Partnerský vztah v krizi - někdo podobná zkušenost?

Anonymní
15.8.21 13:44

Partnerský vztah v krizi - někdo podobná zkušenost?

S manželem jsme už dlouho, máme dvě děti 5 a 2 roky. Je báječný otec, s dětmi to fakt umí. Po narození prvního neměl problém doma s čímkoli pomoct - klidně někdy vytřel podlahy, vyluxoval, umyl záchod, občas uvařil, myl nádobí, chodil na nákupy. Postupně si začal stěžovat na to, že nemá kdy zajít do posilovny, s kámošema na pivo, že nemá čas pro sebe a začal být hrozně „zpruzený“. Když šel třeba na nákup, tak byl už předtím otrávený, pak přišel, měl řeči, kolik tam bylo lidí a jak tam chodí nerad a jak byla fronta atd. atd. A takhle to potom šlo se vším - na cokoli mi pak říkal, že na to nemá čas a pořád bzl jenom zamračený.
Já jsem byla unavená z nočního vstávání, takže nálada taky nic moc. A došlo to tak daleko, že už spolu ani nespíme a vlastně už spolu nemluvíme o ničem jiném než o nutných věcech. Začala jsem chodit na nákupy já, abych nemusela poslouchat jeho stížnosti, úklid v domácnosti dělám taky už jenom já, vše ostatní taky, vaření, praní.
Dokonce jsem začala brát občas obě děti na výlet samotné, aby on se mohl věnovat svým věcem a nestěžoval si, že nemá na nic čas. Ale nepozoruji, že by měl lepší náladu a něco se u něj změnilo.
Mě tato situace dost štve, protože mám pocit, že je vše na mně - je pravda, že chodí do práce a tráví čas s dětmi (takže např. ten úklid nebo někdy i vaření můžu udělat v klidu).

Máte prosím někdo podobnou zkušenost? Jak se to u vás vyvinulo? Bude to lepší, až budou děti větší? Rozcházet se s ním určitě nechci (kvůli dětem, milují ho a on je, jsou s ním šťastné a nechci rozbít rodinu). Děkuji všem za příspěvky.
Prosím ponechat anonym nebo smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9753
15.8.21 13:48

Možná vyhořelý, že tak se snažil být otcem a pomoct ti doma, že rezignoval na svoje koníčky a záliby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3334
15.8.21 13:50

Pokud to finance dovoli, zkuste si ulevit oba. Zaplatit uklid, hlidani a jit nekam spolecne. Ale sama musis citit, jestli je to u nej unava nebo lenost. Protoze na lenocha neplati nic.

Příspěvek upraven 15.08.21 v 13:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 13:51

Tak to bych tak rada vedela co s tim, mame to doma velmi podobne jen deti jsou mladsi (4 a 2 roky), navic tchanovci deti nemusi a manzel se mi zda cim dal vic naockovany od nich proti mne a moji rodine. Zvazuji zkusit pul roku terapii jen ja, jestli by se neco nezmenilo, a jinak asi rozvod. Jo a zkousela jsem co ty - delat toho vic sama, a dnes mi muz rekl ze rozdil nevnima.

• Citovat
  • Nahlásit
886
15.8.21 13:54

A mluvite o tom? Normalne mu to rekni, ze te to mrzi, nekam vyrazte spolecne, budte zase partneri a ne jen rodice a spolubydlici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
743
15.8.21 13:55

A chodí teď občas s kamarády nebo pravidelně do posilky? Nebo když je sám tak jen sedí doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1097
15.8.21 13:55

Prebirat si v tichosti vic prace na sebe je cesta do pekel. Kdyz s nim o tom mluvis, tak ti rekne co? Neslo by deti nechat na víkend nejake babi/tete/strycum, ze byste nekam vypadli a meli cas to probrat na neutralni pude? Jako na konicky by uz v tomto veku deti cas mit mel, ale to i ty! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14762
15.8.21 14:02
@Villanelle píše:
Prebirat si v tichosti vic prace na sebe je cesta do pekel. Kdyz s nim o tom mluvis, tak ti rekne co? Neslo by deti nechat na víkend nejake babi/tete/strycum, ze byste nekam vypadli a meli cas to probrat na neutralni pude? Jako na konicky by uz v tomto veku deti cas mit mel, ale to i ty! :hug:

Presne tak.
Jestli je zpruzely porad, tak at si ty povinnosti zase vezme zpatky, at ma proc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 14:05

Děkuji moc všem za reakce.
Když je sám doma, tak se většinou věnuje čtení odborných článků (to ho baví) nebo jde sportovat. Na pivo občas taky zajde, ale ne moc často.
Nedávno jsem mu říkala, jestli si vůbec všiml toho, že na nákupy už chodí prakticky jen já - prý nevšiml.
Když jsem navrhovala, že by se snad situace zlepšila, kdybychom strávili aspoň chvíli času bez dětí, tak mi na to řekl, že on by potřeboval čas sám pro sebe a ne společně :-( Takže jsem to začala dělat tak, že ho co nejmíň „obtěžuji“ pracemi a pomocí, ať ten čas má a čekala jsem, že se to celé zlepší, ale nezlepšilo :-(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 14:06
@Lucie_Sx píše:
Presne tak.
Jestli je zpruzely porad, tak at si ty povinnosti zase vezme zpatky, at ma proc.

Jenomže já to strašně špatně nesu, když se mračí, má blbé řeči třeba o tom nakupování, mně v té atmosféře doma není vůbec dobře :-(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 14:08
@Anonymní píše:
Tak to bych tak rada vedela co s tim, mame to doma velmi podobne jen deti jsou mladsi (4 a 2 roky), navic tchanovci deti nemusi a manzel se mi zda cim dal vic naockovany od nich proti mne a moji rodine. Zvazuji zkusit pul roku terapii jen ja, jestli by se neco nezmenilo, a jinak asi rozvod. Jo a zkousela jsem co ty - delat toho vic sama, a dnes mi muz rekl ze rozdil nevnima.

Ano, můj muž také nevnímá rozdíl. Ale vy to máte horší v té situaci s tchánovci. My s rodinou vycházíme normálně, s tchyní se sice zrovna v lásce nemáme, ale máme korektní vztahy nebo jak to říct. Rozvod si vůbec nepřipouštím.
Tvůj muž by s tebou na terapii nechtěl chodit?

• Citovat
  • Nahlásit
21848
15.8.21 14:09

Snažil se být dobrý táta, manžel, pomocník a zjistil, že to nedává. Asi ho celá ta rodina nebaví a neví, jak z toho ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 14:11
@terien píše:
Snažil se být dobrý táta, manžel, pomocník a zjistil, že to nedává. Asi ho celá ta rodina nebaví a neví, jak z toho ven.

Ano, taky mám pocit, že mu chybí ta volnost předtím než se narodily děti. Ale s dětmi je přitom úplně skvělý!!!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 14:14

Už jsem vícekrát přemýšlela o tom, že se rozejdeme. Ne hned rozvedeme, ale budeme žít nějakou dobu zvlášť. Měl by ten svůj čas jako dřív a děti by vídal, jak by mu to vyhovovalo. Jemu by asi bylo takto líp. Jenomže dětem podle mého názoru ne, takže to neudělám.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 14:16
@Anonymní píše:
Ano, můj muž také nevnímá rozdíl. Ale vy to máte horší v té situaci s tchánovci. My s rodinou vycházíme normálně, s tchyní se sice zrovna v lásce nemáme, ale máme korektní vztahy nebo jak to říct. Rozvod si vůbec nepřipouštím.
Tvůj muž by s tebou na terapii nechtěl chodit?

Momentalne to polozil tak, ze jestli mi neco vadi, at se rozvedu, ze je vse ma vina a jeho rodice jsou best of, jen ziram a premyslim co s tim.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat