Partner se na dítě necítí, ale já nemůžu už čekat

Anonymní
10.4.21 17:22

Partner se na dítě necítí, ale já nemůžu už čekat

Ahoj,

dostala jsem se do takové zvláštní situace a velmi by mě zajímal Váš názor. S přítelem jsme poslední rok a půl neřešili nějak antikoncepci s tím, že by nám miminko nevadilo, ale ani jsme tomu nešli nějak zásadně naproti. Začali jsme řešit i svatbu, ale domluvili jsme se, že by bylo lepší předem zjistit na čem jsme, protože přece už se nám zdálo, že při tom našem neřešení je zvláštní, že se ještě nic nestalo…Takže jsme navštívili CAR, kde bylo zjištěno, že partner je na 100% v pořádku, ale problém je u mě. Mám endometriózu (i na jednom vaječníku) a anovulační cykly a doporučil mi otěhotnět skrz endometriózu + můj vyšší věk co nejdříve. V první fázi napsal lékař Femaru a doporučil plánovaný styk s tím, že pokud to nepůjde touto cestou, tak prý IVF, ale že mi důrazně doporučuje otěhotnět co nejdříve…Brala jsem to skoro automaticky, že se příští cyklus teda pokusíme, ale přítel najednou začal řešit, že se na to necítí, což je pro mě nepochopitelné, když se už tak dlouhou dobu nechráníme. Jako argument říká, že si nejprve musí srovnat sebe a svoje občasné deprese. V běžném životě ale normálně funguje a deprese ho nějak zásadně neomezují. Já se to snažím chápat, že je to na něj velký tlak a vím, že ho do toho nemůžu nutit, ale zase mi to nepřijde úplně fér vůči mě, abych ztratila třeba poslední možnost jak mít děti přirozeně :(. Jak byste se zachovali na mém místě?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8181
10.4.21 17:27

A kolik ti je a jemu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 17:27
@JancaS84 píše:
A kolik ti je a jemu?

Já 33 a on 30

• Citovat
  • Nahlásit
8181
10.4.21 17:30
@Anonymní píše:
Já 33 a on 30

No to už by chtělo. A s těmi depresemi se někde léčí, nebo jen čeká že to přejde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 17:33
@JancaS84 píše:
No to už by chtělo. A s těmi depresemi se někde léčí, nebo jen čeká že to přejde?

V minulosti se léčil, teď to moc řešit nechce…

• Citovat
  • Nahlásit
14559
10.4.21 17:39
@Anonymní píše:
Já 33 a on 30

Jo holka, tady kazda rada draha :think: Dite by zena mela mit s muzem, ktery to dite taky chce :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
706
10.4.21 17:42

To je teda pěkně nepříjemná situace. Asi dostal strach, protože ty deprese měl a nejspíš je bude mít i nadále.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8181
10.4.21 17:45
@Anonymní píše:
V minulosti se léčil, teď to moc řešit nechce…

Hmm to je blbý no. Buď můžeš čekat, ale těžko říct jestli se dočkás a vůbec jestli je to partner vhodný do života když se k problémům stavi tak, že je nechává vyhnit. A nebo ho pošleš k šipku a začneš s někým novým, ale to je taky otázka pár let. Asi bych ho zkusila „natlacit“ do nějaké terapie, partnerské porady a dala tomu ještě tak rok a pokud se nic nezmění tak bych šla asi o dům dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5598
10.4.21 17:57

Nebo nevěří, že se to podaří přirozeně a nechce IVF.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
10.4.21 17:58

Určitě bych ho do dítěte nenutila. Ale když s tebou teď dite nechce a i když ví, Jak se věci zdravotně mají, asi bych to chápala, ze ho s tebou proste nechce a neztrácela bych čas. Neléčené deprese, to je kapitola sama pro sebe. To bych s nim dite nechtěla mít já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
10.4.21 18:04

No nechci ti kazit iluze ale podle toho co pises se partnerovi do mimi asi tolik nechce navíc člověk který má deprese a nijak se neleci no spíš bych s ním rodinu asi nechtěla na 100%…protoze nikdy nevíš jak co dopadne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1797
10.4.21 18:10

No, asi tím, že dítě dostalo jasné obrysy a už to není jen nějaké povídání si o tom, že jednou, někdy, možná, tak jednoduše dostal strach…

Tady je asi jediná rada a to je promluvit si spolu na férovku, vyslechnout se navzájem a z toho pak udělat závěry… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
497
10.4.21 19:59

Ahoj, ono se to nezdá, ale IVF je velmi náročné psychicky i pro chlapa, ikdyž nemá problém on. On jde také do něčeho „umělého“ a bude ti muset být velkou oporou a ne každý chlap je na to připravený, obzvlášť pokud měl deprese. Nejprve bych mu dala trochu času, měsíc, dva, případně mu zkusila najít terapeuta, který rozumí asistované reprodukci a bude s ním moct vše probrat a utřídit si myšlenky. Opravdu se s tou situací musíte popasovat oba… Ten tlak, že musíte spěchat, je i na něj. No, druhý důvod můze být ten, že má pochybnosti o vašem vztahu jako takovém, ale i v tomto případě si myslím, že pomůže čas/terapeut (ten vše může rychle posunout). Dva měsíce už takový rozdíl pro tebe nebudou a pro něj by měli být dostatečné. Když na něj teď budeš vyvíjet tlak, může se to zhoršit. Držím palce, ať se ti podaří brzo otěhotnět :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 21:10

Můj muž měl toto v minulém vztahu. Do určitého bodu deprese neřešil, až když to s ním „švihlo“. Rok marodil a poté nastoupil léčbu na oddělení, kde byl asi tři měsíce. Vztah s partnerkou mu nevydržel, protože ona ho (ještě dávno před nástupem na léčbu) do dítěte tlačila. Také se na to necítil a já se nedivím, jsou to příšerné stavy a člověk nikdy neví kdy ho to klepne a spadne ještě níž, i když si myslí že na dně už dávno je. Nenutila bych ho. Ale důrazně trvala na léčbě. Bohužel to není na měsíc. Já chápu tebe, ale i jeho. Může vážně odpadnout a přijde o práci, možná toho se bojí. Že by vás nezajistil.
Diskusi jsem nečetla, tak nevím kdo ti na to co napsal. Ale radím nenutit, jeho vážně poslat k lékaři a až se bude cítit dobře, začít po domluvě na novém snažení o miminko. A mezitím řešit svou léčbu endometriozy, těhotenství není jediná „léčba“.

• Citovat
  • Nahlásit
21832
10.4.21 21:16

Já bych nechtěla partnera s depresí ani jeho dítě - deprese je dědičná
běž o dům dál

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu