Pasení koníčků v 5ti týdnech - moc zvedá hlavičku

Anonymní
29.8.21 20:45

Pasení koníčků v 5ti týdnech - moc zvedá hlavičku

Dobrý den, na doporučení pediatry jsem začala v měsíci polohovat miminko na bříško. Teď má 5 týdnů a hlavičku zvedá opravdu hodně, vysoko a vydrží ji mít i pár sekund zvednutou… přijde mi to hodně brzy na tak malé miminko. Nemůže si ublížit? Snažila jsem si o tom něco přečíst a názory se hodně různí. Někde jsem i četla, že takhle malé miminko by se nemělo dávat na bříško vůbec a už vůbec by nemělo zvedat hlavičku, že si tím může trvale do budoucna ublížit. Jak to tedy je?
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2242
29.8.21 20:49

Ublížit si rozhodně nemůže, na břiše může být od narození. A záleží, jak tu hlavu zvedá. Pokud hodně, tak to v tomto věku bude nejspíš zaklon, ne zvesnai hlavy jako takové. Ten zaklon je kvůli zvýšenému napětí, je to spatne, řeší to nošením v klubicku. Pokud fakt zvedá hlavu tak, jak má, tak je to v pořádku a ať si to klidně dělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1787
29.8.21 20:50

Na bříško dávat ideálně od narození/upadnutí pupeční šňůry. Malá také zvedala hlavičku brzym důležité je, jestli má správnou polohu ruk atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2078
29.8.21 20:50

U dcery jsem si vyslechla, jak je hrozný, že zvedá hlavu dřív než se přetáçí (nebo naopak? Už si to přesně nepamatuju) ale u doktorky z toho bylo tenkrat hrozný halo - ale vysvětli to miminu, že jo :nevim:… žádný následky z toho nemá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1427
29.8.21 20:54

Můj malej taky začal zvedat takto brzo hlavičku. Na břicho ho dávám asi od jeho 4 týdnů, rád takto spí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2242
29.8.21 20:55

@Nickjmeno syn zase dřív chodil, než seděl. Asi o 14 dní, ani ne, ale zrovna jsme v té době byli na prohlídce a doktorka z toho byla úplně vyjevena. Naštěstí sama uznala, že přilepit k zemi ho asi nemůžu, tak že ho mám akorát motivovat k hraní v sede a ono to půjde. No sedl si ani ne týden po té kontrole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.8.21 20:58

Neměla by se krabatit kůže za krkem, to se děje při záklonu. Při zvedání hlavičky by mělo dojít k plynulému přechodu záda krk hlava a ta kůže tam není nařasená nebo jak to popsat. Tak mi to říkala/ukazovala fyzio na cvičení s malou. Na netu určo najdeš fotky/videa, co je ok a co ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24318
29.8.21 21:01

Ja dávala na břicho od narození, v 5 týdnech už hlavičku slušně zvedal a i se chvíli udržel. Me zas bylo řečeno, že čím dřív tím líp, zpevňuje si tím svaly :nevim:
Edit: ještě mi bylo řečeno, že když dělá dítě něco samo od sebe bez pomoci rodičů, tak si ublížit nemůže :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7542
29.8.21 21:09

Malá se právě zaklanela a někdy i přepadáva měla to pak všechno posunutý lézt po kolenou začala až v 9.5 měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3164
29.8.21 21:24

Tak ony ty teorie jsou minimalne 2 a to protichudny. Pokladat na bricho, at posiluje X nepokladat, protoze na to neni hned pripraveny, muze zapojovat spatny svaly (a snad to bylo i vysvetleny tim, ze u novorozence je proti telu prilis velka hlavicka). Ja osobne jsem na bricho nepokladala, presto s pasenim koniku nebyl problem. Ono mi to skoro pripomina posazovani deti, i kdyz si samy jeste nesedly, to se taky doporucovalo, at posilujou. Jinak nase pediatricka doporucuje na bricho davat, ten nazor nedavat jsem zase nasla na strankach nejakyho fyzioterapeuta. Holt si clovek musi vybrat, co mu dava vetsi smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
898
29.8.21 21:31

No mě fyzioterapeutka v porodnici, (ukazovala mi jak masírovat malému nožičky kvůli tomu že je měl v děloze trochu zkroucené, protože byl zadečkem dolu) že by takhle malé děti zvedat hlavičku neměli. Prý mají hlavičku ještě na krční páteř moc těžkou a můžou právě mít později problémy s krční páteří a zády. Pást koně by prý měli až kolem 3 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1024
29.8.21 21:32
@jahodova.limonada píše:
Neměla by se krabatit kůže za krkem, to se děje při záklonu. Při zvedání hlavičky by mělo dojít k plynulému přechodu záda krk hlava a ta kůže tam není nařasená nebo jak to popsat. Tak mi to říkala/ukazovala fyzio na cvičení s malou. Na netu určo najdeš fotky/videa, co je ok a co ne.

Přesně tak. Taky jsme měli problém s velkým záklonem kvůli zvýšenému svalovému napětí a projevovalo se to právě tou zkrabatělou kůží (varhánky) na krku a zádech. Zvedání hlavičky jako takové není problém, ale musí být prováděné správně, tj. nesmí to být přes záda. Při správném zvedání musí být kůže vzadu hladká.

Ať tak nebo tak, do budoucna si neublíží, to se neboj. Doktorka bude pasení kontrolovat na šestitýdenní prohlídce, tak ti případně řekne, kdyby bylo něco špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat