Partnerova ex nechce, abych se starala o jejich dceru

Anonymní
16.4.21 21:36

Partnerova ex nechce abych se starala o jejich dceru

Zdravím, jdu se sem vypsat a pro „radu“. Pro rýpaly předem - ne nebudu se řídit tom, co tady v diskuzi najdu, ale věřím, že třeba někdo řešil něco podobného a třeba si z toho něco vezmem.

Partner byl s ex 10 let a mají 4 letou holčičku. Před 3 lety se rozešli ( nebyli svoji ) po vzájemné dohodě a přátelsky.
My jsme spolu 2 roky.
Známe se 5 let před společné známé.

Už od začátku si ex nepřála, aby se se mnou jejich dcera vídala. První rok jsme ji plně vyhověli, nechtěli jsme malé motat hlavu. Po roce jsem se nastěhovala k partnerovi a začali jsme stavět barák. Chtěli jste se tedy domluvit na nějakém kompromisu, aby s tím byla v pohodě i ex. Vzhledem k tomu, že měl časově náročnou práci si malou mohl brát pouze 2 víkendy v měsíci. Začali jsme tedy tím, že když měl malou na víkend, tak já jela k rodičům na návštěvu a společně jsme pořádali třeba jen výlety. Ex nadšená nebyla, ale dalo se s ní domluvit. Po roce a půl partner změnil práci a měl více času a chtěl si malou brát častěji. A tam začal být problém, že když už spolu bydlíme, že nechce aby k němu malá chodila i přes týden. Ale vzhledem k zavřeným školkám občas neměla na výběr a dceru mel tedy i v týdnu, kdy jsem tam byla.

Problém, ale nastal teď, jak byly zavřené ty okresy a já byla celou dobu u partnera. Dva týdny mu ji odmítla dát s tím když jsem já doma. Další víkend měla malá teploty. Čtvrtý týden už byla v pohodě a zase, že mu ji nedá. Tak to už ji teda pohrozil, tak nakonec jsme ji tedy na víkend měli.

Nicméně to takhle do budoucna nejde. Koncem roku by jsme měli mít hotový barák a já už nehodlám co 2 víkendy jezdit za našima. Chceme žít normálně jako rodina, do které jeho dcera taky patří.

Tak tedy k dotazu, lze nějak písemnou dohodou určit dny, které by mohl mít partner dceru u sebe, aby se nestávalo, že mu ji nedá? Nejlépe aby se to nemuselo řešit přes právníky a soudy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10605
16.4.21 21:38

Na dohodu musí přistoupit a když ji nebude dodržovat, stejně to musí partner vymáhat přes soud. Zažádala bych soudně, pak bude mít smůlu a bude to muset dodržovat. Mimochodem, co bývalá udává za důvod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6018
16.4.21 21:41

Oni nemají stanovenou péči o děti/dítě? To by měli vyřešit jako první, pak je to dané a ex se může třeba stavět na hlavu, s kým její bývalý chodí, pokud by tě někdo neudal, že malou ohrožuješ nějak mravně, návykovými látkami, jsi nebezpečná apod…

To, co podstupujete a děláte, aby nebyla ex náhodou naštvaná, to je až dost absurdní…divím se, že vám to dosud vyhovovalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1130
16.4.21 21:42

Nevím, podle mě když se s někým rozvádím/rozcházím, tak musím počítat s tím, že si dotyčný najde nového partnera. Podmiňovat styk s dítětem absencí nové partnerky mi přijde přinejmenším dost choré, ale celkem jistě nezákonné. Podle mě zde je rozhodnutí soudu nezbytné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8181
16.4.21 21:45

Dala bych to na soud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5795
16.4.21 21:53

Vyřešte to soudně a máte klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
16.4.21 21:55

Ex je přehnaná. Se rozešli, tak o co ji jde? závist možná žárlivost? Ono je docela logicky že na dosmrti nebude sám. Naosala bych ti že to chce čas, ale tohle trvá teda sakra dlouho.Co říct že nejsi doma a prostě si to udělat po svým?? :think: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26177
16.4.21 21:59

Tak pochybuju, že ex bude taky do smrti sama, jako by jí on zakazoval s kým se má nebo nemá vídat když má malou ona. Prostě si bude muset dupnout ten tvuj a ne jí pořád ustupovat a určit si péči soudně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
16.4.21 22:06

U nás partnerova ex zpočátku také nebyla nadšená, ale partner ji velmi důrazně vysvětlil, že spolu bydlíme a kvůli ní nebudu co 14 dní odjíždět pryč. :nevim: Kdyby se mě nezastal a fakt mě nechal jít za rodiči, tak už se k němu nevrátím… Tehdy ještě neměli nic dané soudem, takže to bylo dohodou, ale partner ji prostě neustoupil a seřval ji, a to jsme spolu byli teprve pár týdnů… Vůbec nechápu, že takhle ustupujete jejím manýrům. Na tvém místě bych se příště nikam nehnula, a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68879
16.4.21 22:08
@Anonymní píše:
Zdravím, jdu se sem vypsat a pro „radu“. Pro rýpaly předem - ne nebudu se řídit tom, co tady v diskuzi najdu, ale věřím, že třeba někdo řešil něco podobného a třeba si z toho něco vezmem.

Partner byl s ex 10 let a mají 4 letou holčičku. Před 3 lety se rozešli ( nebyli svoji ) po vzájemné dohodě a přátelsky.
My jsme spolu 2 roky.
Známe se 5 let před společné známé.

Už od začátku si ex nepřála, aby se se mnou jejich dcera vídala. První rok jsme ji plně vyhověli, nechtěli jsme malé motat hlavu. Po roce jsem se nastěhovala k partnerovi a začali jsme stavět barák. Chtěli jste se tedy domluvit na nějakém kompromisu, aby s tím byla v pohodě i ex. Vzhledem k tomu, že měl časově náročnou práci si malou mohl brát pouze 2 víkendy v měsíci. Začali jsme tedy tím, že když měl malou na víkend, tak já jela k rodičům na návštěvu a společně jsme pořádali třeba jen výlety. Ex nadšená nebyla, ale dalo se s ní domluvit. Po roce a půl partner změnil práci a měl více času a chtěl si malou brát častěji. A tam začal být problém, že když už spolu bydlíme, že nechce aby k němu malá chodila i přes týden. Ale vzhledem k zavřeným školkám občas neměla na výběr a dceru mel tedy i v týdnu, kdy jsem tam byla.

Problém, ale nastal teď, jak byly zavřené ty okresy a já byla celou dobu u partnera. Dva týdny mu ji odmítla dát s tím když jsem já doma. Další víkend měla malá teploty. Čtvrtý týden už byla v pohodě a zase, že mu ji nedá. Tak to už ji teda pohrozil, tak nakonec jsme ji tedy na víkend měli.

Nicméně to takhle do budoucna nejde. Koncem roku by jsme měli mít hotový barák a já už nehodlám co 2 víkendy jezdit za našima. Chceme žít normálně jako rodina, do které jeho dcera taky patří.

Tak tedy k dotazu, lze nějak písemnou dohodou určit dny, které by mohl mít partner dceru u sebe, aby se nestávalo, že mu ji nedá? Nejlépe aby se to nemuselo řešit přes právníky a soudy?

ne, leda soudně. JInak můžou sepisovat co chtějí, ale když se ím řídit nebude, tak nebude.
Přiznávám, že jsem zas čekala nějakou litanii šílené nextky. Ale tady mi fakt přijdete rozumní a ex bude pokládek. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
16.4.21 22:08

Ona s tebou má nějaký problém? Ptali jste se jí na důvody?
Naprosto upřímně, pokud by mi partnerova nová žena úplně nesedla - měla třeba drogovou minulost apod… taky bych z toho nebyla nadšená.
Oni nemají soudně vyřešený styk a alimenty? Proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 22:41

@Aduš8 nic, prostě si nepřeje abych se o ní starala :nevim:

@vulpes Nemají, vzhledem k tomu, že se rozešli v dobrém, tak se takto jen domluvili, on ji měsíčně posílá peníze na bydlení a alimenty a ona mi bez problémů malou dávala, kdykoliv si řekl. Tak samozřejmě, že nám to nevyhovovalo, ale brali jsme na ni ohledy. I na dcerku, kdyby to mezi námi nevyšlo, tak aby neměla zamotanou hlavu.

@KKikina to zase nechceme, malá už je totiž ve věku, že všechno poví. A nutit ji lhát kvůli tomu mi nepřijde jako cesta. Myslím, že by jsme si tím akorát zavařili.

@Theli on se na ni snažil stále brát ohled. A mě to ze začátku nevadilo i jsem to chápala. Bylo to mé rozhodnutí, stejně jsem za rodiči jezdila třeba někdy i v týdnu, tak jsem si z toho udelala 2 víkendy. On by mi neřekl ať jedu. Ale teď, po tom co mu ji nechtěla dát, už si dupl.

@fíkofka no očividně ano. :mrgreen: my se vlastně známé těch 5 let a problém se mnou nikdy neměla :nevim: tak jestli jí vadí, že je zrovna se mnou, netuším. Žádný důvod z ní nevypacil, já sem se do toho nepletla abych nepřilévala olej do ohně. Nemají, jen se dohodli s tím, že ji ještě k alimentům dává peníze navíc na bydlení. Nikdy s ní problém neměl s vycházeli spolu dobře, tak to neřešil.

• Citovat
  • Nahlásit
5136
16.4.21 22:52

Taky jí může říct, že buď bude rozumná a domluví se normálně, nebo on zažádá o střídavku a v případě, že mu soud vyjde vstříc, přijde ona o dost peněz a zároveň holka s tebou bude daleko častěji.
Ona si asi neuvědomuje, že pokud to on dá k soudu, tak to pro ni dopadne asi daleko hůř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 22:56

@bigl to máte asi pravdu. Hlavně spoléhá hlavně na to, že partner je hodně ohleduplný. A moc dobře ví, že se mu nechce pouštět do nějakých tahanic. Chce to řešit domluvou kvůli dceři.

• Citovat
  • Nahlásit
635
16.4.21 23:01
@Anonymní píše:
@Aduš8 nic, prostě si nepřeje abych se o ní starala :nevim:

@vulpes Nemají, vzhledem k tomu, že se rozešli v dobrém, tak se takto jen domluvili, on ji měsíčně posílá peníze na bydlení a alimenty a ona mi bez problémů malou dávala, kdykoliv si řekl. Tak samozřejmě, že nám to nevyhovovalo, ale brali jsme na ni ohledy. I na dcerku, kdyby to mezi námi nevyšlo, tak aby neměla zamotanou hlavu.

@KKikina to zase nechceme, malá už je totiž ve věku, že všechno poví. A nutit ji lhát kvůli tomu mi nepřijde jako cesta. Myslím, že by jsme si tím akorát zavařili.

@Theli on se na ni snažil stále brát ohled. A mě to ze začátku nevadilo i jsem to chápala. Bylo to mé rozhodnutí, stejně jsem za rodiči jezdila třeba někdy i v týdnu, tak jsem si z toho udelala 2 víkendy. On by mi neřekl ať jedu. Ale teď, po tom co mu ji nechtěla dát, už si dupl.

@fíkofka no očividně ano. :mrgreen: my se vlastně známé těch 5 let a problém se mnou nikdy neměla :nevim: tak jestli jí vadí, že je zrovna se mnou, netuším. Žádný důvod z ní nevypacil, já sem se do toho nepletla abych nepřilévala olej do ohně. Nemají, jen se dohodli s tím, že ji ještě k alimentům dává peníze navíc na bydlení. Nikdy s ní problém neměl s vycházeli spolu dobře, tak to neřešil.

Ty kráso, takže on ji takhle hezky dotuje, ve všem vyjde vstříc a ona takhle? Mě přijde, že si neváží toho co ma.No asi bych se s ní nesral* a řešila to soudní cestou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat