Partner se mi s ničím nesvěřuje

Anonymní
13.4.21 17:29

partner se mi s ničím nesvěřuje

Dobrý den, s partnerem jsem skoro 2 roky. Můj dotaz se týká schopnosti spoléhat se na někoho druhého a brát ho jako součást svého života. Přítel je z dysfunkční rodiny, otec odešel když mu bylo 5 let a matka začala pít alkohol, když šel do puberty. Skoro celý život je zvyklý že je jen on sám, nemá ani přátele, je dost uzavřený. Zažil hrozné věci, s matkou žili jednu dobu i na ulici, takže s ním v podstatě celý vztah řeším např. to, že mu přijde zbytečné si kupovat nové oblečení. Ale to hlavní, přes co se zatím nedokážu přenést je to, že se mi skoro z ničím nesvěřuje, byl teď v nemocnici s kýlou, a včera mi psal přes chat, že ho možná pustí už dnes a jestli bych pro něj přijela. Řekl ještě, že se ozve. Dnes ráno přijel sám taxislužbou bez toho, aniž by mi cokoliv řekl. Vysvětlil mi to tak, že měl vybitý telefon, protože si celou noc pouštěl hudbu, aby usnul, přitom věděl, že bude mít telefon vybitý, protože tam neměli na pokojích zásuvky. Tohle bohužel není jediná situace. Před nedávnem třeba mu bylo večer zle a také mi to řekl až následující den. Vždycky řekne, že mě nechce s ničím zatěžovat, i když už jsem mu řekla několikrát, že mě nezatěžuje a že ho beru jako rodinu. Několikrát jsem mu také řekla, že i kdyby měl problémy např. finanční, vždy bych udělala vše, co je v mých silách, ale efekt zatím žádný. Takto mě to vyčerpává, jsem z toho neustále frustrovaná, mám pocit, že jsem pro něj úplně cizí člověk, stále jedná, jako by byl singl, jako by prostě nikoho neměl. Vím, proč to tak je, že reálně předtím nikoho neměl. Prosím, poraďte mi, co s tím můžu udělat, nemůžu mu důvěřovat a spolehnout se, že pokud se něco stane, že mi to řekne, navíc mě to ponižuje. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ayo
30
13.4.21 17:40

Měl těžký a úplně jiný život než ty a bude mít úplně jiné hodnoty a názory na hodně věcí. Nemyslím si, že to někdy bude jiné a změní se. Buď se s tím smíříš nebo půjdeš dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20997
13.4.21 17:43

Já zas chápu partnera, taky nejsem zvykla se někomu svěřovat, byt zavysla a nebo někoho otravovat svými problémy. Takového člověka nepredelas, je zvyklý se spoléhat jen na sebe. Sice te to muze mrzet, ale neurazej se, není to tím, ze by ti nevěřil nebo te chtěl naštvat nebo vyřadit ze života, proste takový je. Ne každý chodí a vypráví svoje problémy. Zas bych byla rada, ze je samostatný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6631
13.4.21 17:49

Kdyz jste spolu 2roky, tak proc spolu doted nebydlite? ;)
Nepsala jsi uz tady vickrat?

Ty mas sve vlastni rodice nebo jsi take z rozvracene rodiny?
Ptam se, co te vedlo k tomu mit vztah s pritelem, ktery je z takovych pomeru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.4.21 17:52
@Kriss Tina píše:
Já zas chápu partnera, taky nejsem zvykla se někomu svěřovat, byt zavysla a nebo někoho otravovat svými problémy. Takového člověka nepredelas, je zvyklý se spoléhat jen na sebe. Sice te to muze mrzet, ale neurazej se, není to tím, ze by ti nevěřil nebo te chtěl naštvat nebo vyřadit ze života, proste takový je. Ne každý chodí a vypráví svoje problémy. Zas bych byla rada, ze je samostatný.

chápu co tím chceš říct, jen si to nedokážu moc v praxi představit. I kdybych byla já nevím jak tolerantní, co když se stane v budoucnu něco fakt blbýho a on mi opět nic neřekne? Dá se pak vůbec ve dvou takto fungovat? přece reálně když spolu žijeme tak v praxi jeden ovlivňuje život toho druhého, když mi něco neřekne, může z toho být buď velkej průser nebo mu může jít o život nebo minimálně to může třeba nějakou věc hrozně zkomplikovat…mně jde o to, jestli je možné, že se mi prostě časem otevře, doufám v to celou dobu, že si prostě zvykne, že tu někdo pro něho je a že prostě tu rodinu, co předtím neměl, už má…bojuji i s pocitem, že prostě já pro něj nejsem dost dobrá, že všechno dělám špatně, že kdyby třeba byl s někým jiným, bylo by to jiné…a popravdě zraňuje mě to hodně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1564
13.4.21 17:52
@Chytrak píše:
Nepsala jsi uz tady vickrat?Ty mas sve vlastni rodice nebo jsi take z rozvracene rodiny?

Kvůli hrozným poměrům, ve kterých vyrůstal z něj nutně a automaticky nemusí být nekvalitní člověk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6631
13.4.21 17:57
@prokr píše:
Kvůli hrozným poměrům, ve kterých vyrůstal z něj nutně a automaticky nemusí být nekvalitní člověk.

To netvrdim, ale dotycny je urcitym zpusobem emocionalne poznamenany a z toho plyne, ze to bude mit vliv na partnersky vztah oproti cloveku ze standartnich rodinnych pomeru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.4.21 18:02
@Chytrak píše:
Nepsala jsi uz tady vickrat?Ty mas sve vlastni rodice nebo jsi take z rozvracene rodiny?

bydlíme spolu v podstatě od začátku, zapomněla jsem to jen napsat. no a právě na to narážíme celou dobu na jeho neschopnost komunikace. jsme spolu díky společnému menšímu handicapu, díky kterému jsme se dali dohromady. moje rodina byla funkční, i když jsou naši rozvedení. už jednou jsme se rozešli kvůli tomuhle problému v podstatě, on měl tehdy finanční problémy, ne ale svojí vinou, jeho máma, se kterou už dávno není v kontaktu, měla dluhy takové, že bráchovi jeho mámy chtěli sebrat dům, co měli na hypotéku, kdyby to tehdy přítel za jeho mámu nezaplatil, dům by jim sebrali. jenže já tehdy vůbec nevěděla, že to nejsou jeho dluhy, jen mi bylo pořád divný, že je furt bez peněz. řekl mi to až zpětně když jsme se dávali pak znovu dohromady. problém byl v tom, že já si celou dobu myslela, že mě jen sprostě využil, vytáhl ze mě peníze a že mě nikdy ani nemiloval. díky tomu jsem pak sama měla problémy, jelikož jsem na něj byla tehdy strašně naštvaná a o těch dluzích jsem tehdy po rozchodu všem řekla. kdybych věděla celou pravdu, že to jeho dluhy nebyly, nikdy bych proti němu neřekla křivý slovo :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1564
13.4.21 18:04
@Chytrak píše:
To netvrdim, ale dotycny je urcitym zpusobem emocionalne poznamenany a z toho plyne, ze to bude mit vliv na partnersky vztah oproti cloveku ze standartnich rodinnych pomeru.

To je pravda. Ale dá se s tím pracovat a každý máme něco. Nemyslím si, že je nutný vztah s člověkem pocházejícín z hrozných poměrů vzdávat předem. Život je nekonečně pestrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
806
13.4.21 18:22

Já se ráda svěřuju taky až po problému. Třeba ohledně zdravotních. To mi vyloženě vyhovuje, mluvit o nich až po-i s tím pozitivním výsledkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3345
13.4.21 18:32
@Chytrak píše:

Taky pocházím ze špatných rodinných poměrů. Mám manžela, se kterým jsme spoustu let a je ze standardní rodiny. Vztah nám funguje skvěle, ale podle tebe bych si radši měla najít nějakého magora, co by mě mlátil. Však jsem v tom vyrostla, tak nemám nárok na normální protějšek. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6631
13.4.21 18:41
@anonymni90 píše:
bydlíme spolu v podstatě od začátku, zapomněla jsem to jen napsat. no a právě na to narážíme celou dobu na jeho neschopnost komunikace. jsme spolu díky společnému menšímu handicapu, díky kterému jsme se dali dohromady. moje rodina byla funkční, i když jsou naši rozvedení. už jednou jsme se rozešli kvůli tomuhle problému v podstatě, on měl tehdy finanční problémy, ne ale svojí vinou, jeho máma, se kterou už dávno není v kontaktu, měla dluhy takové, že bráchovi jeho mámy chtěli sebrat dům, co měli na hypotéku, kdyby to tehdy přítel za jeho mámu nezaplatil, dům by jim sebrali. jenže já tehdy vůbec nevěděla, že to nejsou jeho dluhy, jen mi bylo pořád divný, že je furt bez peněz. řekl mi to až zpětně když jsme se dávali pak znovu dohromady. problém byl v tom, že já si celou dobu myslela, že mě jen sprostě využil, vytáhl ze mě peníze a že mě nikdy ani nemiloval. díky tomu jsem pak sama měla problémy, jelikož jsem na něj byla tehdy strašně naštvaná a o těch dluzích jsem tehdy po rozchodu všem řekla. kdybych věděla celou pravdu, že to jeho dluhy nebyly, nikdy bych proti němu neřekla křivý slovo :,(

Ano a to zvyraznene je presne to, kam jsem svou otazkou na tve rodinne zazemi smeroval.
Ty jsi z normalnich pomeru, takze svym zpusobem budes uplne vzdy narazet hlavou do zdi, kdyz nastane problem.
Uprimne neverim, ze je realne mozne mozne, aby se clovek jako tvuj partner dokazal zmenit tak abyste spokojene a v klidu fungovali. :?

Zaroven krome toho, ze to nejde si nemyslim, ze je vubec fer to po nem chtit.
Proc by on mel chtit menit svou prirozenost a delat ze sebe neco co neni? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6631
13.4.21 18:45
@Serpentini píše:
Taky pocházím ze špatných rodinných poměrů. Mám manžela, se kterým jsme spoustu let a je ze standardní rodiny. Vztah nám funguje skvěle, ale podle tebe bych si radši měla najít nějakého magora, co by mě mlátil. Však jsem v tom vyrostla, tak nemám nárok na normální protějšek. :roll:

Urcite ne. Viz muj predchozi prispevek jako vysvetleni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15237
13.4.21 19:19

V době kdy jsme spolu nebydleli jsem se taky o věcech dozvídala až po. Když jsem se je vůbec dozvěděla. Teď mi sám od sebe sděluje věci, které se přímo týkají mě nebo dětí. Ale jinak fungujeme formou otázek. On odpovídá. Kolikrát řekne, ses neptala :nevim:
Je tedy pravda, že se postupem času zlepšuje a na pravidelné otázky už zná i odpověď a občas mi to sděluje sám od sebe. Ale jeho samotného to nezajímá, takže nemá potřebu to sdělovat ostatním.
Buď se s tím smíříš nebo hledej někoho víc sdílného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31106
13.4.21 19:25
@Anonymní píše:
Dobrý den, s partnerem jsem skoro 2 roky. Můj dotaz se týká schopnosti spoléhat se na někoho druhého a brát ho jako součást svého života. Přítel je z dysfunkční rodiny, otec odešel když mu bylo 5 let a matka začala pít alkohol, když šel do puberty. Skoro celý život je zvyklý že je jen on sám, nemá ani přátele, je dost uzavřený. Zažil hrozné věci, s matkou žili jednu dobu i na ulici, takže s ním v podstatě celý vztah řeším např. to, že mu přijde zbytečné si kupovat nové oblečení. Ale to hlavní, přes co se zatím nedokážu přenést je to, že se mi skoro z ničím nesvěřuje, byl teď v nemocnici s kýlou, a včera mi psal přes chat, že ho možná pustí už dnes a jestli bych pro něj přijela. Řekl ještě, že se ozve. Dnes ráno přijel sám taxislužbou bez toho, aniž by mi cokoliv řekl. Vysvětlil mi to tak, že měl vybitý telefon, protože si celou noc pouštěl hudbu, aby usnul, přitom věděl, že bude mít telefon vybitý, protože tam neměli na pokojích zásuvky. Tohle bohužel není jediná situace. Před nedávnem třeba mu bylo večer zle a také mi to řekl až následující den. Vždycky řekne, že mě nechce s ničím zatěžovat, i když už jsem mu řekla několikrát, že mě nezatěžuje a že ho beru jako rodinu. Několikrát jsem mu také řekla, že i kdyby měl problémy např. finanční, vždy bych udělala vše, co je v mých silách, ale efekt zatím žádný. Takto mě to vyčerpává, jsem z toho neustále frustrovaná, mám pocit, že jsem pro něj úplně cizí člověk, stále jedná, jako by byl singl, jako by prostě nikoho neměl. Vím, proč to tak je, že reálně předtím nikoho neměl. Prosím, poraďte mi, co s tím můžu udělat, nemůžu mu důvěřovat a spolehnout se, že pokud se něco stane, že mi to řekne, navíc mě to ponižuje. Děkuji

Neměl dobrý start. Nečekej, že se z něj stane opak jen proto, že má tebe. Proč by měl mít zdravý pracující chlap finanční problémy? Jestli ti něco tají, docela bych se bála, že u vás zazvoní exekutor. Nemusíš být za každou cenu samaritánka.
Aha, dočítám něco o handicapu…Vztah by ti měl přinášet radost. Ne být permanentně tahoun a učitelka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat