Pasivní kouření na zahrádce v těhotenství

Anonymní
31.7.21 08:17

Pasivní kouření na zahrádce v těhotenství

Ahoj holky,

Chci se zeptat na nazor :) Snazim se delat jako tehule spoustu veci logicky spravne, ted v lete nechodime nikam dovnitr, max posedet s kamarady na zahradku, ale i tam se kouri. Vcera jsme sedeli cca 3 metry od vedlejsiho stolu, kde chlap kouril jednu za druhou a slo to nasim smerem bohuzel. Snazila jsem se to nedychat a parkrat jsem poodesla, ale vyhnout se tomu nedalo. Smrdelo to kolem me silene stejne.

Byla jsem tam cca 2 hodky a pak jsem musela uz odejit.
Ma to vliv na miminko stejny jak v uzavrenem prostoru? Nebo mohlo se neco stat kdyz jsem mu to pekne pres placentu celou dobu davala? Jsem zaryta nekuracka a proto mi to hrozne vadi :(

(Bohuzel pro nej nebylo kam poodejit a nebudu cizimi cloveku rikat, prosim vas bezte s tim jinam, kdyz je na zahradce.)

Dekuji za nazory :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2108
31.7.21 08:20

Dobre ranko :) tady jsem ti zkopirovala prvni vec, ktera na me vyskocila na googlu, kdyz sem zadala pasivni koureni v tehotenstvi :D,,Vliv pasivního kouření je prokazatelný už na plodu - poškozuje jej jak kouření těhotné ženy, tak kouření v jejím okolí. Zvyšuje se tak riziko předčasného porodu, nevyvinutí orgánů nebo syndromu náhleho úmrtí dítěte.”

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
31.7.21 08:21

Bylo to venku takže to není to samé jako kdyby si seděla v zakourene místnosti… Tak klid… Venku dychas větší hnusy než je kouř.. 👍🏻Mimcu to neublíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2828
31.7.21 08:21

Pro tehotne neni dobre ani pasivni koureni, ale mysleno, treba kdyby manzel kouril v byte, nebo nekdo v praci treba v kanclu (dnes uz snad nemyslitelne) nebo sedet obdem v zakourene hospode apod…na zahradce, nebo kdykoli, venku, to urcite vadit nebude..tomu se nevyhnes a denne venku dychas horsi veci. Nebala bych se :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.21 08:22

@peta1003 to jsi me moc neuklidnila, jestli jsi to teda planovala udelat :( to samozrejme vim taky. Ptam se na nazor kdyz to bylo v podstate narazove a na zahradce…

Příspěvek upraven 31.07.21 v 08:23

• Citovat
  • Nahlásit
3258
31.7.21 08:23

Nestalo se nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
31.7.21 08:24
@Anonymní píše:
@peta1003 to jsi me moc neuklidnila, jestli jsi to teda planovala udelat :( to samozrejme vim taky. Ptam se na nazor kdyz to bylo v podstate narazove a na zahradce…Příspěvek upraven 31.07.21 v 08:23

Prosímte uklidní se… Nic se nestane. Sedíš venku a dychas větší hnusy než je kouř… Pokud by to bylo v místnosti tak budiz tady jsi seděla venku.. Kliiiiiid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1115
31.7.21 08:26
@Misasisi píše:
Bylo to venku takže to není to samé jako kdyby si seděla v zakourene místnosti… Tak klid… Venku dychas větší hnusy než je kouř.. 👍🏻Mimcu to neublíží.

Nemas pravdu, dve hodiny dychat kouř rozhodne neni ok ani pro netehotnou a je jedno, jestli sedi venku. Pokud jde kour jejim smerem, dycha ho uplne stejne, jako vevnitr.
Jednorázově bych se tim netrapila, ale příště bych tak proste nesedela, protože vse, co aktualne dychas, proste k te placente dojde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10946
31.7.21 08:27

Klid, když se projdes kolem frekventovane silnice tak se nadychas většího humusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.21 08:29
@JancaS84 píše:
Klid, když se projdes kolem frekventovane silnice tak se nadychas většího humusu.

To sice ano, ale ty se kolem takove silnice prochazis 2 hodiny?
Proste mam strach a vycitam si, ze jsem neodesla driv. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
2642
31.7.21 08:30

@Villanelle pokud je to jednou tak to neuškodí, zase to neprehanejte… Venku jsou větší hnusy než je kouř. To by musela sedět doma na zadku a bejt jen doma… 🤦🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
31.7.21 08:31
@Anonymní píše:
Proste mam strach a vycitam si, ze jsem neodesla driv. :roll:

Tak jestli takhle budeš silet z každé věci i po porodu tak se za chvíli zblaznis… Pouzivej zdravi rozum… Nebo prostě do restaurací nelez… Co ti k tomu říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3258
31.7.21 08:33
@Anonymní píše:
Proste mam strach a vycitam si, ze jsem neodesla driv. :roll:

Tomu miminku ublížíš víc tímto stresováním :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.21 08:33

@Misasisi pouzivam rozum, ale evidentne je na ro vice nazoru viz nazor @Villanelle.

Jak jste toto resily v tehotenstvi vy? Pochybuju, ze se to nikomu nestalo…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.21 08:35

@kavenka a jak mu ublizim prosim te? Toto je hodne caste co kde ctu v podobnych diskuzich, kdyz asi maminky nemaji co jineho rict… takze me to opravdu zajima - jak mu ublizim?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat