Partner nechce řešit, že se nám nedaří

Anonymní
26.10.20 11:26

Partner nechce řešit, že se nám nedaří

Ahoj,

moc vás prosím o váš názor. S přítelem se už cca rok a půl nebráníme miminku. Nějak aktivně nesledujeme plodné dny, ale sex máme cca 4× týdně bez ochrany. Já si myslím, že je už na čase, abychom to začali nějakým způsobem řešit, protože už mi to přijde jako dlouhá doba a navíc je mi už 32 a mám strach, abychom nepropásli šanci mít vlastní dítě (jestli už se nestalo.) On to zatím řešit nechce, že tuto situaci začneme řešit až po svatbě. Zasnoubení jsme přes rok a zatím nemáme ani termín, což mě samo o sobě taky dost trápí a on to ví. Jeho přístup je, že když se nám dítě zadaří přirozeně, tak se prostě rychle vezmeme. Ale popravdě z té představy nejsem zase úplně nadšená já…chtěla bych, abychom se vzali bez ohledu na to, že nás něco nutí.

Jinak jsem mu navrhovala, že se objednáme do CARu, necháme se pouze vyšetřit, abychom věděli, jak na tom jsme a na základě toho se rozhodneme co a jak dál, ale že pokud nám nedají doktoři vyloženě nůž na krk, že teď nebo nikdy, tak že nemusíme pak podnikat žádné aktivní kroky. Ale ani tak o tom nechce slyšet. Já bych dítě už moc chtěla, ale nechci přítele do ničeho nutit, ale na druhou stranu mě strašně drásá, že ztrácíme čas…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
516
26.10.20 11:30

Chce to resit az po svatbe… To uz muze byt pozde.
Pak se treba muze zjistit, ze nemuze mit deti a co pak?
To s tim resenim po svatbe se mne moc nezamlouva… moc se tomu brani, jako by vedel, jak to vysetreni dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
26.10.20 11:31

Zajdi na gyndu a první si nech nabrat krev a udělat hormonalni profil. Zkus sledovat plodne a neplodné dny. Ať na tebe doktorka mrkne a v první řadě zjisti, jestli máš ovulaci. Na tohle všechno přítele nepotřebuješ. A když u tebe v tomhle problém nebude, tak mu prostě řekni, že dítě chceš, že na nic už čekat nehodlás a že pokud chce dítě taky, tak to s tebou začne řešit. A uvidíš, jak se k tomu postavi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3783
26.10.20 11:34

No jste partneři a měli byste umět rozebrat toto téma konstruktivně. On by ti měl říct proč se tomu tak brání (možná má strach, že je chyba na jeho straně a bere to jako své selhání). Ty bys mu měla upřímně říct, že ten jeho plán ti nevyhovuje a nějakou formou kompromisu začít jednat. Pokud toto nedokážete tak není vhodné ani dítě ani svatba, protože spolu neumíte mluvit a to je pro normální fungování vztahu stěžejní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17513
26.10.20 11:38

Bohužel, na dítě ani na svatbu evidentně nespěchá. Začni to řešit sama. V první fázi do caru nemusíš, většinu vyšetření je schopen udělat gynekolog. Ono by bylo ideální si najít takového, který spolupracuje s carem a specializuje se na poruchy plodnosti. Koukni na stránky carů, kam by pro vás připadalo v úvahu docházet, mívají tam seznamy spolupracujících gynekologů. Třeba ho pak nakopne, aby si došel aspoň na spermiogram..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14229
26.10.20 11:41

Tak zajisti termín svatby a je to. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4363
26.10.20 11:49

Já bych to udělala následovně. Zašla na gyndu, tam se nechala proklepnout+nabrat krev a k tomu i změřit hodnotu AMH.
Podle výsledků bych za ním zašla s tím, že to doktor řek to a to. A nenápadně se ho začala směřovat do car, aby jakoby on sám na to přišel, jako pan tvorstva. :mrgreen:
A když se nehne, tak bych neměla s ním co řešit. Panáček to má na salámu a můžeš čekat klidně další roky. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4363
26.10.20 11:49
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1265
26.10.20 11:54

Jak uz psali vyse, sama se nechej na gynde vysetrit a uvidis co a jak. Pak mu domluv termin na spermiogram a odesli ho tam. On se k nicemu nerozhoupe, ty kroky musis udekat ty. Je mozny, ze problem se nenajde a vy muzete zkoušet dal, kdyby se problem (resitelny) zjistil, tak muzete podstoupit nejakou lecbu a posunete se dal. Nejhorsi je, kdyz nevíš, na cem jsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 11:58

Taky jsme měli problémy. Zkoušeli jsme přes rok a půl, byli jsme mladí, tak nás to úplně netlačilo, ale já jako chlap jsem si to nedával za vinu, pak jsem si teda nechal udělat spermiogram, nečekal jsem žádnou katastrofu, přeci alfasamec nemůže mít takový problém, no ho..vno, po výsledku mě polil pot, šance s tímhle přirozeně ani náhodou. To jsem se dostal do kolen. SPG jsem absolvoval asi 4×, vždy nulová šance. Nakonec mám dvě děti přirozeně, ale tomu předcházela docela dost věcí, které s tím mohli něco udělat. Tím chci jen naznačit, aby se on neflákal na ten spg si došel, my ještě ani ten věk jako ty nemáme a už máme po svatbě a doma dva rošťáky, radši dřív, než litovat že to nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
2364
26.10.20 12:03

A tys aktivne zaridila co, krome sexu. Vsak vysetri zaklad i tvuj gynekolog. Vitaminy spolknes taky sama…a kdyz u tebe bude zaklad v pohode, tak ho postavis pred hotovou vec, ze je ted na rade on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5251
26.10.20 12:08

Nechce svatbu ani dítě. Bez o dům dál… Máš nejvyšší čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1192
26.10.20 12:10

Ja bych s nim resila, co doopravdy chce, protoze to vypada, ze az tak moc nestoji ani o dite, ani o svatbu…spis tak jako souhlasi, protoze vi, ze ty chces :nevim:…takze nez ho pozenes do caru, v klidu si vyjasnete, jestli to opravdu chce…protoze to opravdu vypada vyjinak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
414
26.10.20 12:18

Tak nyní se nechráníte, to je dobrý krok, protože někteří partneři se bojí a chrání se. Na vašem místě

• sledujte si ovulaci přes měření bazální teploty + případně ovulační testy. Min. 3 měsíce. Ať máte něco v ruce dřív, než vlezete do Caru.
  • chlapovi přikažte (doslova přikažte) spermiogram (možná tady je zakopaný pes, bojí se) - žádanku vemze od svého gynekologa (jde to udělat i anonymně, ale zaplatíte si to - doručíte kelímek na odběrové místo).
  • Sdělte mu, že krom spermiogramu se ho vlastně nic dalšího netýká, tak ať nedělá ňoumu. Jde o váš budoucí život. 32 roků je ještě dobrý věk, ale určitě to není na početnou rodinu (čet výjimkám), tak 2 děti ihned po sobě.

Svatba podle mě není důvod k tomu, aby se začala až tehdy řešit plodnost - to spolu nesouvisí. Svatba je další mezník ve vztahu bez ohledu na to, jestli dítě mám či nemám nebo je chci či nechci. Dosud jste se nevzali, kdo ví, kdy se vezmene - takto bych mu to řekla, není termín svatby, tak to jdeme řešit nyní. Kdo ví, kdy svatba bude… jde udělat vždycky, ale dítě ne.

Držím palce, chlapi jsou občas svou tvrdohlavostí na palici…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14019
26.10.20 12:24

Tak začni aktivně řešit svatbu. A zároveň zajdi za svým gynekologem.
Na nic z toho ho nepotřebuješ. Ale u obouch věci je poznat, že se spíš veze a nic moc řešit nechce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama