Pas pro dvouleťáka na Slovensko, poradíte?

5725
29.6.13 17:14

Pas pro dvouleťáka na Slovensko, poradíte?

Ahojky všem.
Za týden odjíždíme se synem na Slovensko na dovču. A jaksi nám vůbec nedošlo, že ho nemáme nikde zapsanýho (v občance) a že ani nemá svůj pas. :zed: Jsou mu necelý dva roky. Jaký máme teď možnosti? Tuším, že mu vystaví rychlopas na počkání, je to tak? Kolik to stojí, a co k tomu potřebujeme? Budou tam příští týden velké fronty? Přiznám se, že jsem z toho docela na nervy, jak jsme na to mohli nemyslet. Ale dva roky jsme nikde v cizině nebyli, a zrovna se to takhle změnilo. :zed:
Děkuji za odpovědi! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8923
29.6.13 17:23

Musí mít svů pas nebo občanku, já prckům nechala dělat občanky (stojí méně), jedeme taky na Slovensko. Ale se lhůtama neporadím, u nás se čeká 4 týdny na vyhotovení. Ale na přepážce mají děti do 5 let přednost, na speciální tlačítko jsou hned na řadě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
29.6.13 17:23

Může mít buď pas nebo na Slovensku mu stačí občanka, určitě rychlo vydání, u pasu mají teda do 15dnů lhůtu, u OP nevím. Dřív bylo potřeba tuším osvědčení o občanství z matriky, to už snad teď není potřeba. Rodné listy dítěte a rodičů, teda aspoň myslím :oops:
O OP nic nevím, jen by tam mohlo být méně front jak na pas, latí to všude po EU

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Imane
29.6.13 17:27

@Gladys Dneska na vydání dětského pasu stačí už jen rodný list dítěte.

• Citovat
  • Nahlásit
31600
29.6.13 17:37
@saracenka30 píše:
@Gladys Dneska na vydání dětského pasu stačí už jen rodný list dítěte.

fakt? tak to se omlouvám za desinformaci :oops: No ale tak lepší přijít s dokumenty navíc než bez nějakého zásadního :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Imane
29.6.13 17:38
@Gladys píše:
fakt? tak to se omlouvám za desinformaci :oops: No ale tak lepší přijít s dokumenty navíc než bez nějakého zásadního :mrgreen:

Jojo, to máš pravdu, ale dneska už to tak nehrotí :lol:.

• Citovat
  • Nahlásit
5725
29.6.13 17:41

Děkuji. Ze zákona na to mají 15 dní, na to vydání pasu, tak jsem zvědavá, jak v pondělí na úřadě Prahy 9 pořídím. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18259
29.6.13 17:48

@Clarkia
Rychlopas:

Cena aneb kolik za něj zaplatíte a doba platnosti

U občanů 5-15 let jde o částku 1000 Kč, u dospělých potom 1500 Kč. Platnost je, jak již bylo výše zmíněno, 6 měsíců.
Termín zhotevení

Na vydání normálního pasu si žadatel ze zákona může počkat až třicet dnů, většinou ale bývá hotový do 3 týdnů. Rychlopas většinou bývá po dohodě zhotoven do dvou až tří dnů.
Jo a nekde jsem cetla, ze na rychlopas, musis mit svou fotku, resp. prcka, na normalni pas si ji udelaji na urade samy do pc :)ale radsi bych na urad zavolala a optala se :)
http://www.c-budejovice.cz/…/info_CD.pdf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5725
29.6.13 18:04
@Hanka79 píše:
@Clarkia
Rychlopas:

U občanů 5-15 let jde o částku 1000 Kč, u dospělých potom 1500 Kč. Platnost je, jak již bylo výše zmíněno, 6 měsíců.
Termín zhotevení

Na vydání normálního pasu si žadatel ze zákona může počkat až třicet dnů, většinou ale bývá hotový do 3 týdnů. Rychlopas většinou bývá po dohodě zhotoven do dvou až tří dnů.
Jo a nekde jsem cetla, ze na rychlopas, musis mit svou fotku, resp. prcka, na normalni pas si ji udelaji na urade samy do pc :)ale radsi bych na urad zavolala a optala se :)

Děkuji. :kytka: Jistou naději máme. Nevím, jak fotěj dvouletý děti na pas, každopádně hned v pondělí ráno jedu na úřad, mají tam i fotografa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18259
29.6.13 18:12
@Clarkia píše:
Děkuji. :kytka: Jistou naději máme. Nevím, jak fotěj dvouletý děti na pas, každopádně hned v pondělí ráno jedu na úřad, mají tam i fotografa.

My delali malymu normal pas, a posadili ho do zidlicky, a u fotaku blbla pani s hrackou aby tam malej koukal :mrgreen: no…jeste ze ty fotky sly mazat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12181
29.6.13 18:36

@Clarkia my delali tedy normalni pas, kdyz klukovi byly 4 mesice, ale s fotkama nebyl problem. Vyfotila ho primo tam. Pro jistotu jsem mela fotky pripravene, ale odmitla je, ze to musi byt vyfoceno na miste. Nastesti prcek spolupracoval a to jsem ho musela tak nejak divne drzet, protoze byl jeste miminko :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5725
29.6.13 18:40
@Hanka79 píše:
My delali malymu normal pas, a posadili ho do zidlicky, a u fotaku blbla pani s hrackou aby tam malej koukal :mrgreen: no…jeste ze ty fotky sly mazat :mrgreen:

Kdyby ho posadili do židličky typu jídelní, tak jim tam udělá takovej kravál, že to ještě neviděli. :mrgreen: On to nesnáší. Ale určitě to nějak půjde, pokud se vůbec k něčemu dostaneme. Ale muž to neřeší, prý pojedeme tak jako tak. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13124
29.6.13 18:52

@Clarkia :potlesk: pravej otec (ironie) - no však při případné kontrole z toho nebude mít trauma otec, ale to dítě, které můžou bez dokladu zabavit, tak co se nervovat, jestli budete mít pro dítě doklad, no ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1907
29.6.13 18:59

U toho rychlopasu je ale napsán věk 5-15 let a dospělí…z toho mi vyplývá, že dětem mladším 5 let rychlopas neudělají :( ale osobní zkušenost nemám, my dělali malému normal pas…

@Clarkia píše:
Děkuji. :kytka: Jistou naději máme. Nevím, jak fotěj dvouletý děti na pas, o mi každopádně hned v pondělí ráno jedu na úřad, mají tam i fotografa.
@Hanka79 píše:
@Clarkia
Rychlopas:

Termín zhotevení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
29.6.13 19:19

Běž tam i s děckem, vyfotí ho tam, a snad to nějak stihnete. A kdyby ne… no, je to trocha adrenalinu, ale vzala bych s sebou rodný list děcka a jela bych i tam, hraniční kontroly žádné nejsou, šance, že po vás někdo bude chtít doklady dítěte je naprosto minimální :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat