Pasení koníků/trakční test/držení hlavy

17.11.18 16:31

Pasení koníků/trakční test/držení hlavy

Ahoj všem,

chtěla jsem se zeptat na zkušenosti ostatních. Můj syn (4,5m) pořád neudrží hlavičku při přitahování do sedu (trakční zkouška, co dělá lékař), na rehabilitaci jsme se dozvěděli, že i špatně pase koníky, protože moc zaklání hlavičku a těžiště má na bříšku - měl by se správně více opírat o lokty a o pánev (to naše pediatrička nepoznala). Diagnóza zní lehká hypotonie trupu. Cvičíme tedy vojtovku a chtěla jsem se zeptat, jestli tu je někdo další, kdo řešil něco podobného a za jak dlouho se to upravilo. Dělá mi to veliké starosti. Malého furt rovnám při pasení, ale přijde mi, že to na něj nějak moc nefunguje :-(. Díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

629
17.11.18 17:10

@123456Anonym asi bych se vuuubec nestresovala…před měsícem a kousek jsem taky plasila..můj syn necelé tuším 3mes se pri paseni záklanel…trakcni nedal pro slabé břicho…takže návštěva rhb sestry…ukázka dvou cviků…a stačilo mu týden makat a hele pase…hlavičku přitahuje.. sice ne vždy ale je malý má 4.5 měsíce…každé mimi je jiné…každé má svůj čas…ale chápu strach..já plasila vážně taky…a teď je to k smíchu.. kluk je šikovný…dává boky..na břiše už se mu líbí…a vlastně jdem ani necvicila klasickou vojtovku..byl to cvik na podkladě vojty. Občas se mi kluk vztekal ale já jsem tvrdá a i přes řev jsem cvičila..takže kliiid cvic a bude dobře..takhle malé mimi se děsně rychle učí.....vážně vuuubec se neboj :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.18 17:34

SisaSm: moc diky za zpravu. Muzes mi prosim popsat ty cviky, co jste delali? Jen pro srovnani. Mne prislo, ze se zlepsil do 14 dnu v paseni a ted se zase zhorsil…tak netusim. Chci zkusit jeste nejakou jinou rehabilitacni sestru pro dalsi nazor, nechci nic zanedbat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
629
17.11.18 18:01

@123456Anonym to je normální…minulý týden mi syn nehazel boky vůbec a teď už skoro leží na břiše a když ho já na něj dám.. snažím se plazit či co to je za pohyb..děsně vtipný…takže je dle mého názoru normální že se dítě občas zasekne..to děláme i my…
A cviky Nooo to je těžší…jeden na trakci nejprve položit na kolena a tak at za ruce…ale měnit úhel aby on zabíral.ne abych ho já tahla…a pak postupně až to budete trénovat z lehu..pak dost na posileni briska funguje u nás zvedají nohou a spodního břicha..ale pomalý tahly pohyb..jako kdyz cvičím my na spodní břicho…jeee kez by taky někdo cvičil i s mým brichem:))))) A ta na půl vojtovku je o tlačeni bodu ale to se těžko popisuje…ale spíš někdy je min líp než víc ..je malý.. klid… elrehanela bych není kam spechat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama