Partnerovi vadí jídlo, které uvařil někdo jiný

Anonymní
28.10.20 19:33

Partnerovi vadí jídlo, které uvařil někdo jiný

Zajímá mě nezaujatý názor na věc. S partnerem se kvůli tomu dosť přeme. Podle mne to není normální, podle něj je to normální a zná více takových lidí (např jeho otec, jiz po smrti). Jednoduše mu vadí konzumace jídla, které neuvaril on sám, já, jeho matka či jiná pokrevna rodina. Jsme spolu 5 let a stále ma problém jist u mojí mámy. Otázka hygieny to není určitě, máma má doma vypulurivano (na rozdíl třeba od jeho tety, kde normálně jí).
Restaurace, dokonce ani nadrazni jídelna mu nevadí. Vadí mu prostě jist u někoho doma to, co dotyčný sám připravil.
Mamce jsem o této jeho "odchylce " nikdy neřekla, dělá ji radost, když může někoho pohostit a vlastně mi to příjde i divné/trapné. Na druhou stranu je mi to vůči mamce líto, když se s něčím patlá a on to pak sni se sebezapřením nějaké nutné minimum, aby neurazil. Podle jeho slov to ji jen proto, že mě miluje…
Podle mě je to neslušné, neúcta, on říká že za to nemůže, že je to určitá jeho fobie.
Minule jsme se kvůli tomu celkem pohadali, já se nemůžu zbavit pocitu, že je to jeho výmysl, rozmar, projev arogance. On říká že je to jeho fobie, komplex a já jako partner bych ho měla podpořit a ne ho za to trestat. Tím podpořit má na mysli pochválit ho třeba za to, když u mojí mámy (nebo někoho) něco sni… mne to příjde absurdní, pochválit by spíše měl on hostitele, ne já jeho…
No, desne mi tenhle jeho vrtoch vadí. Věděla jsem to od začátku, ale člověk v zamilovanosti si myslí, že je to blbost a nějak to nechce řešit. co Na to říkáte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
853
28.10.20 19:36

Že je to dost divný. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2076
28.10.20 19:38

No mám taky členy rodiny, od kterých si jídlo prostě nevezmu. Nejsou to žádné špíndíry apod., ale prostě nemám na to od nich chuť. Vlastně ani nevím proč :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3981
28.10.20 19:38

Pokud mu to v restauraci fakt nedělá problém, tak je to hodně solidní magor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
28.10.20 19:39

Kdyby mu to vadilo i v restauracích tak pochopím, ale nechápu, že jen u někoho doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14586
28.10.20 19:39

Ano - to jak to popisuješ zní jako fobie, tedy důsledek ne úplně optimálně řešené úzkosti a opravdu to není rozmar, který může jen tak odložit.

nadávat mu za to fakt nepomůže, jen to zvyšuje hladinu úzkosti a zhoršuje celou situaci.

PRojděte společně tohle - ty pochopíš jak úzkost funguje a řestaneš se chovat jako debilní úča co trestá žáka, co se nechová podle jejích představ a on si rozšíří nástroje jak úzkost zvládat.

Partnerka, která zadupe partnera, který se svěří se svými úzkotmi je fakt na houno. Zejména když si pak ještě jde řešit svůj pocit viny, co si nechce přiznat na internet a chce podpořit, že se jako kráva chovala správně.

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2007
28.10.20 19:43

Tak ať tam nejí, no? Je problém matce o tom říct? Aby nebyla teda uražená, že nejí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5528
28.10.20 19:43

Tak divný to je, ale věřila bych mu že to je fobie a když to nezazijes tak to nepochopis. Zkus navrhnout, že budeš vařit s mamkou oběd ty a treba by to pal snědl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9599
28.10.20 19:44

Tak prostě má takovou fobii, zřejmě to měli v rodině a tak to pak člověk bere jako normální. Rozhodně nepomůže, když mu budeš vyčítat, považovat to za neslušné, arogantní a hádat se kvůli tomu.
To, že tobě to nevadí neznamená, že jemu to taky nemůže vadit. Představ si třeba kdyby ses bála pavouků (myší, hadů…) a on ne a on by ti to vyčítal, říkal by ti, že se bát nemáš, taky by to asi nepomohlo ne?
Zkuste se spolu nějak domluvit, co by mu pomohlo, třeba kdyby byl u přípravy nebo tak něco? Prostě musíte najít nějaký společný postup. Výčitky a hádky nepomůžou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52214
28.10.20 19:46

Naopak jsi to mámě měla nějak vysvětlit a ne hrát na ní divadlo. Já u cizích taky nerada jím, třeba mu to jen od ní nechutná. Každý vaří prostě trošku jinak. Sní to ze slušnosti, taky by mohl říct že nic jíst nebude ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
28.10.20 19:47

Pokud jí v nádražním bufáči, u své tetky, u své matky a u tvé si nechce vzít a plká o fobii, tak jak trefně napsal Zumpa, je to magor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 19:48

Ja mam tchyni, co nesni nic, nikde, co si sama nepripravi. Ale je to poza, na oslavach se vzdy tajne cpe :lol: ale v restauracich a nebo u nekoho dela sceny. Ja od jednoho okamziku nedokazu pojist cokoliv od babicky, vysvetlila jsem a je v pohode, ikdyh stale nabizi :D

• Citovat
  • Nahlásit
14283
28.10.20 19:53

Pokud by nejedl ani v restauracích, ale fakt jen doma nebo u mámy, tak bych to chápala a tolerovala. To, že mu vůbec neva, že mu naplive nějakej dědek na hambáč v nádražce, ale u tvé mámy v čistém bytě jí se sebezapřením, je divné..slušně řečeno. Odsouhlasila bych mu fóbii, vysvětlila, že to hostitele uráží a tebe moc mrzí, a trvala na tom, že si o tom promluví s nějakým psychologem. Mámě to klidně řekni, aby zbytečně nenabyla dojmu, že jí cíleně bojkotuje nebo mu u ní nechutná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
28.10.20 20:00

No taky znám takovéhi člověka. Manželce to nevadí a on si teda zvykl i na kuchyni tchyně. Takže mu to nevadí. Jsou to naši kamarádi, a u nás si také nic nevezme. Neřeším to, vím o tom a nevadí mi to. A nevidím důvod, proč do toho někoho tlačit. Spíš u tebe mi to přijde vrtoch nutit člověka dělat něco co nechce. Já mám fobii z pavouků. No nutit mě někdo at ty osminohý hajzly chytnu a vynesu ven tak by šel do oběhu.
Nevím, nepřijde mi to nic strašného, co by se ve vztahu muselo tak strašně řešit. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
28.10.20 20:01

Je to druh obsedantně kompulzivní poruchy. Nejde o dané jídlo ale o nepříjemný pocit když jí u někoho kde není zvyklý. V restauraci je anonymní prostředí, tak mu to nevadí, je to projev úzkosti. To že je ochoten kvůli tobě a tvé mamce účastnit se společných obědů, je od něj opravdu velký důkaz lásky a přemáhání, určitě ne arogance.

Příspěvek upraven 28.10.20 v 20:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama