Reklama

Partnerský vztah před a po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nieves1
Nováček 6 příspěvků 22.07.18 15:16
Partnerský vztah před a po porodu

Ahoj, ráda bych se zeptala na váš názor a na vaše zkušenosti. Žiju s manželem a v nejbližších dnech/týdnech čekáme druhé miminko. Během prvního těhotenství začal být manžel divný, předtím jsme jeli rovný vztah a teď si představoval doma dokonalý servis, byl pořád vzteklý, prchlivý. Po porodu se to ještě zhoršilo, protože k malému se choval jako studený čumák, vůbec mi s ním nepomohl, ryla jsem čumákem v zemi a on se jenom vztekal, myslel jenom na sebe (neměli jsme moc peněz a on si z výplaty kupoval hlouposti, zatímco já jsem chodila jak šmudla a řešila každou korunu utracenou za jídlo, moje plány a potřeby nikdy nebyly priorita). Taky proto jsem si užila parádní poporodní depresi. Zhruba po roce se u nás vyjasnilo, hodně věcí jsme si vyříkali, vztah se vrátil do starých dobrých kolejí. Uvažovali jsme o druhém a já jsem se hodně bránila (argumenty viz výše), ale nakonec mě přesvědčil, zdálo se, že tentokrát to bude idylka. Jenže není. Už zase mám doma vzteklého prchlivého chlapa, co mi hází na hrb celou domácnost i dítě a po ránu ho vytočí každá maličkost. Navíc teď po porodu na něm zase budu totálně závislá, rodičovská nepokryje ani jídlo. Neměla jste to některá stejně? Vím, že to zase (snad) přejde, ale já nějak nemám sílu na další rok neurotických nálad a padání na hubu.

Reklama

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 8616 příspěvků 33 inzerátů 22.07.18 15:24

Ne nemela. Manzel vzdy pomahal, po porodu se hned zapojil a snazil se mi odlehcit, co to slo.
A o co mu jde? Bezte do poradny.

Nieves1
Nováček 6 příspěvků 22.07.18 15:34

Napadá mě několik věcí - změna rolí (cítí se jako velký patriarcha, co má všechno na starosti), není spokojený s naším bydlením, má nervy z blížícího se porodu a druhého mimina, chybí mu sex (měla jsem to celé rizikové a naprostý zákaz). Ale do háje, jestli je to tak, tak co je to za přístup? To jako ženská se jenom válí a nechává se obskakovat? Mě taky nebavilo ležet měsíce na kapačkách, já to porodím, já k tomu budu vstávat. Být chlap, tak tu ženskou nosím na rukou, že do toho z lásky ke mně šla. Pardon za výlev :lol:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1926 příspěvků 22.07.18 15:35

@Nieves1 jak už tu holky píšou, mohla by pomoct poradna nebo si pořádně promluvit a nastavit jasná pravidla. Nic jiného asi nevymyslis, pokud tedy s ním chceš zůstat. A ráda, která Ti tedy už moc nepomůže- lidi se většinou nemění, tak pokud už jsi s ním jednu špatnou zkušenost měla, neměla sis po roce krize pořizovat druhé dítě, mohli jste pár let počkat, i kvůli tomu aby na něm nemusela být 100% závislá. Ale to už ti teď nepomůže.

Nieves1
Nováček 6 příspěvků 22.07.18 15:42

Ale jo, i s tím jsem počítala - mám teď úspory, o kterých muž neví. Buď vyřeším někdy něco nutného, co pro něj „nebude priorita“, nebo to budu mít do nového začátku. Vím, že lidi se těžko mění. Ale náš vztah se naprosto uzdravil, byl ještě mnohem krásnější a hlubší než předtím, a dítě milujeme oba dva hrozně moc. Ale asi to nějak souvisí s těmi rolemi, s tím, že teď jsem na něm závislá a on se třeba cítí přetížený.

Verun83
Echt Kelišová 8616 příspěvků 33 inzerátů 22.07.18 15:49

Jo, takze nema dlouhodobe sex. Tak bych rekla, ze je to celkem jasne.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1926 příspěvků 22.07.18 15:57

@Nieves1 nechci se ho zastávat, ale na druhou stranu se zkus vžít do jeho role jediného živitele rodiny. (Samozřejmě ho to neomlouvá), ale psala jsi, že jste měli problém s penězi, tak si představ, že jsi v jeho roli, ten tlak, kterému musí čelit, že prostě musí domů peníze přinést… v tomhle všechny chlapy, kteří se o rodinu starají obdivuji.

Ou
Závislačka 4993 příspěvků 22.07.18 18:10

Vraťte se k tomu, co pomohlo k tomu, abyste si věci vyříkali. Na tom je potřeba stavět a je potřeba se k tomu vrátit co nejdřív.

Až o tom budete začínat, tak se ze všech sil snažte ho z ničeho neobviňovat, nemluvte o tom jaký je a jak se chová, ale vlastních obavách a tak - aby se nedostal do obranné pozice, že na něj vyjíždítě.

Držím palce.

Ou
Závislačka 4993 příspěvků 22.07.18 18:11

A teda pokud je protivnej, protože je nadrženej a je vám věrnej, tak proboha - pusou a rukama dítěti vážně neublížte a rodit z toho nezačnete. A zvládnete to v pololeže.

Takže se o tom co se děje a jak z toho ven začnete bavit po té, co si uděláte hezký večer a vy mu ulevíte.

jankajj
Závislačka 2788 příspěvků 22.07.18 20:38
@Nieves1 píše:
Ale jo, i s tím jsem počítala - mám teď úspory, o kterých muž neví. Buď vyřeším někdy něco nutného, co pro něj „nebude priorita“, nebo to budu mít do nového začátku. Vím, že lidi se těžko mění. Ale náš vztah se naprosto uzdravil, byl ještě mnohem krásnější a hlubší než předtím, a dítě milujeme oba dva hrozně moc. Ale asi to nějak souvisí s těmi rolemi, s tím, že teď jsem na něm závislá a on se třeba cítí přetížený.

Platila bych z materske a poté z rodicaku výhradně jen věci pro sebe. O bydlení, inkaso, veci pro dítě a vše pro sebe ať se postará on. Když se nechytne za nos, velmi omezit nebo zadny domácí servis. Jo a vis, ze i v manželství je možné soudně nechat upravit výživné kdo komu a kolik?
Jo a co nejdřív si pak najít práci/ brigosku a budete se o péči o dítě pěkně dělit, když je lakomej tak ti musí umožnit vydělat si sama.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama