Partnerovo chování v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.18 13:21
Partnerovo chování v těhotenství

Zdravím, mám dotaz ohledně chování vašich partnerů v období těhotenství. Jsem ve 25tt, je nám oběma 28 let a miminko bylo chtěné po 3 letech vztahu. Chování přítele se mi však zdá čím dál horší :(. Ze začátku jsem měla představu, jak se o mě bude starat, zajímat se o mě, budeme se jednoduše spolu těšit na příchod miminka. Tuto představu jsem zavrhla hned ze začátku. Pořád poslouchám jen výčitky na svoji osobu. Jak vypadám, jak jsem opuchlá, jak pořád spím, pořád jsem unavená, zadýchávám se, pořád mě něco bolí. Přitom už mu neříkám vůbec nic. Přijdu od doktora a už mu ani neoznamuji, jak to vypadá, protože by mi zase vyčetl, že mi zas něco je :/ Snažím se, co můžu, zařizujeme nové bydlení, tak pořád něco dělám. Ale neustále mě srovnává s ostatními těhotnými, jak tam ta tolik nepřibrala a tamta pracovala až do porodu. Jsem unavená a to hlavně psychicky z něj :( Vůbec jeho chování nechápu. Nějaké těhotenské změny nálad si ani nemůžu dovolit, spíš je má on a já musím být ta stabilní a klidná. Už to přestávám zvládat :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kajcatko
Kecalka 236 příspěvků 4 inzeráty 26.10.18 13:25

Hmh, co na to říct, je to vůl, ale teď už s tím asi nebudeš chtít nic radikálního dělat :) možná bych mu řekla na rovinu o tvých pocitech a jak tě svým chováním zraňuje. Víc dělat nemůžeš. „Normální“ to určitě není, mě manžel celé těhotenství rozmazlovat a říkal mi, jak jsem krásná maminka, i když jsem vypadala jako opuchlá hrošice…

P4ja
Kelišová 6628 příspěvků 26.10.18 13:27

No tvůj chlap je jednoduše buran. Jako neočekávala bych, že bude slintat nad oblečky, kočárky atd., protože je to pro něj něco mimo galaxii. Můj to taky vůbec nějak nepobíral. Ty miminko cítiíš a víš, že tam je, tak je to jiné. Pro chlapa je to něco nepředstavitelného a počítala bych s tím, že bude spíš nadšenej, když ucítí jak ho kopne a nebo až po porodu.

Ale to, jak se chová k tobě, to je humus :poblion: A hlavne teď jsi prostě citlivější a vnímáš to mnohem víc. A to se takhle choval i v případě, kdys byla nemocná nebo tak?

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 26.10.18 13:31

Je to buran a jistě jím byl i dřív. Je mi to líto, ale vybrala sis :nevim:

Monchichik
Kelišová 5486 příspěvků 26.10.18 13:31

Těhotenské změny nálad si nemůžeš dovolit? A jak to děláš? Já když jsem byla těhotná, tak to byla teda jízda. A stačilo se na mě jen špatně podívat :lol: Buď jsem ječela nebo brečela. A kdyby chtěl vypouštět takové plky co říká tobě, tak by to asi nepřežil :lol: .Jak jako čekal, že budeš vypadat? Je normální? A že tě srovnává? Tak začni taky. Soused má vysportovanější postavu, druhej víc peněz, třetí lepší auto. No já bych mu dala. Nikdy by si manžel nedovolil mi tohle říct. I kdyby si to myslel ;) .Pro něj jsem i po těch letech nejkrásnější, pořád slyším jak mi to sluší atd. A to už nejsem žádný zajíc.

Natálie27
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 3 inzeráty 26.10.18 13:31
@Anonymní píše:
Zdravím, mám dotaz ohledně chování vašich partnerů v období těhotenství. Jsem ve 25tt, je nám oběma 28 let a miminko bylo chtěné po 3 letech vztahu. Chování přítele se mi však zdá čím dál horší :(. Ze začátku jsem měla představu, jak se o mě bude starat, zajímat se o mě, budeme se jednoduše spolu těšit na příchod miminka. Tuto představu jsem zavrhla hned ze začátku. Pořád poslouchám jen výčitky na svoji osobu. Jak vypadám, jak jsem opuchlá, jak pořád spím, pořád jsem unavená, zadýchávám se, pořád mě něco bolí. Přitom už mu neříkám vůbec nic. Přijdu od doktora a už mu ani neoznamuji, jak to vypadá, protože by mi zase vyčetl, že mi zas něco je :/ Snažím se, co můžu, zařizujeme nové bydlení, tak pořád něco dělám. Ale neustále mě srovnává s ostatními těhotnými, jak tam ta tolik nepřibrala a tamta pracovala až do porodu. Jsem unavená a to hlavně psychicky z něj :( Vůbec jeho chování nechápu. Nějaké těhotenské změny nálad si ani nemůžu dovolit, spíš je má on a já musím být ta stabilní a klidná. Už to přestávám zvládat :(

Ahoj nic si z toho nedělej můj manžel byl stejný také jsme se zrovna stěhovali a stavěly nové bydlení po porodu co musíš snést při porodu se to změní teda aspoň u nás :)

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1215 příspěvků 26.10.18 13:32

To je trouba .. Když mu to vadí teď byla bych zvědavá jak to bude zvladat po porodu než se ,,dáš do kupy"..nevim, nejsem zvyklá na vítky ke své postavě, vzhledu..manžel si nikdy nestěžoval ani v těhotenství ani po, naopak..Normální mi to nepřipadá a určitě bych mu k tomu taky něco řekla.Jako např.že tamta má starostliveho muže a tamta má ve svém muži oporu..Trochu mu ,,šťouchnout" do ega.

svycarka
Echt Kelišová 7630 příspěvků 26.10.18 13:34

Normalni mi to neprijde a je na odstrel. Ja nebyla extra citliva tehule, ale stejne me chlap hyckal. Shanel dokonce ve 3 rano slehacku, protoze jsem bez ni odmitala fungovat. Nebyl to typ co pusinkuje a hladi bricho, ale byl citlivy a pozorny. Partnerovi bych velmi durazne promluvila do duse a to hned, nevis jak s tebou zamava sestinedeli a mit za sebou takove nedochutce je slusny zaklad na poporodni depresi a to fakt zazit nepotrebujes :hug:

ka2ka
Extra třída :D 13187 příspěvků 26.10.18 13:35

to je idiot, já přibrala cca 25kg u druhého víc, oteklá jsem byla šíleně o ostatních problémech nemluvě

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 26.10.18 13:42

S kazdym takovým příspěvkem si uvědomuji,že mám toho nejlepšího chlapa na světě. Promiň,ale přijde mi divné, že se změnil az potom co jsi otěhotněla :nevim: Jsem podruhé těhotná,mam dva měsíce do termínu,citim se strašně, můj muž je mi maximální oporou, dokonce mi stříhá i nehty u nohou, pomáhá do bot, protože ja to prostě nedavam :oops: O

rozand
Závislačka 3475 příspěvků 26.10.18 13:43
@Kajcatko píše:
Hmh, co na to říct, je to vůl, ale teď už s tím asi nebudeš chtít nic radikálního dělat :) možná bych mu řekla na rovinu o tvých pocitech a jak tě svým chováním zraňuje. Víc dělat nemůžeš. „Normální“ to určitě není, mě manžel celé těhotenství rozmazlovat a říkal mi, jak jsem krásná maminka, i když jsem vypadala jako opuchlá hrošice…

Můj dělá totéž.

Zakladatelko, je to blb. A skutečně to dítě chtěl?

@Natálie27 píše:
Ahoj nic si z toho nedělej můj manžel byl stejný také jsme se zrovna stěhovali a stavěly nové bydlení po porodu co musíš snést při porodu se to změní teda aspoň u nás :)

Takže kdybys měla rychlý a bezbolestný porod, dál by se choval jako deb*l? 8o

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 26.10.18 13:45

Co bude v šestinedělí? Já třeba nejsem ubrečená, ale šestinedělí jsem probulela, manžel mě neustále musel uklidňovat a přesvědčovat, že to zvládnu. A to jsem normálně až moc samostatná, prostě hormony :roll: Těhotná jsem byla oteklá a brečela jsem doma, že jsem hnusná :mrgreen: zase u mě sedět a říkal mi, že jsem ta nejhezčí maminka :srdce:
A tak by se měl chovat každý normální chlap. Nebo ať aspoň drží pusu :zed:

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 26.10.18 13:47
@Oliverka28 píše:
S kazdym takovým příspěvkem si uvědomuji,že mám toho nejlepšího chlapa na světě. Promiň,ale přijde mi divné, že se změnil az potom co jsi otěhotněla :nevim: Jsem podruhé těhotná,mam dva měsíce do termínu,citim se strašně, můj muž je mi maximální oporou, dokonce mi stříhá i nehty u nohou, pomáhá do bot, protože ja to prostě nedavam :oops: O
:pankac: přesně tak :srdce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.18 13:47

Diky za reakce. Ja zatim pribrala 7 kilo, coz je rekla bych celkem norma. Zkusim si s nim promluvit, ale mam pocit, ze mu regulerne ruplo v bedne :? No a s tou naladovosti, snazim se vsechno drzet v sobe. Jednou jsem mela fakt zachvat place, a to mi rekl, ze mam asi psychicky problem a mela bych jit k doktorovi.

krispyna
Kecalka 462 příspěvků 26.10.18 13:49

To driv nebyl takovy? Me tahne na 30, manzel je mladsi 27 let a je stejny jako vzdycky. Nijak se nehrne do nejakeho porizovani vybavicky, sama jsem to od zacatku vzala na sebe, ale jinak me urcite nijak neshazuje. My jsme teda celkem vesely - rypavy par a ja nemam zadne nalady, takze kdyz me stipne do zad, ze uz jsem tucna i na lopatkach smejeme se tomu. Ale pochybuju, ze kdybych byla ubrecena z 16kg nahore, ze by mi rikal, takove veci. Kolikrat knouram, ze uz nemam kam pichnout injekci, funim u poslicku, od cervence jsme poradne nebyli venku kvuli rizikaci. Mohl by mi vycist nudu, nebo dny kdy nezvladnu uvarit, ale nedela to. Chysta se k porodu? Mela bych strach, ze tam neprijde ta spravna podpora. Bohuzel s jeho povahou ti asi nikdo neporadi, ale budu ti prat at se to pak zlepsi. Sestinedeli muze byt velka hormonalni smrst kdy se na nejake naroky na nalady nebudes ohlizet a proste prijdou. :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >