Partnerova finanční situace

12
14.12.19 12:42

Partnerova finanční situace

Ahoj, obracím se na vás s dotazem a ráda bych od vás měla upřímný názor. V květnu jsem se seznámila s mužem (29) a postupem času náš vztah přerostl v něco víc. Každý bydlíme v pronajaté garsonce, on má dceru (8) z předchozího vztahu. Rozumíme si spolu, všechno docela klape a já začínám být zamilovaná. Přítel mi včera navrhnul, jestli bych nechtěla jít bydlet od února s ním. Dokonce už pár týdnů mluví o tom, že by se mnou chtěl rodinu.
Problémem je jeho špatná finanční situace. V mládí si nasekal dluhy u dopravních podniků a na soc. a zdrav. pojištění. Řeší to tím, že pracuje na černo. Je pracovitý, ale když poplatí nájem, alimenty, jídlo, tak mu skoro nic nezbyde. Já jsem byla zvyklá z dřívějška, že mne přítel vzal na večeři nebo do kina apod. Ráda si užívám randění dokud to jde, ale pokud mám náladu trávit čas jinak než doma, musím bohužel přítele pozvat. Někdo může namítat, že by si případně tedy mohl najít ještě brigádu, ale to bych ho neviděla už vůbec a někdy také musí být s dcerou.
Pravdou je, že bych si ho dokázala představit jako otce svých dětí, opravdu si rozumíme. Nevím ale, jak se k celé situaci postavit. Včera jsem se snažila toto téma nadhodit, ale přítel žije asi v iluzi, že stačí, když se mají dva lidé opravdu rádi, tak potom všechny překážky spolu překonají…
Dámy a pánové, jaká je vaše zkušenost či rada?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

54764
14.12.19 12:44

No a splácí??nebo to nechává být…
A kolik dluží?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17983
14.12.19 12:44

Nevdávat, nebydlet spolu, dokud nebude mít poplacenu jinak tě může čekat exekutor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23353
14.12.19 12:45

Takže ty dluhy splácí? Asi ne co. U mě by skončil jak si napsala že má právo na černo. A ještě by chtěl dítě, kdo by vás asi živil? Pokud to nehodlá řešit normálně, to znamená najít si práci a dluhy přiznat a splácet u mě to není perspektivní člověk pro život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11668
14.12.19 12:48

Vadilo by mi, že se k tomu postavil stylem, že to nesplácí a dělá načerno…s někým zadluženým a nesplácejícím bych si fakt rodinu nepořizovala, pokud nechceš, aby to do společného bydlení vletěl exekutor…a pokud už jedu načerno, zaplatím hned pokutu, nenechám narůst dluh nevím kam, takže za mě je nezodpovědný…s takovým chlapem bych svojí budoucnost nespojovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
14.12.19 12:49

Dluhy nesplácí. Do budoucna by měl dědit dům, tak vlastně počítá s tím, že tímto dluhy umoří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Ne, takovyho bych si jako otce deti predstavit nedokázala :think: max. Jako tajneho milence do komurky :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273

Ne. Pokud si svoje závazky neplatí, ani bych na rodinu s ním nepomýšlela. Ani na bydlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138

Pokud sve dluhy neresi, nesla bych do toho :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17983
14.12.19 12:50
@missK píše:
Dluhy nesplácí. Do budoucna by měl dědit dům, tak vlastně počítá s tím, že tímto dluhy umoří.

no aby mu na to stačil

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23353
14.12.19 12:51
@missK píše:
Dluhy nesplácí. Do budoucna by měl dědit dům, tak vlastně počítá s tím, že tímto dluhy umoří.

Tak super, místo aby měl barák místo garsonky v nájmu tak to nechá sežrat úroky a exekutory. Chytrý chlapec :mrgreen: chudák ten po kom barák bude dědit :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
14.12.19 12:52
@missK píše:

To je super postup :potlesk: to v te dobe ty dluhy budou mnohem vyssi :mrgreen: s tim bych si udelala aspon pet deti :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1417
14.12.19 12:55

@missK sama pozitiva. :mrgreen: A deti budou jist z vasi lasky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8635
14.12.19 12:55
@missK píše:

No, tak teď asi poprvé za celou historii použiju tohoto smajlíka: :poblion:
Je mi úplně zle, že si někdo naseká dluhy a „řeší“ je tak, že snad až někdo umře, tak je svou smrtí vyřeší za něj. A být to např. můj vnuk, tak se postarám o to, abych ho vydědila, resp. aby jeho podíl dědictví padl do rukou např. jeho rodičům a jasně bych stanovila, za jakých podmínek by se on k penězům dostal (např. po 5 letech stálé práce a řádného splácení dluhů).
Ježiši o takovýho týpka bych si kolo neopřela. Je něco, za co si ho můžeš vážit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23353
14.12.19 12:56

Takže si neplatí ani zdravotní teď a dluhy rostou. Takže jestli s ním budeš bydlet můžeš počítat že vás doma navštíví exekutor. Taky žádná svatba, kvůli majetku. Až bude nemocný žádný peníze a když budou děti budeš se klepat aby jste vyšli na měli na jídlo, nula jistoty. A když se rozejdete neuvidíš bod něj ani korunu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama