Partner u porodu, jak dlouho tam byl?

61
6.9.21 18:29

Partner u porodu, jak dlouho tam byl?

Ahoj holky, jsem prvorodicka a termín porodu mám za 14 dní. Partner bude semnou u porodu, ale nevím jak přesně to probíhá. Byl tam s vámi celou dobu nebo mohl třeba na hodinku odejít. Jde mi o to, že mám psa a nevím jestli řešit hlídání a nebo jestli partner bude moc třeba na hodinku odjet. Zase ale nechci aby odjel a třeba o tu radostnou chvíli přišel. Pejsek je zvyklý být doma sám max. 10 hodin a porodnici máme vzdálenou 10 minut autem. Jaké jsou vaše zkušenosti? Byl tam partner celou dobu? Mám řešit hlídani? I když asi těžko někomu psa odvedu třeba ve dvě ráno :lol: :nevim: :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
661
6.9.21 18:33

Já mám dva měsíce do porodu a bála bych se i tu hodinu, protože co kdyby 😃
Pejska bych klidně odvezla i ve dvě ráno, při druhém porodu řešíš přece to samé, ale s dítětem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2879
6.9.21 18:34

Tohle bude hrozne individualni podle delky porodu a podle zvyklosti dane porodnice. Ja rodila (byla v porodnici) celkem 23 hodin a manzel byl u me poslednicch 9 hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32770
6.9.21 18:39

Můžete se rozhodnout na místě podle toho, jak bude porod postupovat a případně mít na telefonu hlídačku pro pejska?
Po porodu následuje bonding, to je další dvě hodiny.
Jestli bude moci partner odjet, to závisí na zvyklosti porodnice. Teď ještě kovid opatření, někde budou opatrní.
Jinak já bych u všech porodů mohla klidně jít venčit :mrgreen:
Nejdelší trval 7 hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
6.9.21 18:40

Jakmile Tě hospitalizují k porodu, tak Tě budou průběžně kontrolovat a řeknou Ti i nějaký odhadovaný čas do porodu☺️ samozřejmě to hodně záleží na porodu samotném, utišovacích lécích apod. Každopádně se mnou byl partner celých dlouhých 13 hodin a byli jsme teda úplně vyčerpaní oba😀 nemůžeš dát třeba někomu z rodiny nebo dobré kámošce náhradní klíče od bytu, že by při nejhorším pejska vyvenčila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18676
6.9.21 18:41

Byl tam celou dobu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15345
6.9.21 18:46

Já měla porody relativně rychlé. U prvního dítěte jsme tam přijeli kolem osmé ráno a narodila se ve tři odpoledne. Pak ještě cca hodinu až dvě jsme byli všichni na porodním pokoji a seznamovali se.
U druhého jsme byli v porodnici v sedm ráno a dítě se narodilo za hodinu a půl po příjezdu. Na porodním pokoji jsme byli společně celé dopoledne, než se uvolnil nadstandard. Starší dítě bylo u kamarádky a tam si ho vyzvedla babička.
Manžel byl u obou porodů celou dobu.
No ale nikdo ti dopředu neřekne, jak to bude u tebe. Klidně můžeš být v porodnici dva dny. Pak tam asi partner nebude celou dobu s tebou. Já bych si na tvém místě hlídání pro pejska domluvila. A uvidíš, jestli to využijete nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1407
6.9.21 18:46

Jezuskote, trochu jsem se zasmála, ale v dobrém. Kolikrát lidi řešej nadivoko hlídání starších sourozenců, ale psa…? :D

Nikdo ti nepoví, jak rychlý budeš mít porod…dvě hodiny i dvacet. Samozřejmě, když už půjde na to, tak ti to PA řekne, ale otázka je, jaký má manžel dojezd. Já jsem poprvé rodila dva dny a podruhé 12 hodin, takže u mě by rozhodně ještě stihnul toho psa vykoupat a ostříhat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
554
6.9.21 18:59

My jsme z porodnice volali rodičům, ať psa vyzvednou. Byli jsme předem domluvení a měli klíče. Byl pak u nich asi týden. Partner byl se mnou na nadstandardu celou dobu - z práce chodil místo domů do porodnice. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64749
6.9.21 19:01

@Xxxbell to je individuální.. U mě, kdyby na hodinu odešel, tak mezitím porodim_ porod trval hodinu a půl.. ale předtím jsem byla přes noc v porodnici sama. On byl doma na telefonu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25388
6.9.21 19:03

To je těžko říct, u porodu to jede různě rychle, takže může odejít a ty porodis pár minut na to. Muž tam se mnou byl ani ne 4 hodiny, než bylo po všem, ale prý to byl celkem rychlý porod, znám takové, co tam byly třeba 16 hodin :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1872
6.9.21 20:10

My přijeli do porodnice v devět večer. Otevřená na jeden prst. Sestřička, že to bude na dlouho a že chlapa pošlou domu se prospat. No naštěstí neposlali. Chlap čekal asi dvě hodiny na chodbě (mne to přišlo jako chvilka, ale asi nebyla :D ) než mne natočili monitor, vyřídili papíry,… Mezitím jsem se otevřela na devět prstů a před jednou ráno porodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
740
6.9.21 20:21

Nejlepší budeš mít fakt si domluvit okolo termínu hlidani, pak das jen tomu dotyčnému vědět, aby se stavil vyvencit a nebudes se ještě při porodu stresovat psem :D
Takhle dopředu ti to fakt nikdo neřekne, navíc každá bude mít tu zkušenost tak jinou, ze z toho sama pro sebe nic nevyvodis.
Na druhou stranu, ženský s více detma řeší taky hlidani a zvládne se to vždycky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
475
6.9.21 20:35

Já měla porod, kdy mi sestřička řekla v 21, že můžu zavolat manžela. Ten přijel v cca 21:45 a malá se narodila chvíli po 23.
Ale jaký budeš mít porod a hlavně jak dlouho bude trvat.. všechno je individuální. ;)
A u psa bych hlídání pořešila určitě předem - radši zbytečně a na chvíli než se ten den stresovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
6.9.21 20:48

Rodila jsem v době kdy nebyli povolené návštěvy kvůli Covidu.. byla jsem dva dny na vyvolávání a nikdo za mnou nemohl.. druhý den večer mi praskla voda po 9 hodinách kontrakcí za mnou teprve mohl přijet chlap.. byl se mnou jen 4 hodiny a pak musel odejít.. na návštěvu za námi také potom nikdo nemohl takže jsem malou ukazovala přes okno jako před 40 lety :lol: teď je to už mnohem lepší.. myslím že by s tebou chlap mohl být a třeba na chvilku odejít a zase se vrátit.. po porodu většinou tak hodinu nebo dvě může zůstat a pak jde miminko na kontroly a podobně.. pak může manžel na návštěvy :* takhle to je tedy u nás

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat