Partnerova sestra - závist nebo žárlivost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucie.parkova
Povídálka 47 příspěvků 17.02.17 09:47
Partnerova sestra - závist nebo žárlivost?

Dobré dopoledne,
potřebovala bych radu jak zvládnout chování partnerovi sestry.
Začnu od začátku. Budu jí oslovovat jménem - Lucie.
S partnerem jsem na začátku února oznámili a rozeslali oznámení o svatbě, která bude v září. (Bude to nabouchaný rok. My svatbu a rodiče oslavují stříbrnou svatbu, ale ti už trošičku dříve:-)to je mimo mísu.)

No a na pozvánku jsme napsali, že bychom byli rádi o potvrzení o účasti z důvodu zajištění ubytování. To bylo vše pohodě. Bydlí s jeho rodiči a tak jsem jim dala pouze jedno oznámení. Neviděla jsem důvod, proč jsem jí měla dát extra oznámení, když mají stejnou domácnost. No což oznámení si vydupala a tak ho dostala. A no od té doby je stále něco. Každou chvíli přijde smska nebo napíše na fb, co už máme a kolik to stojí atd… Když jsem jí odepsala, že zatím nic kromě místa nemáme a zatím moc to ani řešit nebudeme, tak mi odepsala, že je vidět jaký jsem lajdák. To jsem nejprve brala jako, že to myslela ve srandě, protože člověk nevidí toho druhého na druhé straně počítače jak se tváří a Lucie má poměrně dost černý humor. Tak jsem to neřešila, ale ve středu jsme tam byli na návštěvě a to se do mě pustila - Jestli už jsme něco zařídili? Kolik nás to stálo, kolik stojí pronájem té chatky? A z výrazu a celkového tónu hlasu bylo slyšet naštvání. Já jsem říkala, že chatku nám zapůjčila kolegyně z práce a nechce za to nic. Takže jí zakoupíme dárkový koš s dobrůtkami. No to jsem nalítla. Prý když nic nechce, tak co by jsme jí kupovali? No během chvíle jsme tam na sebe řvaly jak dvě slepice. Až se do toho vložila tchýně, která celou dobu jen vzdychala a kroutila hlavou. Řekla, že by jsme se neměly hádat. Lucie se zvedla a začala mi před obličejem mávat vztyčeným ukazováčkem a říkala nenene. Holky ani nevíte jak jsem jí chtěla ten ukazováček zlomit a narvat jí ho do prd… A to už jsem bouchla. To bylo na mě moc. Tak jsem jí řekla, že by se měla hodit do klidu, že ona nic řešit nemusí a že veškerý její rady odmítám poslouchat a jestli nechce tak, že nemusí ani na tu svatbu chodit, jestli jí to tak trápí. Už jsem se obouvala v chodbě a vycházím z baráku a došlapala jsem do dílny, kde byli chlapi a říkám, že já jdu už domů a v tu chvíli se za mnou něco vyřítilo. Lucie tam začala hysterčit, že jsem jí jako vystrčila ze svatby a že to jen tak nenechá. Chlapi koukali, nevěděli co se vevnitř stalo. Pak se podívala na partnera a řekla, ale je dobře že si bereš takovou, alespoň si jednou natlučeš nos.
Nechápu co to do ní vjelo a proč se tak chovala. Už od začátku vztahu jsem jí tolerovala její výlevy nálad, ale toto bylo už moc. Mám pocit, jak kdyby žárlila nebo tak. No a dnes mi kolem sedmé hodiny napsala, že se dívala na ty koše a že jsou pěkně drahý, že našla nejlevnější za 130kč a že mi ho poslala ho emailu. Ani jsem jí neodepisovala. Nevím jak jí odpálkovat, aby se přestala do toho vměšovat. Přítel řekl, že s ní promluví, ale to bude stejně marné.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Tarinka
Echt Kelišová 8210 příspěvků 17.02.17 09:55

Ty voe :P

Najdi nejdrazsi kos a posli ji odkaz, ze uz jste vybrali jinej :)

Neboji se treba, ze jejich rodice vam prispejou a ona nebude mit nic?

Moje kamoska ma svagrovou a kdyz kamoska s manzelem dali pod stromecek jeho mamince fotokalendar jejich deti, tak svagrova udelala scenu, ze ona v kelendari neni… to clovek nepochopi :P :lol:

Stánina
Generální žvanilka 20026 příspěvků 17.02.17 09:56
@lucie.parkova píše:
Dobré dopoledne,
potřebovala bych radu jak zvládnout chování partnerovi sestry.
Začnu od začátku. Budu jí oslovovat jménem - Lucie.
S partnerem jsem na začátku února oznámili a rozeslali oznámení o svatbě, která bude v září. (Bude to nabouchaný rok. My svatbu a rodiče oslavují stříbrnou svatbu, ale ti už trošičku dříve:-)to je mimo mísu.)No a na pozvánku jsme napsali, že bychom byli rádi o potvrzení o účasti z důvodu zajištění ubytování. To bylo vše pohodě. Bydlí s jeho rodiči a tak jsem jim dala pouze jedno oznámení. Neviděla jsem důvod, proč jsem jí měla dát extra oznámení, když mají stejnou domácnost. No což oznámení si vydupala a tak ho dostala. A no od té doby je stále něco. Každou chvíli přijde smska nebo napíše na fb, co už máme a kolik to stojí atd… Když jsem jí odepsala, že zatím nic kromě místa nemáme a zatím moc to ani řešit nebudeme, tak mi odepsala, že je vidět jaký jsem lajdák. To jsem nejprve brala jako, že to myslela ve srandě, protože člověk nevidí toho druhého na druhé straně počítače jak se tváří a Lucie má poměrně dost černý humor. Tak jsem to neřešila, ale ve středu jsme tam byli na návštěvě a to se do mě pustila - Jestli už jsme něco zařídili? Kolik nás to stálo, kolik stojí pronájem té chatky? A z výrazu a celkového tónu hlasu bylo slyšet naštvání. Já jsem říkala, že chatku nám zapůjčila kolegyně z práce a nechce za to nic. Takže jí zakoupíme dárkový koš s dobrůtkami. No to jsem nalítla. Prý když nic nechce, tak co by jsme jí kupovali? No během chvíle jsme tam na sebe řvaly jak dvě slepice. Až se do toho vložila tchýně, která celou dobu jen vzdychala a kroutila hlavou. Řekla, že by jsme se neměly hádat. Lucie se zvedla a začala mi před obličejem mávat vztyčeným ukazováčkem a říkala nenene. Holky ani nevíte jak jsem jí chtěla ten ukazováček zlomit a narvat jí ho do prd… A to už jsem bouchla. To bylo na mě moc. Tak jsem jí řekla, že by se měla hodit do klidu, že ona nic řešit nemusí a že veškerý její rady odmítám poslouchat a jestli nechce tak, že nemusí ani na tu svatbu chodit, jestli jí to tak trápí. Už jsem se obouvala v chodbě a vycházím z baráku a došlapala jsem do dílny, kde byli chlapi a říkám, že já jdu už domů a v tu chvíli se za mnou něco vyřítilo. Lucie tam začala hysterčit, že jsem jí jako vystrčila ze svatby a že to jen tak nenechá. Chlapi koukali, nevěděli co se vevnitř stalo. Pak se podívala na partnera a řekla, ale je dobře že si bereš takovou, alespoň si jednou natlučeš nos.
Nechápu co to do ní vjelo a proč se tak chovala. Už od začátku vztahu jsem jí tolerovala její výlevy nálad, ale toto bylo už moc. Mám pocit, jak kdyby žárlila nebo tak. No a dnes mi kolem sedmé hodiny napsala, že se dívala na ty koše a že jsou pěkně drahý, že našla nejlevnější za 130kč a že mi ho poslala ho emailu. Ani jsem jí neodepisovala. Nevím jak jí odpálkovat, aby se přestala do toho vměšovat. Přítel řekl, že s ní promluví, ale to bude stejně marné.

Kolegyni bych koupila koš pořádnej, když vám půjčí chatu… Pochopila jsem správně, že svatba se bude odehrávat tam? A že ušetříte za ubytování hostů? :think:
Jinak buď v klidu :kytka: nech ji hulákat a usmívej se…

Premek_Orac
Závislačka 4387 příspěvků 17.02.17 09:57

@lucie.parkova No hele, a ona je nějak výbušná normálně? Nebo prostě jen neunáší to, že bratr bude ženatý a ona kdoví jestli někoho vůbec má?
Jinak pravdu má tchyně. Neměli byste se hádat.
Být tebou, pro dobro v rodině se pokusím udělat vstřícný krok. A udělej to před tchýní, ne jen mezi čtyřma očima. Sestře se omluv, žes řekla, že nemusí na svatbu chodit, že je tam samozřejmě zvaná a chcete jí tam. Ale ať respektuje, že je to vaše svatba, za vaše peníze a uděláte si ji akovou, aby se vám líbila.
A tím bych to ukončil. Ona ti nemá co krafat do svatby a ty je nemáš co trhat prostředníček…

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 17.02.17 09:57

Pritel by mel Lucii vysvetlit, ze neni nevesta ani svatebni koordinatorka.

Peťula1980
Stálice 77 příspěvků 17.02.17 09:59

Kolik jí je, že tak „trojčí“? Osobně bych si ji nevšímala, nic ohledně svatby a vlastně celkově bych ji neříkala, bude to Vaše svatba a ona nemá „právo“ a důvody se do toho vměšovat…když svatbu neplatí tak ať se nestará, hotová věc :pankac:

lucie.parkova
Povídálka 47 příspěvků 17.02.17 10:06
@Peťula1980 píše:
Kolik jí je, že tak „trojčí“? Osobně bych si ji nevšímala, nic ohledně svatby a vlastně celkově bych ji neříkala, bude to Vaše svatba a ona nemá „právo“ a důvody se do toho vměšovat…když svatbu neplatí tak ať se nestará, hotová věc :pankac:

29let, přítele má již od 17let - pořád se tím chlubí, že jsou spolu tak dlouho.

Petussska
Kecalka 217 příspěvků 17.02.17 10:07

Závidí, že budeš nevěsta, to je jasný! A přítel ať jí pěkně usadí, ať se tě zastane, ne? No a možná bych jí fakt nepozvala, když se chová takhle, ať si trhne..Já pomalu nikomu nic neřekla, zařídili jsme si to po svým, kolik co stojí bych takovým lidem ani neříkala, proč si to otravovat zbytečně, ne?

lucie.parkova
Povídálka 47 příspěvků 17.02.17 10:08
@Premek_Orac píše:
@lucie.parkova No hele, a ona je nějak výbušná normálně? Nebo prostě jen neunáší to, že bratr bude ženatý a ona kdoví jestli někoho vůbec má?
Jinak pravdu má tchyně. Neměli byste se hádat.
Být tebou, pro dobro v rodině se pokusím udělat vstřícný krok. A udělej to před tchýní, ne jen mezi čtyřma očima. Sestře se omluv, žes řekla, že nemusí na svatbu chodit, že je tam samozřejmě zvaná a chcete jí tam. Ale ať respektuje, že je to vaše svatba, za vaše peníze a uděláte si ji akovou, aby se vám líbila.
A tím bych to ukončil. Ona ti nemá co krafat do svatby a ty je nemáš co trhat prostředníček…

Výbušná normálně není, ale spí taková hrozné náladová a to jsou nálady na 10minut a pak zase jiná nálada. Přítele má od 17let a je jí 29let.

Peťula1980
Stálice 77 příspěvků 17.02.17 10:11

Je s přítelem 17 let? To je přechozený vztah…jen zvyk…čili dle mého žárlí, protože ona se už s dotyčným nedočká a ví to. Kašlala bych na ni…přece Vám to nezkazí?!

reny14
Ukecaná baba ;) 2414 příspěvků 17.02.17 10:12

Kolik ji je proboha?

Kikkinka
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 17.02.17 10:12

Asi vážně žárli, pokud je třeba starší a sama, tak ji to prostě štve.
Spíš se ti divím, já taky zařizuju svatba, sama - po nikom nic nechci, ani neříkám, co vše je zarizeno a už vůbec nehlásím, kolik to stálo… dostali pozvánku a mají za úkol jen přijít. Prostě ji řekni, že až budeš chtít s něčím pomoct nebo poradit, tak ji rekneš, jinak ať se nestará

radúna
Extra třída :D 12000 příspěvků 17.02.17 10:13

8o A ona tu vaši svatbu platí, že tak vyvádí?
Trošku mě zaráží, že tchyně byla svědkem vaší hádky a nezasáhla.
Organizaci svatby má v rukou kdo? Vy s partnerem sami? Nebo jeho rodina? Nebo jedete nějak napůl?

berusa.m
Závislačka 2745 příspěvků 17.02.17 10:13

@lucie.parkova Nechalas to zajít moc daleko. Já bych ji uzemnila hned u první blbé připomínky a vůbec bych s ní na téma mojí svatby nediskutovala. Pokud by měla normální zdravý zájem, tak to je jiná. Ale jinak myslím, že závidí. Pokud jí je 29 a chodí s klukem už 12 let, asi by se taky ráda vdávala.

lucie.parkova
Povídálka 47 příspěvků 17.02.17 10:13
@Tarinka píše:
Ty voe :P

Najdi nejdrazsi kos a posli ji odkaz, ze uz jste vybrali jinej :)

Neboji se treba, ze jejich rodice vam prispejou a ona nebude mit nic?

Moje kamoska ma svagrovou a kdyz kamoska s manzelem dali pod stromecek jeho mamince fotokalendar jejich deti, tak svagrova udelala scenu, ze ona v kelendari neni… to clovek nepochopi :P :lol:

Rodiče řekli, že by chtěli přispět na svatbu, ale my si vše chceme zaplatit sami. Ona nás tak vyjde na 20tisíc, většinou se nám tak dobře všechno sešlo, že to bude hodně levnější, už jen ta chatka nám vytrhla trn z paty - místo pro ubytování hostů plus, svatební oslava. Navíc mají tam veliký gril na sele, tak to je další ušetření peněz a selátko si řízneme u rodičů na statku.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >