Partnerský nebo milenecký vztah - neřešit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 09:39
Partnersky nebo milenecky vztah - neřešit?

Ahoj, jsem 40+, rozvedená, deti v mě péči. S přítelem jsem 4 roky, taky rozvedeny, Děti má v péči bývala žena. Bydlime spolu, ale v podstate u me travi spis jen noci. Jinak pracuje doma - ve svem byte, kamarady si bere jen tam, vikendy stále tráví u bývalé ženy a dětí nebo jen s dětmi. Jeho rodiče mě berou s odstupem, na společná setkání mě nezvou. Jeho bratr je s partnerkou stejně dlouhou dobu, ale oba byli svobodní a bezdetni, za ty 4 roky se vzali a plánují miminko. K partnerce bratra se rodiče chovaji velmi odlišně než ke mně, viditelně ji přijali do rodiny a berou ji jako „dceru“.
Mám někdy pocit, že je to mezi námi spíš milenecky vztah než partnerstvi. Uvažuju ale, jestli má cenu se tím v me situaci zabývat.
Příteli to vyhovuje, bohužel nemá potřebu veci měnit, abych se cítila jako partnerka. :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 49051 příspěvků 24.10.18 09:52

No, tak záleží na tobě. Mě to po rozvodu jeden čas vyhovovalo. Ted už mi vyhovuje normáílní vztah. 4 roky je dost, ale každý to má jinak. Rozumím, že někdo to tak chce už trvale - scházet se, ale bydolet odděleně, prostě si držet odstup, svůj prostor a čas. Problém nastává jedině pokud to tak nemaj oba.

Mrs.bloud
Kecalka 187 příspěvků 24.10.18 10:28
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem 40+, rozvedená, deti v mě péči. S přítelem jsem 4 roky, taky rozvedeny, Děti má v péči bývala žena. Bydlime spolu, ale v podstate u me travi spis jen noci. Jinak pracuje doma - ve svem byte, kamarady si bere jen tam, vikendy stále tráví u bývalé ženy a dětí nebo jen s dětmi. Jeho rodiče mě berou s odstupem, na společná setkání mě nezvou. Jeho bratr je s partnerkou stejně dlouhou dobu, ale oba byli svobodní a bezdetni, za ty 4 roky se vzali a plánují miminko. K partnerce bratra se rodiče chovaji velmi odlišně než ke mně, viditelně ji přijali do rodiny a berou ji jako „dceru“.
Mám někdy pocit, že je to mezi námi spíš milenecky vztah než partnerstvi. Uvažuju ale, jestli má cenu se tím v me situaci zabývat.
Příteli to vyhovuje, bohužel nemá potřebu veci měnit, abych se cítila jako partnerka. :(

Na me to nepusobi jako milenecky vztah, jak na vas vztah pohlizeji tchani je jejich vec, to se tebe ani partnera netyka. Spis jde tedy o to, jestli tobe a partnerovi vase soucasne usporadani vyhovuje ci ne a pokud ne, tak byste o tom meli promluvit a dohodnout se co dal.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2399 příspěvků 24.10.18 10:28

Tak tady nezáleží na tom, co vyhovuje jemu, ale co vyhovuje tobě. A z tonu příspěvku se zdá, že chceš být přítelkyně, ne milenka na noc. Tohle nastavení mi přijde podivné a docela by mě urazelo. Pokud jsi mladá, dala bych od toho chlapa ruce pryč. Má až moc nevyřešených závazků očividně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 10:42
@Lalelale píše:
Tak tady nezáleží na tom, co vyhovuje jemu, ale co vyhovuje tobě. A z tonu příspěvku se zdá, že chceš být přítelkyně, ne milenka na noc. Tohle nastavení mi přijde podivné a docela by mě urazelo. Pokud jsi mladá, dala bych od toho chlapa ruce pryč. Má až moc nevyřešených závazků očividně.

mladá nejsem, píšu, že jsem.40+.

Theli
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 24.10.18 11:00

Takže on tráví víkendy bez tebe se svou exkou a ty se ptáš, jestli náhodou nejsi milenka??? Podle mé definice tedy milenka jsi naprosto jednoznačně, sic oficiální… Ale jestli ti to vyhovuje, tak není co řešit.

Ristrina
Kecalka 197 příspěvků 24.10.18 12:17
@Anonymní píše:
Příteli to vyhovuje, bohužel nemá potřebu veci měnit, abych se cítila jako partnerka. :(

Kdyby mu na tobě skutečně záloželo, snažil by se. Možná to ale jen tak nevnímá?

Ještě bych si s ním promluvila, řekla mu přesně to, co jsi nám tady napsala. A sama uvidíš, jestli to přítel změní ve tvůj prospěch.

Jak se k tobě chová? Jsi s ním šťastná?

Ristrina
Kecalka 197 příspěvků 24.10.18 12:18
@Anonymní píše:

To dneska není žádný věk! Máš srovnanou minulost, čistý štít. Nepodceňuj se…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 12:46
@Theli píše:
Takže on tráví víkendy bez tebe se svou exkou a ty se ptáš, jestli náhodou nejsi milenka??? Podle mé definice tedy milenka jsi naprosto jednoznačně, sic oficiální… Ale jestli ti to vyhovuje, tak není co řešit.

netrávi u nich každý den víkendu, ale každý víkend aspoň část tam je. Oslavy prostě s nimi, neexistuje oslava, která by se týkala jeho rodiny, tak že by se konala u nás nebo s námi a že bychom jeho dětí nebo rodiče vzali my nebo oni nás někam.
Jinak nějaký čas o víkendech tráví se mnou sólo nebo, ale to opravdu málo, se mnou a mými dětmi.

@Ristrina píše:
Kdyby mu na tobě skutečně záloželo, snažil by se. Možná to ale jen tak nevnímá?

Ještě bych si s ním promluvila, řekla mu přesně to, co jsi nám tady napsala. A sama uvidíš, jestli to přítel změní ve tvůj prospěch.

Jak se k tobě chová? Jsi s ním šťastná?

Ke mně se chová hezky, v praktických věcech je hodně vstřícný, vychází mi vstříc, když něco potřebuju. Šťastná, ano, pokud jsme sami. V jeho životě nejsem na prvním místě, na druhou stranu si říkám, že možná baziruju na něčem, co nemá smysl lámat. Nevím. V každém případě mi je nepříjemné být takhle odstrkovana.

Theli
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 24.10.18 13:12

Mně to přijde divné a nevyhovovalo by mi to, ale já jsem mladší a bezdětná :think: Můj přítel má z předchozího vztahu také dítě, ale na rodinné oslavy jsem zvaná od první chvíle já, stejně tak jsme spolu o Vánocích (buď s jeho dítětem nebo bez něj), víkendy samozřejmě stále spolu, všechny dovolené, atd…Co by dělal u exky proboha?? :roll: Že se k tobě chová hezky…no aby ne, když nemáš vlastně skoro žádné nároky, vlastně jsi pro něj taková vydržovaná a hýčkaná milenka, což nemusí být nutně špatná pozice, ale pokud ho miluješ, tak ti to nikdy nebude stačit podle mě.

Hanney
Závislačka 2684 příspěvků 24.10.18 13:16
@Anonymní píše:
Ke mně se chová hezky, v praktických věcech je hodně vstřícný, vychází mi vstříc, když něco potřebuju. Šťastná, ano, pokud jsme sami.V jeho životě nejsem na prvním místě, na druhou stranu si říkám, že možná baziruju na něčem, co nemá smysl lámat. Nevím. V každém případě mi je nepříjemné být takhle odstrkovana.

To je asi hlavní, ne? Musíš přijmou fakt, že je rozvedený a nějaké vztahy má nastavené… s ex, s dětmi, s rodiči. Ty si taky rovedená, tak to prostě tak ber… nejste oba nepopsaný list… to je život.

alli_li
Závislačka 3308 příspěvků 14 inzerátů 24.10.18 13:19

Upřímně na tento druh vztahu bych neměla kapacitu.
Take jsem rozvedená a mám děti ve své péči, s přítelem jame necelé 3 roky, pravda, že začátek našeho vztahu díky mému ex a jeho ex byl složitý ALE všechen volný čas trávil/tráví se mnou a mými dětmi (ty má mimochodem moc rád a neni problém se o ně starat).
Jeho rodinu bych až zas tak neřešila - to hold s někým si člověk sedne a s někým ne - ale to aby jezdil za exkou a trávil tam víkendy to vážně ne :nevim: na to mám asi moc žarlivou povahu, stejně jako to, že odchází do svého bytu :nevim:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2399 příspěvků 24.10.18 13:20
@Anonymní píše:

40+ je pořád věk, kdy si fajn žena muže najde. S tím tvým bych si narovinu vyrikala, co ti vadí a co od vztahu čeká on, co ty. A podle toho se odpichni. Když se nad tím v zamyslim, žádný věk není důvod žít s chlapem, co pendluje mezi dvěma domovy jak na koleji

teerax
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 24.10.18 13:41

Tak podle mě nejde ani o společné bydlení, klidně můžete být každý ve svým, ale spíš jak tě bere..jak říkáš, nemá tě na prvním místě, na společná setkání zvaná nejsi :nevim: a evidentně ti to úplně nevyhovuje..
asi bych se poohlédla jinde :nevim:

Venetia
Hvězda diskuse 36642 příspěvků 24.10.18 13:43
@Anonymní píše:

je to vztah milenecký ..je na tobě ,jestli ti to tak vyhovuje .

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Krym, místo, o němž se teď hodně mluví: Co tam vidět a jak se tam dostat?

Kauza Čapí hnízdo znovu rozvířila veřejné diskuze poté, co byla zveřejněna... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >