Reklama

Partnerovi "záchvaty bezohlednosti a nezodpovědnosti"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.18 03:11
Partnerovi "záchvaty bezohlednosti a nezodpovědnosti"

Rozmýšlela jsem se jestli nebudu psát anonymně, ale nakonec jsem se rozhodla diskuzi zveřejnit pod svým nickem. Z důvodu, že svět není nikdy jen zalitý sluncem. Žijeme s partnerem v zahraničí, jsem ve 24tt, malá je chtěná, plánovaná a oba se moc těšíme. Jsem na „rizikovém těhotenství“…(v pra­covní neschopnosti, v Anglii rizikové těhu neexistuje). I když mám ležet s nohama nahoře a být opatrná, tak obstarávám běžný chod domácnosti (úklid, vaření, praní, atd…). Od Nového roku mi partner pomáhá. Tedy v jeho pojetí to vypadá, tak že po sobě uklidí, a o víkendu mi pomůže s vařením a vysaje. Vážím si toho, protože někteří chlapi doma nedělají vůbec nic. Vždy mu poděkuji a pochvalim ho (vím, že každý chlap je rád pochválen). Je i v rámci mezi zodpovědný. Obstará velké nákupy, dělá mi řidiče, jezdí se mnou po doktorech, zajímá se o mě i malou v bříšku…,ale občas má záchvat nezodpovědnosti či puberty… např. dnes! O půl sedmé večer se sbalil a řekl, že jde k našemu společnému kamarádovi na dvě tři pivka. No a že bude nejdýl do půlnoci doma. Když jsem mu řekla jestli by si ty piva nemohli dát u nás, protože do toho všeho jsem dostala pořádné nachlazení a necítila jsem se nejlépe, tak řekl, že ten kamarád bydlí kousek, a že kdyby se mi přitížilo, že je doma od něj za pět minut, a že jde na chvíli. Neměla jsem důvod mu oponovat. Ve dvě ráno mě probudil kašel, rozsvitim a postel prázdná, tak se jdu podívat do obýváku a nikde nikdo. Zavolala jsem mu abych se ujistila, že je v pořádku a jestli by nemohl přijít, protože mi je špatně. On mi zvedne telefon a prej co je? No tak mu říkám jestli by mohl přijít, že je mi zle…a on, že jo, ale tak za hodinu nebo dvě. Na to jsem opáčila, že cesta trvá snad pět minut. Nakonec jsem se dozvěděla, že jsou u druhého kamaráda, který bydlí na opačném konci města (město je asi jak 1.5 Prahy). Strašně mě to vytočilo nebo možná více zklamalo. Přijde mi to od něj hrozně nezodpovědné. Kdyby zvedl mobil a zavolal… chceme jet ke kamarádovi… můžu, je to dobře?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Reakce:

e008
Závislačka 3244 příspěvků 26 inzerátů 21.01.18 03:23

Popravde jsem cekala neco horsiho… To ze ty jsi na neschopence, neznamena, ze partner musi byt v izolaci s tebou. A jak by ti partner pomohl v nachlazeni, to mi prijde prehnane, jako kdyby jsi zvracela nebo tak, pochopim… Zbytecne to resis, jsou mnohem nezodpovednejsi a bezohlednejsi partneri. Jednou za cas snad muze vyrazit ven.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.18 03:28

@e008 popsala jsem jen dnešek jako příklad…je toho více bohužel. Navíc neumí si nikdy dát ty dvě piva, ale vždy se opije. A u mě i to nachlazení je v mém stavu docela vážnou komplikací. Zvláště, když žijeme v zemi, kde se vše…od chřipky až po rakovinu léčí paracetamolem :) a bohužel zvracení mě provází celý den :poblion:

e008
Závislačka 3244 příspěvků 26 inzerátů 21.01.18 03:48

Chapu, ze rizikove tehotenstvi je nabudku, ale musis ho nechat dejchat. Az se prcek narodi, bude to mazec. A jak by ti pomohl, kdyby byl doma? Vsechno mi prijde takove malicherne krome toho opijeni. Nesnasim ozralce. Nevadi mi, kdyz se partner napije, ale nesnasim, kdyz nekdo nezna miru… Muj manzel mi u prvniho prcka s nicim nepomahal a i ted u druheho ditete to neni o moc lepsi, zenske domaci prace jsou mu cizi, ma to tak z domu zakorenene… Takze ten tvuj se mi zda vcelku v pohode :mrgreen: Samozrejme jsou i lepsi, ale i mnohem horsi.

Netopirek
Echt Kelišová 7751 příspěvků 21.01.18 04:37

Nevidím nic tragického. Prostě si chtěl vyrazit z kopitka :nevim:
Pokud ti zdravotnictví nevyhovuje, tak se vrať do Čech. Většina mích známých to tak udělala.

Netopirek
Echt Kelišová 7751 příspěvků 21.01.18 04:49

A já zvracela všechny těhotenství a musela se starat o děti a domácnost. Chlap to přebíral když přišel z práce. Ale to bylo kolikrát až v 8 večer.

Bandii
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 21.01.18 06:04

Prej „chceme jet ke kamarádovi, můžu?“ 8o :mrgreen: asi by sis měla uvědomit, že je to tvůj partner, ne tvoje čtrnáctileté dítě :roll:

Halamka
Závislačka 3573 příspěvků 1 inzerát 21.01.18 06:09

Chapu, ze to nemas jednoduchy. Ale obcas je potreba zatnout zuby, obcas neco prekousnout, obcas neco nechat byt.
Kdyz se na to podivam z druhe strany, tak tam je mirne hystericka zena s kaslem, ktera musi mit chlapa na par metru u sebe a ten musi prekousnout, prejit, nechat byt jeji vylevy, ze je tehotna a kasle.
Tohle nebude bavit nikoho moc dlouho. A nasledek muze byt, ze ne zcela vyjimecne pojede na tah na druhou stranu mesta, ale bude tyhle situace vyhledavat, aby se mohl nekde daleko nadechnout.
Bud v pohode, snaz se tu kterou situaci zhodnotit realne, bez emoci. Bude ti lepe.

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 21.01.18 06:47

Zrovna příklad, který jsi uvedla, mi jako nic hrozného nepřijde :think:.
Neřeknu, kdybys měla těsně před porodem.
Jak by ti jako měl doma pomoci s tvým nachlazením?
A volat ti v noci, jestli může jet k jinému kamarádovi 8o?
Holka, holka, máš to nějak divně hozený.

Verun83
Echt Kelišová 8691 příspěvků 33 inzerátů 21.01.18 07:02

A jak by ti ulevil, kdyby byl doma? Chapu, ze mas strach, kdyby se neco semlelo, a on by nebyl nablizku. Ale tak by sis zavolala taxi nebo sanitku. Takhle chlap nemysli. Nech ho odfrknout. A smir se, ze tyhle situace budou i za ditete. Nezmeni se.
Ja mam treba skvelyho chlapa, ale obcas teda taky nechapu.
2 male deti, aktualne tyden horecky oba, v noci k nim tak 5× vstavam, ryma, zachvaty kasle, horecky. Do toho to chytlo i me v patek. Je mi zle. V patek mel vecirek, rikam, prijd rozumne, at k nim muzes v noci vstat ty, kdyz mi je zle. No co myslis, pritahl ve 3. Rano dostal pojeb a nehla jsem cely den prstem.
Takze, jsou proste veci, co se nezmeni, musis si je umet zpracovat.

Alyss1
Závislačka 2777 příspěvků 7 inzerátů 21.01.18 07:03

Sorry. Ale jsi v sestem mesici a mas kaslik!?! A partner musi byt doma? A ve dve rano mu volas kde jako je? Myslim ze bys mela teochu zvolnit. Pomaha ti s domacnosti, ma doma semetriku a nemuze na pivo. Chudak chlap. S takovou bude utikat spis casteji.

Jo kdybys byla 41 tt a doma dve nemocne deti, ale takhle?!? Napeosto prehanis.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1913 příspěvků 21.01.18 07:17

@Relad me přijde, ze jde spis o princip, nez o to, co se skutečně stalo. Jde o to, ze partner nedrží slovo a děla z tebe tak trosku blbce. Tohle je ale o komunikaci - v klidu, bez emocí, bez vycitek, mu rekni, ze kdyz takto nedodržuje slovo, mas o nej strach. A ze se na nej potřebuješ spolehnout, je pro tebe důležitý aby dodržel to, co řekl. Tzn kdyz řekne ze bude doma o půlnoci, ať to dodrží. Také bych zduraznila, proc mas rizikové těhotenství a ze proste potřebuješ pomoct s chodem domacnosti, a domluvila bych se s nim co teda bude dělat. Chce to klidnou, jasnou debatu, ale sama moc dobre vim, jak je to těžký, kdyz je clovek v roli toho ublizeneho. Drz se. :hug:

terinka4444
Hvězda diskuse 67199 příspěvků 21.01.18 07:21

Hele, já nevím, asi hormony a budeš přecitlivělá. Ano, zavolat, jestli je v pořádku fajn, napsat, že se zdrží mohl taky. Ale musel domů, protože máš kašel? To mi prostě přijde přehnané. Podle mě máš přehnané očekávání o tom, jak by tě měl opečovávat. :nevim:

e008
Závislačka 3244 příspěvků 26 inzerátů 21.01.18 07:23

@Marie432875 No tak podle toho, co psala ji doma pomaha… Jako vysat, pomoct uvarit, dovezt nakup, odvezt k doktorovi, co vic si prat. Za me luxus. :nevim:

terinka4444
Hvězda diskuse 67199 příspěvků 21.01.18 07:25
@Relad píše:
@e008 popsala jsem jen dnešek jako příklad…je toho více bohužel. Navíc neumí si nikdy dát ty dvě piva, ale vždy se opije. A u mě i to nachlazení je v mém stavu docela vážnou komplikací. Zvláště, když žijeme v zemi, kde se vše…od chřipky až po rakovinu léčí paracetamolem :) a bohužel zvracení mě provází celý den :poblion:

prosím tě, a co máš za diagnózu, že nechlazení je vážnou komplikací těhotenství? Pokud se ti tam nezamlouvá péče, vrať se sem.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >