Partner se zamiloval, jde zachránit vztah?

Anonymní
30.4.21 16:09

Partner se zamiloval, jde zachránit vztah?

Před asi měsícem jsem zjistila, že se můj partner zamiloval do jiné. Ve zkratce: Náš vztah 10 let, syn 3,5 roku, předcházela několikaměsíční krize. Z mé strany snaha o nápravu, znova jsem se do něj zamilovala, chtěla jsem vztah oživit a zachránit. Jemu je 59 let, mě 42 a milence 38, je vdaná, 2 děti, rozvádět se zatím nechce. Vím kdo to je. Partner je hodně zamilovaný, přesto chtěl, abychom měli šanci a chtěl se vrátit, což jsem po týdnu, kdy nebyl doma pod podmínkou, že ve vztahu budeme2 ne 3 umožnila. Vypadal rozhodnutě, že bude bojovat. Vím však, že pokud by ona kývla, půjde za ní. Zatím ho to neopustilo. V kontaktu nejsou, nevídají se a nepíšou si. Jsme dohodnutí, že pokud to nevydrží, tak to přizná. Partner tvrdí, že i přes všechno co se stalo mě má dost rád a bolí ho to, jak mi ublížil. Chtěla bych náš vztah zachránit, ale bojuju s dvěma pocity. První je láska= vydržet co to půjde, třeba to povolí a zase budeme mít šanci. Druhý je rozum= jsem ta druhá, kdykoliv za ní může jít zpátky. Vím, že jeho pocity nejsou povrchní. Máte někdo podobnou zkušenost? Co jste udělaly, co Vám pomohlo? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8266
30.4.21 16:18

Už bych mu nevěřila. Co to je za vztah, že budeš čekat jestli ona nebo nějaká jiná nezapiska a on povali jak nadrženej pubertak. Fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
712
30.4.21 16:23

Nechápu, že to má zapotřebí v jeho letech. Asi bude pořád hledat mladší. Osobně bych to nedala, sama se řídím spíš rozumem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1736
30.4.21 16:27

Jakože je stále zamilovaný, ale nevídá se s ní a nepíše si s ní? Dala bych tomu šanci, pár měsíců určitě. Když se s ní nebude kontaktovat, tak ho to jednou přejde…

A jak víš, že je do ní zamilovaný, když se nekontaktují?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
30.4.21 16:27

Nemám podobnou zkušenost, ale Já bych nečekala na nic. Sbalila bych mu věci a poslala ho k milence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 16:36

Miluji ho po 10 letech. Bije se to ve mě. Oba doufáme v to, že společné zážitky a to, že se k sobě chováme moc hezky, nechybí něžnost a intimní chvilky posílí náš vztah a ten druhý cit pomalu oslabí. Trvalo to mezi nimi 3 měsíce. Pokud se to podaří, třeba budeme mít šanci být šťastni a partner bude ještě rád, že to tak dopadlo. Ale to je ta jedna varianta. Taky si je jistý, že pokud tohle zvládneme, tak by se to už nikdy neopakovalo. Je z toho taky v háji a tomu bych i věřila. Tvrdí, že kdybych to poslední 2 roky tak hrozně nekazila, což je pravda, tak by se to nestalo. Byla to náplast na to, co mu doma chybělo. Celých 10 let mi byl věrný. Když jsem měla podezření, skoro celou dobu, díky jeho psaní na mobilu, tak se vyhýbal i tomu sexu mezi námi, protože se zamiloval. Teď jej naopak chce, abychom se dostali co nejdříve do normálu. Co si o tom mám myslet? Přijde mi, že vážně stojí o to, abychom to zvládli. Když mám pochyby já, jestli pokračovat, tak se mě snaží přesvědčit, ať to ještě vydržím. Objímá mě, hladí, políbí. Vyhledává kontakt se mnou, abychom si byli blíže. Chci tomu věřit. Je tady někdo, kdo něco podobného zažil a vyšlo to?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 16:38
@Platanka píše:
Jakože je stále zamilovaný, ale nevídá se s ní a nepíše si s ní? Dala bych tomu šanci, pár měsíců určitě. Když se s ní nebude kontaktovat, tak ho to jednou přejde…A jak víš, že je do ní zamilovaný, když se nekontaktují?

Přiznal mi to a vidím na něm, jak s tím bojuje. Říkám si, že šanci tak do třech měsíců, pak uvidím.

• Citovat
  • Nahlásit
1159
30.4.21 16:43

Vypadá to, že jsi náhradní řešení. Ona má pro něj větší přitažlivost, protože je zakázaná. Nemyslím si, že byste se mohli vrátit na úroveň před milenkou. A i když to sem nepatří, tak mě zarazilo to, že milence vyhovuje o generaci starší muž na zálety. Možná jí imponuje jeho zájem, ale na furt by ho nechtěla, takže máš velkou naději, že ti zůstane doma, i když myšlenkami bude u ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8224
30.4.21 16:44

Neni on chronicky zamilovavac? Byl pred tebou zenaty?
Jinak tedy mit v sedesati ctyrlete dite, to je od vas obou celkem odvaha. A chapu i milenku, ze netouzi mit doma dedka a jako bonus malinkate decko. To bude asi ten duvod, proc to nevyslo, ze?
Ja osobne jsem vetsinou pro druhe sance, zvlast v situaci, kdy jsou ve hre deti (natoz takto male). Ale nevim, jestli bych zvladla zit s tim, ze jsem pro sveho zivotniho partnera jen nahradni reseni, protoze s tou druhou mu to nevyslo. Vzdyt pises, ze kdyby kyvla, sel by za ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4928
30.4.21 16:45
@Angry_birds píše:
Nechápu, že to má zapotřebí v jeho letech. Asi bude pořád hledat mladší. Osobně bych to nedala, sama se řídím spíš rozumem.

Kdyz se tedy ridis rozumem, tak je lepsi nechat jak to je zit si svuj zivot na co se rozvadet? Stejne to nicemu nepomuze. Ze by ve 42 zakladala novou rodinu stejne pochybuji a nejakeho milence si najit muze. Nejak mne chybi souvislost s rozumem a rozvodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
712
30.4.21 17:02
@Pavlik Morozov píše:
Kdyz se tedy ridis rozumem, tak je lepsi nechat jak to je zit si svuj zivot na co se rozvadet? Stejne to nicemu nepomuze. Ze by ve 42 zakladala novou rodinu stejne pochybuji a nejakeho milence si najit muze. Nejak mne chybi souvislost s rozumem a rozvodem.

Tak já si myslím, že i ve 42 letech si může ještě někoho najít a začít s někým nový život. Není to pro mě důvod zůstávat s takovým starším chlapem, který čeká na povel od milenky. Ne každý to chce řešit milencem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
30.4.21 17:29

Příliš nevěřím tomu, že se ti v této společnosti ozve někdo, kdo prostě tu druhou šanci dal. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2811
30.4.21 17:35

Tvůj partner už bude za chvíli důchodce. Asi si chtěl ještě něco dokázat. Stejně mu to už za chvíli moc nepůjde. Dost pochybuju, že by ho nějaká 38 letá chtěla a rozvedla by se kvůli němu, pokud to není nějaký boháč. Už jen to, že by dalších 20 let platil alimenty - časem z důchodu, je úsměvné. Pokud to dokážeš překousnout, asi můžeš být klidná, ta ti ho neodvede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8266
30.4.21 17:35
@JanaDaR píše:
Příliš nevěřím tomu, že se ti v této společnosti ozve někdo, kdo prostě tu druhou šanci dal. ;)

Já jsem dala, ale neměli jsme teda dítě. Par mesicu se snažil, ale stejně šel pak za ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
30.4.21 17:38

@JancaS84 nejsou všichni jako přes kopírák. I kdyby ta šance byla 10%, osobně bych ji, pokud bych dotyčného stále milovala, dala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat