Partnerska krize po porodu

Anonymní
11.4.21 23:22

Partnerska krize po porodu

Ahoj, nemam asi uplne jasno a potrebuji pomoct/poradit utridit myslenky…

S partnerem jsme spolu 5let, nedavno narozene dite. Myslim, ze me miluje a ja jeho. Nemyslim, vim. I kdyz vlastne ted uz ani nevim…

Ted pred vikendem doslo k urcite situaci (nechci ani anonymne psat z duvodu, ze by si mohl nekdo spojit), castecne moji vinou prisel muz o svuj telefon. Mrzi me to, snazila jsem se to vse pres vikend jeste napravit, ale akorat jsem to zhorsila.

Uz od rana je partner extremne nevrly. Odpoledne na me vylitnul, ze uz ma vseho dost, pracovne (slozita situace diky covidu posledni rok, mame nervy nadranc) a doma, ze uz ho vsechno sere. Docela me to prekvapilo. Myslela jsem, ze i navzdory tomu vsemu si zachovavame hezkej vztah :nevim: rekl mi, ze je ze vseho uz otravenej. Na muj dotaz, co je za problem doma, ze to vyresime mi rekl, ze se o tom nebude bavit a ze jestli chci, aby se to nezhorsovalo, tak at se v tom nepitvam. Pak jsme spolu stravili docela fajn odpoledne, teda samozrejme je odtazitej a nalada nic extra, ale byli jsme venku a snazili se uzit si to (teda kdovi jak on, ja jo). Nicmene vecer se to zase nejak vyhrotilo a zacal na me skoro kricet, ze delam jednu pi… za druhou a ze je to cele moje vina, ze se mu to stalo kvuli me, ze mu to urcite delam naschval atd.

Od te doby je v pracovne.

Mne se udelalo zle, uplne mi ta scena pripomnela domaci nasili, kterym jsem si jiz prosla. Udelalo se mi strasne uzko, samozrejme tu brecim a vlastne nevim, co delat. Nepredpokladam, ze ho tenhle stav hned opusti. Nepredpokladam, ze by si o tom chtel nekdy promluvit. Uz ho znam a vim, ze az (jestli) ho to prejde, tak se bude chivat jako predtim. Ale ja nejsem splachovaci. Kazdy nas konflikt se vzdy vyhroti nadvakrat, protoze az ho on prejde, tak zacne delat nejaky „srandicky“, ale ja to neumim jen tak prejit a to ho stve. Ale tady ani nejde o konflikt mi prijde…vlastne teda vubec nevim, co mam predpokladat a po pravde, hrozne se bojim, ze se mi vrati vsechny uzkosti a strachy z minulosti a ze se zablokuju a ze uz se proste nevratime do normalu. Vlastne jsem se tak vydesila, ze jsem sla hledat azylovy dum, rodinu nemam, uspory padly za posledni rok covidu.

Ja vlastne ani nevim, co cekam. Ani se nemam komu sverit, takze jsem to potrebovala alespon nekam napsat…

Anonymni V

Ps. Mozna cekam radu, ze je normalni reakce nebo ze jsem porad hormonalne rozharana a vidim to vse cerne (viz taky vlastne nazev diskuze)…vlastne asi cekam nestranny pohled na vec…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10051
11.4.21 23:43

Může být naštvaný, že přišel o telefon, ale zase by to měl umět strávit. Nejde o život, je to jen věc za pár tisíc anebo více tisíc, ale nemusí si kupovat tak drahou, když pak takhle vyšiluje. To dělají lidi, co na ty drahé věci nemají, a to já si vykládám tak, že je nemají ani mít.

Že děláš pitomosti jednu za druhou - to záleží. Pokud jsou to věci, co vás táhnou ke dnu, tak mu to vadit může.
Ale to my nepoznáme, musíš vědět sama, jestli je to závažné nebo ne.
Vzpomeň si, jestli to, co udělá on, je rozumné. A hlavně - JESTLI VŮBEC NĚCO DĚLÁ.
Tam je totiž zakopaný pes. Jestli nejsi služtička.
Být manželka nebo partnerka se totiž nerovná služka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31123
11.4.21 23:51

Jsi v šestinedělí? Pak máš ještě nárok být rozhašená. Mněby urazilo prohlášení, že dělám jednu pitominu za druhou. Co to jako je? Pán je neomylný? Ztráta founu je nepříjemná', leze to do peněz, vrčela bych taky. Ale schválně jsi to snad neudělala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
11.4.21 23:58

Ten je evidentně hodně nasrane*. Myslím že se přehnané snažíš. Nechala bych ho vycukat. Nemam ráda náladový a agresivní lidi.Kord když je to tvůj starej.By se s tebou mohl bavit na rovinu. A ne nic neříkej nebo to zhorsis? Co to jako je? :think: 8)
Asi bude dobré se o tom s ním pobavit :kytka: A buď silná :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1909
11.4.21 23:58

@LaPaloma Mno ono je ale dost možné, že nejde v první řadě o telefon, ale že ta ztráta telefonu byl jen spouštěč - naštval se, protože ho poslední dobou něco žere a tohle už fakt neunesl. Ale kdoví, co ho štve, když se o tom s manželkou nechce bavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 00:01

@LaPaloma normalne na to mame, ted jenta situace samozrejme horsi. Normalne premyslim a nerekla bych, ze delam jednu pitominu za druhou. A zda jsem sluzka, no tak na to si ted odpovedet nedokazu.

@Russet V sestinedeli uz nejsem, ale dite je do pul roku. Urazilo me to. Ale vic nez urazilo me to asi mrzelo. Nejvic asi to, kdyz prohlasil, ze jsem mu to udelala naschval. Nejedna se o ztratu, ale kradez. Nechtela jsem to moc rozepisovat a ani nechci, ale pronajal si od nas nekdo byt, na noc, pro jednoho, ja si nevyzadala podepsane cestne prohlaseni. Ty lidi udelali v byte mejdan. Muz to sel rozpustit, doslo k nejake konfrontaci, napadli ho a telefon ukradli (dukaz nicmene nemame, reseni pres pcr bezpredmetne). Takze moji prvopocatecni chybou doslo k teto debilni situaci a snazim se to posledni dny vyresit a dat dokupy, ale vysledek je akorat toto.

Anonym V

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 00:04
@KKikina píše:
Ten je evidentně hodně nasrane*. Myslím že se přehnané snažíš. Nechala bych ho vycukat. Nemam ráda náladový a agresivní lidi.Kord když je to tvůj starej.By se s tebou mohl bavit na rovinu. A ne nic neříkej nebo to zhorsis? Co to jako je? :think: 8)
Asi bude dobré se o tom s ním pobavit :kytka: A buď silná :hug:

Mas pravdu, je a to neskutecne. Vlastne jenom nadava. Proto jsem se snazila to nejak vyresit a jen jsem prilila olej do ohne. Taky to nemam rada, ale ja takovyhle dusno nedokazu vubec snest…bavit se se mnou nebude, z cehoz bych fakt nejradsi mlatila hlavou do zdi. Maximalne za nejakou dobu bude delat jakoze nic.

Anonym V

• Citovat
  • Nahlásit
10051
12.4.21 00:04

Hele, to bych se svým mužem měla průser taky. Kdybych náš dům někomu pronajala, on tu udělal mejdlo a něco zmizlo, to bychom asi měli štěkací večírek.

Normálně ho nech vychladnout.

Do budoucna se snaž být normální, používej hlavu a nebuď služka, jinak by tebou pohrdal kompletně.

Další věc jsou ty věci, o kterých on nechce mluvit a to nerozklíčujeme. Sorry. Tady radit nelze, když nevíme o čem on mluví a proč se takto k tobě staví, proč si to o tobě vůbec myslí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31123
12.4.21 00:06
@Anonymní píše:
@LaPaloma normalne na to mame, ted jenta situace samozrejme horsi. Normalne premyslim a nerekla bych, ze delam jednu pitominu za druhou. A zda jsem sluzka, no tak na to si ted odpovedet nedokazu.

@Russet V sestinedeli uz nejsem, ale dite je do pul roku. Urazilo me to. Ale vic nez urazilo me to asi mrzelo. Nejvic asi to, kdyz prohlasil, ze jsem mu to udelala naschval. Nejedna se o ztratu, ale kradez. Nechtela jsem to moc rozepisovat a ani nechci, ale pronajal si od nas nekdo byt, na noc, pro jednoho, ja si nevyzadala podepsane cestne prohlaseni. Ty lidi udelali v byte mejdan. Muz to sel rozpustit, doslo k nejake konfrontaci, napadli ho a telefon ukradli (dukaz nicmene nemame, reseni pres pcr bezpredmetne). Takze moji prvopocatecni chybou doslo k teto debilni situaci a snazim se to posledni dny vyresit a dat dokupy, ale vysledek je akorat toto.

Anonym V

Ten pronájem byl teda přešlap jako hrom.
To se nedivím, že zuří. Zvlášť po té potyčce. Nechala bych ho vydusit, ale nenechala bych si od něj kadit na hlavu. Ozvala bych se, kdyby byl zbytečně nespravedlivý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
12.4.21 00:07
@Anonymní píše:
Mas pravdu, je a to neskutecne. Vlastne jenom nadava. Proto jsem se snazila to nejak vyresit a jen jsem prilila olej do ohne. Taky to nemam rada, ale ja takovyhle dusno nedokazu vubec snest…bavit se se mnou nebude, z cehoz bych fakt nejradsi mlatila hlavou do zdi. Maximalne za nejakou dobu bude delat jakoze nic.Anonym V

Já myslím že má problém. A je na tobě jak se k tomu postavíš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 00:12

@LaPaloma @Russet jen pro upresneni. Nejedna se o nas byt, ve kterem bydlime, je to byt k tomu urceny, pres platformu k tomu urcenou. Pronajimame tam byty bezne i v teto dobe (pracovni cesty, strednedobe prechodne najmy). Bohuzel mame tu zkusenost uz nekolikrat s ilegalnimi mejdany, ale vzdy jsme to vyresili normalne na miste, cestne prohlaseni jsme na papire nemeli nikdy. Bohuzel tady se jednalo o particku zejmena kluku a dopadlo to takhle. A ja jsem nastvana sama na sebe, ze jsem vic nepredvidala. Na druhou stranu jsme takovych situaci meli zejmena za posledni rok nekolik a nikdy nedoslo k tomuto…

Anonym V

• Citovat
  • Nahlásit
863
12.4.21 00:13

Z mé strany je to idiot a nic ho neomlouvá, ani složitá doba. Nemá právo se po vás takhle svést, a už vůbec ne, když s vámi má dítě, které je na světě teprve pár dní. Žádná věc nemá hodnotu kvalitního, mezilidského vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 00:13
@KKikina píše:
Já myslím že má problém. A je na tobě jak se k tomu postavíš :kytka:

Problem ma kazdopadne…

V

• Citovat
  • Nahlásit
31123
12.4.21 00:17
@Anonymní píše:
@LaPaloma @Russet jen pro upresneni. Nejedna se o nas byt, ve kterem bydlime, je to byt k tomu urceny, pres platformu k tomu urcenou. Pronajimame tam byty bezne i v teto dobe (pracovni cesty, strednedobe prechodne najmy). Bohuzel mame tu zkusenost uz nekolikrat s ilegalnimi mejdany, ale vzdy jsme to vyresili normalne na miste, cestne prohlaseni jsme na papire nemeli nikdy. Bohuzel tady se jednalo o particku zejmena kluku a dopadlo to takhle. A ja jsem nastvana sama na sebe, ze jsem vic nepredvidala. Na druhou stranu jsme takovych situaci meli zejmena za posledni rok nekolik a nikdy nedoslo k tomuto…Anonym V

Tak hele, co asi chce na jeden den parta chlapců v bytě dělat…Hrát tichou poštu? Kdysi jsem byt pronajímala a majetku jsem si vážila. Takže dovnitř mohl jen někdo dlouhodobě a prověřený okolím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31123
12.4.21 00:18
@Aquarius79 píše:
Z mé strany je to idiot a nic ho neomlouvá, ani složitá doba. Nemá právo se po vás takhle svést, a už vůbec ne, když s vámi má dítě, které je na světě teprve pár dní. Žádná věc nemá hodnotu kvalitního, mezilidského vztahu.

Půl roku je na světě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat