Partnerská krize - z mužského pohledu

Anonymní
12.4.21 08:56

Partnerská krize - z mužského pohledu

Zdravím, přátele
je mi trošku trapně psát si o radu, případně o názor druhých takto po internetu, ale už nějak nevím rady.

Je mi 23 let, přítelkyni je 24. Jsme spolu 4. rokem a docela nám to 3 roky klapalo. Na začátku minulého roku jsme se rozhodli, že spolu budeme bylet a přestěhovali jsme se do jiného města. Já zde již práci měl předtím, bylo domluveno, že si zde taky najde práci (poslední ročník VŠ) a podělíme se o náklady. Takřka celý minulý rok jsem vše platil sám, nebyla schopna najít si práci (ano, korona, ale byla taky moc vybíravá..) Nyní si našla práci na poloviční úvazek a platí 1/3, přesto má však očividně dost finančních prostředků na oblečení, parfémy apod. Neberu málo peněz, takže tato skutečnost by se překousnout dala, jednou jsem chlap a ten holt má domů nosit peníze. :D

Co mi ale vadí je domácnost. Pracuji běžně od 8:30 do 18:00, občas je potřeba pracovat i večer. Přítelkyně chodí od 8-12. Po práci však běžně chodí spát nebo kouká na seriál. Domácnost po práci musím řídit já (uklízím, luxuju, vytírám, umývám nádobí, žehlím apod.), nic z toho není schopná udělat sama, i když času má dost, vůbec jí to asi nenapadne a nepořádek jí vůbec nevadí. :nevim: Já opravdu ale nehodlám žít v nepořádku. Jediné co doma dělá je oběd a večeře, občas i vyžehlí, ale to jen v opravdu občas. S sebou do bytu si přivezla morče, o které se ve finále musím taktéž starat i já aby bylo aspoň trošku v čistotě.

Nemáme žádné společné zájmy, hubdu, stejný žánr filmů..vlastně vůbec nic. Rád chodím na delší procházky, výlety, poznávám nová místa a celkově rád trávím zbývající čas venku, ale s ní člověk ani nehne. Nejraději by byla jen doma, sledovala seriál/film a tláskala se brambůrky a vším možným. Za tu dobu byla schopna i značnou část přibrat, což se projevuje k mé přitažlivosti k ní. Sex už takřka nemáme. Jakmile nejevím zájem já, nehne ani brvou. Po tom, co doma vše dělám a ještě abych se neustále „snažil o sex“, to už ho raději vůbec nemám..

Když se vůbec zmíním o některé z věcí, že by mi mohla s něčím pomoct, najít si normální práci nebo se alespoň více hýbat, urazí se, práskne s dveřmi, rozbrečí se a je konec. Nakonec na to vždy ještě doplatím, neboť vždy z toho vyjdu jako ten špatný já a zdá se mi, že bych se snad dokonce měl i omlouvat 8o.

I přes to jí však mám rád. Jsem člověk, který by opravdu nerad někomu ublížil, proto jsem to ještě neukončil. Začínám si ale myslet, že jiná cesta z tohoto kruhu nebude..

Budu rád, když mi na to alespoň někdo napíše svůj názor, případně radu jak byste se zachovali v mé kůži. Možná je to i chyba ve mně a jen hledám ty špatné věci..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21156
12.4.21 09:00

A pusu máš, abys jí řekl, co přesně ti vadí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
12.4.21 09:10

No nezlob se na mě, ale k čemu jí teda máš? Prd dělá, jenom se válí, zájmy společné nemáte, sex nemáte. To mám teda intenzivnější vztah i s rohožkou na boty :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8003
12.4.21 09:12

Na nějaký „abych někomu neublížil“ se vykašli, jelikož se tady ve velkým ubližuje tobě. Takže jedna varianta je, že budeš dál trpět a nebo otevřeš pusu a otevřene ji řekneš co ti vadí a jak to dohromady vyresite. Pokud ona nebude mít žádný zájem, protože „tě má jistyho, má se krásně a nemusí pro to vůbec nic dělat“, tak je jediné řešení to, že si bude muset najít jinýho pitomce, který jí to bude tolerovat. Pokud jej nechceš dělat ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1402
12.4.21 09:12

No, možná by bylo lepší najít si do života někoho, s kým budeš mít něco společného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6351
12.4.21 09:15

Nemá depresi? Ta nechuť ke všemu a apatičnost. Pokud je psychicky v pohodě, tak bych v takovým vztahu nesetrvávala. Nejsou děti, společnej majetek :nevim: Nestálo by mi to za tu námahu to nějak řešit, napravovat, když druhá strana očividně nemá zájem cokoliv řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3382
12.4.21 09:26

Docela vám to klapalo než jste se sestěhovali, protože to se teprve pozná, jaký kdo opravdu je :nevim: Buď si o tom promluvíte a nastanou nějaké změny k oboustranné spokojenosti a nebo to vidím na rozchod. A v základním nastavení (podle toho, jak to podáváš, bude asi docela líná) se stejně nezmění. Jsi dost mladý a nemáte děti, možná by bylo nejlepší najít si někoho kompatibilnějšího :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2493
12.4.21 09:27

Sednout si, promluvit si.
Když to nepomůže, sbohem a šáteček. Ženských je na světě jak svaček :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5177
12.4.21 09:38

No tak jste si to spolu zkusili a zjistili jste, že to prostě nejde.
Výborně! Ještě že dnes ty možnosti jsou, dřív bys to zjistil až po svatbě a s dítětem na krku.
Myslím, že sis odpověděl sám. Nemáte nic společného, každý jste někde jinde, ty si od toho vztahu slibuješ asi něco jiného než ona, tak není nic jednoduššího, než si říct - zkusili jsme to, nevyšlo to. Ona se z toho dostane, neboj a třeba na sobě zamaká a s dalším chlapem už se bude víc snažit, aby jí neutekl.
Taky by mě nebavil partner, co dělá do oběda a zbytek dne proleží na kanapi, takže chápu. Ať si ona najde někoho, kdo to bude mít nastavené stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3382
12.4.21 09:40
@bigl píše:
Ať si ona najde někoho, kdo to bude mít nastavené stejně.

To nevím, jestli bude úplně výhra, když budou oba takoví, ale tak pokud někomu nevadí shnít ve špíně, tak asi jo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
289
12.4.21 09:43

Ona ještě nebude připravená na společný život ve dvou. Vidí, že ty to za ni všechno uděláš, tak to tak nechává být a tzv zahnívá. Taky jsem dřív měla období, kdy jsem bydlela u svého ex a necítila jsem se v tom bytě dobře, v tom vztahu už potom taky ne, tak jsem většinou na denní úklidy a vaření kašlala a obsloužila jsem se raději sama. :lol: ale zase, ten stav netrval dlouho a já šla zas do svého bydlení, kde jsem se opět dostala chuť do života. Jsi si jistý, že ona s tebou chce vlastně být? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
717
12.4.21 09:48

Máš doma línou lemru. Na jejím místě by mi bylo trapně, aby mě chlap pomalu rok živil a doma bych nehla ani brvou a pak si našla práci na pár hodin. Můj manžel pracuje zhruba stejně jako ty plus někdy musí zůstat v práci déle. Já chodím do práce na odpolední a mám práci podle toho kolik ji je. Takže přes týden doma uklízím já, máme psa, takže úklid skoro každý den. Přes víkend fungujeme oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 10:11

Děkuji za Vaše názory. Nejspíš stále věřím že si to uvědomí a bude lépe. Těžko se s ní vůbec o tom člověk dokáže pobavit, když se hned urazí, brečí a komunikace žádná :roll: Ale asi mi nezbyde nic jiného, než jak říkáte, rozejít se. Budu si muset trošku překopat i svoje hodnoty a né jen koukat na ostatní, samotnému by mi bylo asi o poznání lépe. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1506
12.4.21 10:24

No, asi si myslí, že tě má jistyho a už se nemusí snažit. Buď jí dej nůž na krk, ať se laskavě začne víc snažit nebo bude rozchod nebo se rozejdi rovnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
12.4.21 10:47
@Anonymní píše:
Děkuji za Vaše názory. Nejspíš stále věřím že si to uvědomí a bude lépe. Těžko se s ní vůbec o tom člověk dokáže pobavit, když sehned urazí, brečí a komunikace žádná :roll: Ale asi mi nezbyde nic jiného, než jak říkáte, rozejít se. Budu si muset trošku překopat i svoje hodnoty a né jen koukat na ostatní, samotnému by mi bylo asi o poznání lépe. :nevim:

Tohle je v partnerství větší problém než všechno, co jsi popsal v úvodu. Pokud s ní není řeč o ničem, co jí není příjemné, těžko spolu v budoucnu můžete řešit složitější věci. Tohle fakt nemá smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat