Partner vs. manžel - jaké jsou nároky na dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 14:05
Partner vs. manžel - jaké jsou nároky na dítě?

Dobrý den. Jsou prosím nároky manžela na dítě jiné, než nároky partnera? Děkuji.

Reakce:
Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 64575 příspěvků 3 inzeráty 12.02.19 14:06

Ne, oba jsou otcem dítěte.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1537 příspěvků 12.02.19 14:07

Jako jestli po nem chce vic povinnosto aby plnil,nebo co tim mas na mysli?

xjuklickova
Kelišová 5248 příspěvků 1 inzerát 12.02.19 14:08

Co? Ptas se zákonné nároky na vlastni dítě? Tak ty jsou asi stejné protože rodný list nerozděluje jestli otec je manzel nebo partner matky.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 12.02.19 14:15

Zajímavé to může být, když jsou manžel i partner současně. Když se narodí dítě, tak má manžel v otcovství přednost.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50692 příspěvků 4 inzeráty 12.02.19 14:16
@Anonymní píše:
Dobrý den. Jsou prosím nároky manžela na dítě jiné, než nároky partnera? Děkuji.

A v jakém smyslu to konkrétně myslíš?
Jako rodičovská práva? Nebo nárok ve smyslu přiznání a přiklepnutí otcovství?

Bábrdl
Generální žvanilka 22330 příspěvků 12.02.19 14:30
@Anonymní píše:

To je stejné.
:nevim:

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 12.02.19 14:48
@Bábrdl píše:
To je stejné. :nevim:

Není, otcem je ze zákona manžel.

Bábrdl
Generální žvanilka 22330 příspěvků 12.02.19 14:50
@Luboš P píše:
Není, otcem je ze zákona manžel.

Myslím, že na to se neptá.
Ptá se podle mě, jestli má muž jiný nárok na své dítě, pokud je ženatý s jeho matkou a pokud není.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 12.02.19 14:57
@Bábrdl píše:

Je to možné, ta otázka je vyloženě nejasná.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20508 příspěvků 12.02.19 14:58
@Bábrdl píše:
Ptá se podle mě, jestli má muž jiný nárok na své dítě, pokud je ženatý s jeho matkou a pokud není.

taky si myslím, že je dotaz položený takhle.

Zakladatelko, otec dítěte má naprosto stejná práva i povinnosti vůči dítěti, ať je matčin manžel či partner.
Mírně odlišné povinnosti by měl k tobě, jakožto k partnerce nebo k manželce, ale vůči dítěti to vliv nemá.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 12.02.19 15:15

Takže budu spekulovat. Nadpis zní: „Partner vs. manžel - jaké jsou nároky na dítě?“ Předpokládám, že vs. znamená versus tedy proti. V jakém smyslu stojí proti sobě partner a manžel ve smyslu nároku na dítě? Nemohu si pomoci, ale napadá mne právě jen určení otcovství a zákonná domněnka svědčí pro manžela.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50692 příspěvků 4 inzeráty 12.02.19 15:27
@Luboš P píše:
Takže budu spekulovat. Nadpis zní: „Partner vs. manžel - jaké jsou nároky na dítě?“ Předpokládám, že vs. znamená versus tedy proti. V jakém smyslu stojí proti sobě partner a manžel ve smyslu nároku na dítě? Nemohu si pomoci, ale napadá mne právě jen určení otcovství a zákonná domněnka svědčí pro manžela.

No, já spekuluju v tom smyslu, že si třeba řiká, že dítě partnera může sebrat a zmizet s nim na druhou strnu republiky a „nepůjčit ho“ , kdežto manželovi ne. A le pochybuji, že se to dozvíme.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 17:30

Omlouvám se, že jsem to napsala tak nejasně. V podstatě to bylo myšleno tak, jak psala @Lama Lama, jen ne tak drasticky. :-) Jde o to, že mám za sebou nepěkný rozvod. S exmanželem jsme dítě neměli. Se současným partnerem prcka máme a občas přijde řeč na svatbu, a i když bych byla ráda, tak už vím, že i láska, která se zdá na celý život, může velmi rychle skončit, a tak přemýšlím, jestli kdybych /nedejbože/ chtěla odejít i s dítětem, tak jestli by v nárocích muže hrálo roli, zda jsme byli manželé nebo ne.

Zakladatelka

zoidberg
Extra třída :D 12381 příspěvků 12.02.19 17:39
@Anonymní píše:
Omlouvám se, že jsem to napsala tak nejasně. V podstatě to bylo myšleno tak, jak psala @Lama Lama, jen ne tak drasticky. :-) Jde o to, že mám za sebou nepěkný rozvod. S exmanželem jsme dítě neměli. Se současným partnerem prcka máme a občas přijde řeč na svatbu, a i když bych byla ráda, tak už vím, že i láska, která se zdá na celý život, může velmi rychle skončit, a tak přemýšlím, jestli kdybych /nedejbože/ chtěla odejít i s dítětem, tak jestli by v nárocích muže hrálo roli, zda jsme byli manželé nebo ne.Zakladatelka

Před zákonem by to roli nehrálo. Jenže v těchto případech se nehraje na zákony, ale na rozhodnutí soudu. A možná že soudkyně ze staré školy by mohla mít více porozumění pro manžela než pro přítele.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Babička heroinové Terezy: Proč prodává dům, kde vnučce slibovala nový domov?

Ke svým prarodičům pojí mnoho lidí výrazně silnější pouto než k vlastním... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >