přebrala medicína a otec u porodu je čistě postmoderní věc.

K psychologovi s tím nechoď, nech ten pocit odeznít a zbytečně se s v tom nerýpej. čím víc se v tom budeš rýpat tím víc ti v hlavě taková prkotina bude narůstat do nesmyslné zátěže.

Až vychladneš, tak počkej ještě týden. A pak zkus nadnést, že tě překvapilo že u porodu nechce být a že tě zabolelo to, že si očekávala opak a že by si asi byla daleko jistější, kdyby tam byl.

Ale fakt nemá smysl to řešit v okamžiku, kdy si napumpovaná hormony a emocemi - tím nic nevyřeší, leda se pohádáte.

Zároveň se asi hodí abyste společně začali chodit na nějakou přípravu na rodičovství, je dost dobře možné, že když bude mít víc konkrétnách informací a uvidí jiné muže, že nevyšilují, tak že přehodnotí postoj.

Na to aby byl u porodu fakt není žádný nárok a aby to fungovalo, tak musí chtít obě strany. Ostatně stává se, že pánové co jsou u porodu své partnerky pak nejsou schopní s ní spát. To chceš?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.19 21:33

Možná to moc hrotis. Plno věci jsme si ujasnili předem a vím co chce. Taky by se z toho nemusel vzpamatovat kdyby tam byl a nechtěl.

Kbelar
Povídálka 19 příspěvků 17.06.19 21:33

U nás je to naopak - nechci ho tam a jde tam, nechci mu to upírat, ale už teď mě tam štve. U prvního byl taky.

hanka.br.
Generální žvanilka 20236 příspěvků 17.06.19 21:34

Přimlouvám se, nezlob se na něj a nenuť. Asi mám podobný typ doma - naštěstí jsem o tohle nikdy moc nestála, na druhou stranu v době, kdy se mi narodily starší dcery, byl otec u porodu spíše výjimkou. Chápu, že dneska jsou maminky zmasírované tak, že otec, co nechce u porodu být, vypadá jako vyvrhel. Ale ono to tak není. Stejně by to nedopadlo podle tvých představ, na 100% bys byla zklamaná, že se nechová, jak ty chceš. Vezmi si k porodu kamarádku nebo někoho blízkého, kdo ti opravdu pomůže a na manžela se nezlob. Uvidíš, že ti v budoucnosti ukáže, jak tě umí podržet jako nikdo na světě. Přítomnost u porodu s tím naprosto nesouvisí.

Příspěvek upraven 17.06.19 v 21:35

Hobitka
Kelišová 5731 příspěvků 17.06.19 21:34

Vztek je z Tebe citit hodne, takze bych asi opravdu psychologa zvazila :think:, jit se z toho vykecat. Jinak osobne to moc nechapu, ja chlapa u porodu nechtela (on tam taky nechtel, jsme se shodli) a kdyz jsem rodila, tak jsem byla fakt stastna, ze tam neni :think:. Porod mam hodne zakoreneny jako ciste zenskou vec a opravdu jsem pak citila, ze by tam pro chlapa nebylo misto. Jenze tohle ma kazdy jinak. Ale opravdu bych ho nenutila :think:. Chlapi to tehotenstvi proste tolik neprozivaj a mozna je to dobre, aspon jedna osoba nepotrefena hormonama doma zustane.

Kriss Tina
Extra třída :D 10992 příspěvků 17.06.19 21:34

Klid, mlátí s tebou hormony. Rodí ženy, protože jsou silnější, chlapi na to kolikrát nemají dost silný žaludek, dost pevné nervy, bojí se vidět svoji ženu trpět, kdzy ji nebudou moct nijak pomoct. Můj chlap u porodu byl, ale říkal že to byla hrozná bezmoc jenom sledovat jak se tam kroutím a nemoc nic dělat, navíc nemá moc silný žaludek a já se este bála aby tam sebou nesek. Byla sem ráda že tam byl, že aspoň viděl co takový porod obnáší, ale kdyby nechtěl vůbec bych mu to neměla za zlé. Ono taková přítomnost toho chlapa u porodu může mít stejně negativní dopad na vás vztah, jako když tam nejde. Zas to ber tak, že kdyby tam s tebou šel a viděl něco na co není připravený, mohl by pak mít nějaký blok co se týče vašeho vztahu, sexuálního života (spousta žen se pak chlapům zhnusi, když to vidí). Prostě se s tím srovnej, pokud máš někoho blízkého (maminku, sestru) a nechceš tam být sama, tak řekni jim a chlapa do ničeho nunuť. Určitě bude dobrý otec i bez toho, aby viděl jak z tebe dítě létě ven ;)

Ou
Echt Kelišová 8103 příspěvků 17.06.19 21:36

Jinak to že tě rozzuží v podstatě jen drobná odchylka od tvých představ jak mají věci být je něco, co by bylo dobré v sobě zpracovat a věnovat pozornost spíše realitě, než budování vzdušných zámků „takhle to chci, takhle to musí být“.

Dost to pomáhá předcházet podobným emočním výbuchům a taky to dost pomává v soužití s někým dalším a ve výchově dítěte. Překvápko - lidi okolo tebe mají jiné potřeby a přání než ty a úspěšné soužití znamená naplňování potřeb všech v jedné domácnosti, ne jen toho, kdo si to vykřičí a vyvzteká a nebo vymanipuluje.

tereza12345
Extra třída :D 12297 příspěvků 1 inzerát 17.06.19 21:37

Hormony jsou děsná svině :hug: :hug:
Zkuste se domluvit na kompromisu.. do porodnice tě zaveze, bude tam s tebou, při příjmu a pak chvíli na pokoji, až to pro něj bude přes čáru, může jít čekat na chodbu, hned po narození miminka a uklizení nejhoršího, ho zavolají. Tak jsme to měli my a je to takový dobrý kompromis. Třeba se pak rozhodne zůstat u všeho.
upřímně, mě tam byl chlap úplně k ničemu, sahat jsem na sebe nenechala, do sprchy jsem si došla sama, vlastně mě tam docela štval - pomoct mi nemohl a já „trpěla“ a on ne. :mrgreen: zavolali ho až na vážení a měření, tak fotil a pak choval. řekla bych, že jestli ještě děti nemá, taky si neumí představit do čeho jde, nechala bych to plynout, bud odejde, nebo pak pozná, že tam chce být a zůstane s tebou celou dobu. Ale nezlobila bych se na něj, chlapi jsou děsný bábovky.

terien
Extra třída :D 11729 příspěvků 17.06.19 21:37

Prosím tě přestaň vymýšlet ptákoviny jako psycholog a podobně a zapoj hlavu. Tak tam nechce být no, to je toho. Dítě se narodí i tak a upřímně řečeno, stejně by ti tam k ničemu nebyl. Jestli tam někoho nutně potřebuješ, tak si vezmi mámu nebo kámošku. Hlavně si nějakým vynucováním současného trendu nepo.ser celý vztah, to by tě mohlo hodně mrzet. Ono vydržet s nějakou hysterkou co takhle vyvádí není jednoduché a všechno na hormony svádět nemůžeš.

Katerina Pa
Povídálka 30 příspěvků 17.06.19 21:43

Ahoj u nás to bylo podobné přítel k porodu taky nechtěl bál se že to neustojí atd…( dělá se mu špatně z krve a nesnese když vidí že mě něco bolí a nemůže nijak pomoc) ale asi od 7mého měsíce se vše změnilo kamarádi mu říkali že je pitomec když nechce jít a dělat mi oporu. Já jsem mu nadávalo taky jsem byla taková hysterka :D A on najednou úplně otočil k porodu šel a nakonec byl šťastný že tak mohl jít, prožívat to se mnou ;) jestli máš ještě do porodu dost času tak bych ho nechala chvíli v klidu a nakonec třeba pochopí že ho tam potřebuješ. Nebo ať si s ní skusí promluvit vaši známí, rodina mužského pohlaví že to pro chlapa u porodu zas tak hrozné není
:palec:

cecetka
Echt Kelišová 8462 příspěvků 17.06.19 21:43

Holky uprimne… jsem zenska a taky bych se jako doprovod k porodu nehrnula :nevim:

Zakl. nevycitej mu to, vem jako fakt, ze se na to neciti a najdi si jiny doprovod.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1496 příspěvků 17.06.19 21:44

Pro mě je to srab :think:

Ennny
Závislačka 3890 příspěvků 17.06.19 21:49

Já bych byla taky naštvaná, ale naštěstí u nás to byla jasná věc.
Ale párem volů ho tam stejně nedostaneš tak ti asi nezbývá nic jiného než se s tím smířit :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 24085 příspěvků 17.06.19 21:52

Holky, vždyť nemusí být u té vypuzovací fáze. Ale nechat jí tam már hodin v bolestech samotnou, místo toho, aby jí podal pití, pomohl vstát atd… To je prostě spíš, že se mu nechce, než že by se bál. :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Váš příspěvek
Reklama