Partner začíná mít divné /agresivní/ chování, co dál?

Anonymní
8.1.20 22:27

Partner začína mať divné /agresívne/ čo dalej?

Ahojte všetci,

ani neviem, ako začať, spočiatku sa zdalo všetko super, pohľadný chlap, láska ako z filmu, starostlivý, milujúci, sme spolu krátko, iba pol roka, ale už sme vhupli aj do spoločného bývania. Zdalo sa mi to vtedy dobré riešenie.
Problém spočíva v tom, že čím ďalej mi partner hovorí o svojej minulosti, tak zisťujem, že ju mal dosť " agresívnu", bijával sa ako puberťák dokona tak drsne, že jeho protivníkov odviezli do nemocnice s poraneniami, /ale aj on dostal/. Vraj z toho už vyrástol, že zmúdrel mi vraví., že na výške ho to prešlo, lebo dostal rozum.
za ten čas, čo spolu bývame sa stalo pár veci, ktoré ma mierne vydesili, lebo som sa ešte nestretla s takýmto správaním z mužskej strany, nevidela som to ani u otca, a ani u bývalých mojich partnerov.
teraz mám piateho partnera,(máme po 30ke) a správa sa veľmi divne niekedy, je veľmi výbušný a impulzívny, horúca hlava, ako sa vraví. Potom ho to mrzí, príde ku mne a ospravedlní sa, objíme ma ale k tým scénam napr. poviem konkrétne, či máte s týmto skúsenosti.
boli sme na výlete v zahraničí, ja som chcela jesť a sadla som si do jednej reštiky, kt. sa mu nepáčila, tak mi povedal, že nech ideme a ja som trvala na tom, aby sme ostali, tak ma odtial,, chytil ma za ruku a vytiahol ma preč von, potom sa strašne nahneval, že ho nepočúvam, že prečo furt trvám na niečom, ťahal ma za ruku z reštiky, trapas. Potom som si sadla na lavičku, že sa vyplačem a on mi chytil zápästia nech ideme domov, že nech vstanem, ja som nechcela ísť, tak ma stále držal za tie zápastia nech idem ( nie silno, len ma proste pevne držal, netrhal mnou ani nič)
Napr. vždy ma zle pochopí, keď niečo mu vravím a urobí úplnú drámu,, napr. som nezdvihla hneď telefon, prišla som domov neskoršie večer a čakal ma úplne nahnevaný, kde som bola, čo som si to dovolila nezdvihnúť mu (nepočula som), nedal si to vssvetliť, buchol rukou do steny, ja som stála vedľa, potom počas dalšej strašnej hádky mi povedal, že keby som nemala takú peknú tváričku tak by…nedokončil, a potom len povedal odíd nechcem ti ublížiť zbytočne, on je iniciátorom hádok, on nedokáže kľudne zobrať odo mna nejaké veci,
ja som sa nanho raz zahnala počas veľkej hádky, a chcela som mu capiť jednu, nepodarilo sa mi to, uhol sa, ja som kľudný človek, to ma tak vytočil proste. On nereagoval na to.

Potom buchol znova do steny. Potom keď sme sa dohádali tak som si ľahla na posteľ, že si poplačem, a prišiel za mnou, lahol si ku mne, a ja som ležala na chrbáte a ruky som mala položené vedľa tela, A on došiel ku mne lahol a chytil ma svojimi dvoma rukami za moje dve ruky, tak že som sa nemohla pohnúť, a ja mu vravím, že pusti ma, že chcem ísť preč, nechcem ťa počúvať a on že musíme to vyriešiť počuvaj ma pozorne, a stále ma za tie ruky držall! Ja to tak neznášam, vynucuje si pozornosť. Radšej keby odišiel do inej miestnosti, nech hnev zo mna vyprchá.
alebo napr mi ešte napadá. potom susedia robili hluk veľký a predtým ich upozornil slušne, že nech su ticho, neurobili tak, na druhý krát, išiel za nimi s rečami, že im ukáže, že oni uvidia, že zavolá políciu na nich a tak, a od zúrivosti, že znova sú hluční tak kopol do postele nohou, ja sa nanho dívam, čo to robí? :O kde sa v ňom toľká agresivita berie? priznal sa, že sa chce veľmi zmeniť, že nechce v budúcnosti toto robiť, že chce regulovať ten hnev a tiež nechce nikomu ublížiť, ani nič podobné, a najmä nie mnda, že je veľmi citlivý čo sa týka mňa, že nechce mi ublížiť, že taktoež raz nechce ubližiť deťom, máme sa brát v lete totiž, plánujeme budúcnost, ale vidím, že nezvláda svoj hnev :( veľakrát som už čakala, kedy mi jednu struhne počas hádky. :zed:
Ja nechápem, ved to sú také maličkosti úplne, a on to berie ako veľké vážne veci a úplne blaznie, potom sa správa ako psychopat. Priznal sa mi, že ho otec veľmi bil, keď bol malý, lebo bol veľmi zlé dieťa. Tak ho bil s opaskom údajne.
len ma hnevá, že máme takéto veľké hádky každý týždeň :( a mna to už unavuje, ja som chcela pokojný vzťah.

Priateľ ma veľmi miluje, cítim to, požiadal ma o ruku a chcem si ho vziasť, ale toto ma veľmi trápi. On sa nevie veľmi ovládať, navrhla som mu, že to môžeme spolu nejako vyriešiť, povedal mi, že som pre svoju pokojnú a nežnú povahu prenho ako soľ potrebná a že som ako anjel, že ma veľmi miluje a chce sa zmeniť, lenže jaksi už polroka a on sa nemení. je to stále také ako predtým. Niekedy šalie viac, niekedy menej.
Prosím, stretli ste sa s tým? Je to veľmi nepríjemné, partner je pekný, vzdelaný chlap, milý, priateľský, verný, nepije, nefajčí, nedroguje, nechápem, kde sa to v ňom berie. Trápi ma to. Prosím o každú radu. Dokonca aj raz plakal, že toto urobil takúto scénu, lebo žiarlil na mňa, neopodstatnene, písala som si s jedným mužom, ale len po kamarátsky, on sa správal ako vyšinutý z toho, a zase buchol vtedy po stole s rukou, mna az trhlo. Plakal potom, že to nikdy neurobil pred nikým a najmä nie pred bývalými partnerkami, že ho to veľmi mrzí, že je to primitívne správanie. tak som si vyhľadala na FB jeho bývalú jednu a povedala som jej, čo je vo veci a ona povedala, že ano sem tam bol výbušnejší, ale nikdy jej neublížil, že bol k nej veľmi dobrý a milujúci.
je to taký chlap, každé ráno ma budú bozkom, úsmevom, cítim, ako veľmi ma miluje, hladká ma stále po vlasoch, vie byť neskutočne nežný, :srdce: :srdce: aj preto som sa donho zamilovala, skladá mi básne veľakrát, spieva mi romantické piesne, pozýva ma na romantické večere, stále ked je v práci posiela mi zamilované srdiečkové správy, ja nechápem, čo je s ním, keď sa naštve, nespoznávam ho. Akoby ho v daný m oment vymenili, a potom sa o pol hodiny chová úplne normálne, akoby sa nič nestalo, ja samozrejme už mám po nálade a potom mi to vytýka, že sa nič vlastne nestalo.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1778
8.1.20 22:35

Co dál? Odpověď je jednoduchá: Když je agresivní, tak s ním nebuď, prostě se s ním rozejdi. Jeho povaha se nezmění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55172
8.1.20 22:36

Co dál??? Žádná svatba a rozchod…bude jen hůř

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2986
8.1.20 22:40

No požádal tě o ruku a chceš si ho vzít. Takže jedině navrhnout psychologa, ať si tam zajde a zkusí vyřešit proč musí být ve vyhrocenych chvílích verbalne či fyzicky agresivní, proč má malé sebevědomí do takové míry, že si tě nad míru hlídá a z jakého důvodu má pocit, že ty jako žena máš držet hubu a poslouchat. Pro mě jsou tyto atributy nepřekonatelné, s takovým mužem bych nebyla, pokud by nepodnikl kroky k nápravě. Může být cholerik, ale zase je nějaká míra toho co si k tobě může a nemůže dovolit. Už kvůli potenciálním dětem bych nechtěla, aby jejich otec tohle doma předváděl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11911
8.1.20 22:41

Dřív či později tě praští, pak se omluví, ty mu odpustíš, pak tě zase praští, pak se zase omluví a než se naděješ budeš v domácím násilí jak z učebnice.

Uteč dokud je čas. To co říká je nepodstatné, podstatné je to co dělá.

Jediným důvodem proč odchod podmíněčně odložit je, že by sám dobrovolně začal chodit na terapii, kde by se se svou agresivitou učil pracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11911
8.1.20 22:42

Ale jinak vzít si labilního agresora po půl roce je fakt hloupost. A zejména si s ním nepořizuj dítě, natož hypotéku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2333
8.1.20 22:44

Řeknu ti to asi tak s nynějším manželem jsme měli první menší hádku někdy po dvou letech. Vy jste spolu půl roku a už máte celkem velký neshody, to určitě není nic dobryho pro budoucnost. A zasnuby po půl roce, to fakt ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
818
8.1.20 22:47

Dočetla jsem jen k tomu, jak tě vytáhl z restaurace a úplně mi to stačí, jdi od něj, čím dřív, tím líp, pokud tedy nechceš dopadnout jako Monyová. Agresor se NIKDY nezmění, stejně jako mamánek, alkoholik, hráč, žárlivec, holkař a podobní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
8.1.20 22:52

A on si přizná tu svojí agresivitu? Někdo to tak má. Mohl by zajít k psychiatroj, ten by mu napsal léky, které by mu pomohly zvládat agresi. Bývalého, který byl taky výbušný a agresivní jsem tam dokopala a léky mu zabraly, ale on je přestal brát a šlo to zase na novo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 22:59

Dočetla jsem celé. Ukonči to. Ten chlap není tvoje láska, ale tvůj problém… a bude hůř. Jste spolu půl roku, to má být vše krásné, ale jak to čtu, samý slzy a chování divný. To společný bydlení hádam navrhl on, aby tě měl pod kontrolou… ukonči to, takový chování ve vztahu fakt není běžné. Neber si ho a netěhotni s nim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
8.1.20 23:11

No vsichni ti tu napisou at uteces. Napisu ti to ssme. Ale mam pocit, ze ty si ho stejne vezmes a brzo tu bude diskuze: jsem tehotna a manzel me mlati :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
8.1.20 23:17

Dočetla jsem to do půlky. Ukonči to. S cholerikem se těžko žije. Bude z tebe za chvíli uzlíček nervů. A on je ještě ke všemu agresivní. Je to jeho povaha. Nevěřím, že se změní. Jestli přibudou starosti, tak to bude ještě horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 23:23

Agresivní magor a holka, co si ráda popláče, podle mě se k sobě hodíte

P. S. teď jsem dočetl, že ti zpívá romantické písně, tak to je konec, to je ještě horší, než kdyby ti ubalil

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1778
8.1.20 23:29
@Mika.ella1 píše:
No vsichni ti tu napisou at uteces. Napisu ti to ssme. Ale mam pocit, ze ty si ho stejne vezmes a brzo tu bude diskuze: jsem tehotna a manzel me mlati :palec:

Já si to také myslím.
A další fáze bude, je to tady celkem často: Rozvádíme se a chce mě připravit o mé dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
8.1.20 23:32

@poučená jj a nejlip o dite, ktere bude rovnou i mlatit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu