Pásový opar musím k doktorovi?

Anonymní
20.4.20 12:48

Pásový opar musím k doktorovi?

Dobrý den,
Mám podezření na pásový opar, je možná léčba doma bez návštěvy lékaře? Zatím si to mažu krémem herpesin, jsou účinejší i jiné léky volně prodejné?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17185
20.4.20 12:52

Pasovy opar je pry hodne bolestivy, takze bych lekare urcite kontaktovala. A pozor, v dobe vysevu puchyrku je to infekcni. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
20.4.20 12:53

Mela jsem ho 3 krat. Pokud mozno k lekari jeste dnes. Cim driv nasadi lecbu, tim lepsi prubeh. Volne prodejnymi leky se to lecit neda, aspon co vim od doktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1375
20.4.20 12:57

Mě byl herpesin na opar předepsán, pokud je to on, tak bych to týden mazala a šla kdyžtak až potom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22456
20.4.20 13:03

Měla by jsi jít hned. Někdy bývají potřebné i injekce vitamínu B, aby se předešlo poškození nervů. Ale tím oparem si nejsem moc jistá. To totiž bolí a pálí tak, že už by tě to k doktorovi dávno dohnalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32611
20.4.20 13:11
@Janli píše:
Měla by jsi jít hned. Někdy bývají potřebné i injekce vitamínu B, aby se předešlo poškození nervů. Ale tím oparem si nejsem moc jistá. To totiž bolí a pálí tak, že už by tě to k doktorovi dávno dohnalo…

Nemusí. Dceru to v podstatě vůbec nebolelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
20.4.20 13:18

@Janli nemusi. Mne to vzdy priserne palilo, ale spis jen na dotek. Bolest temer zadna. Ale pry jsem docela vyjimka, jak v poctu opakovani, tak tim, ze to neboli… Takze asi fakt zalezi, podle fotky bych i rekla, ze se o opar jedna… Ale ja to mela teda vzdy mnohem rozlezlejsi, tak tezko rict… Kazdopadne doktor by ti asi predpsal herpesin ale v lecich, coz je silnejsi nez masticka… A nekdy je to opravdu na kapacku, jednou jsem s tim lezela v nemocnici… Ja bych radsi sla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33220
20.4.20 13:25
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Mám podezření na pásový opar, je možná léčba doma bez návštěvy lékaře? Zatím si to mažu krémem herpesin, jsou účinejší i jiné léky volně prodejné?

Záleží, kde to máš…

Nebezpečné je to na hlavě, u očí, to bych opravdu vyrazila ještě dnes …

Pokud to máš pár puchýřků a není Ti moc zle a nemáš to moc bolestivé, tak bych mazala tím herpesinem, dala bych na to sterilní suchý čtvereček, aby se tam něco nedostalo, vzala bych si něco na bolest plus zánět a vitamín B, u dr. se často píchá milgamma.

Někomu pak v další fázi na puchýřky pomáhá tekutý pudr a na závěr i framykoin.

Pokud by to ale nebylo dobré, tak k dr. pro léky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4507
20.4.20 13:41

A to máš jen v takhle malém místě nebo toho máš víc? Ten kožní nález většinou bývá v celé senzitivní inervaci jednoho nervu, pokud je to na trupu, nebo končetinách tak v pásech, pokud na obličeji, tak např. půl čela + část vlasaté části + oko…prostě přesně podle toho konkrétního nervu.
jinak léčba je možná herpesinem v tabletách, měla by se co nejdříve nasadit hlavně pokud je to na obličeji, v hlavě, v oku… co se týče bolestivosti tak u dětí a mladých bolet nemusí, jinak většinou hodně bolí, případně pálí a to i v době před vysypáním puchýřů a často i dlouho (měsíce) po zhojení. Právě té následné bolestivosti se snaží zabránit tím, že se včas nasadí léky. Mělo by to být do 48 hodin. Ale mám spoustu pacientů, kteří to měli nasazené včas a stejně měli neuralgické bolesti ještě měsíce po vyléčení.
Jinak ten opar naskakuje v řádu cca 2-4 dní (stejně jako je to u neštovic, je to vlastně reaktivace viru planých neštovic), pak již zasychá.
Podle obrázku by to i mohl být pásový opar, stejně tak by to mohl být i klasický opar. Nevím kde to máš a jestli jen v jednom malém místě, nebo v nějakém např. pásu.
Už to vypadá že to máš déle, pokud to není na obličeji a nebolí to, tak se to léčit nemusí, jen bych mazala nějakým sudocremem a koupila vit. sk B, např milgama N.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1949
20.4.20 14:06

Jasnej pasak!
Mivam ho casto. Herpesin krem je k nicemu, ale daji ti Herpesin tablety. A ty to zastavi a urychli lecbu. Musi se ale nasadit co nejdriv.
Jinak me prvni nebolel, druhy uz trochu ano, treti hodne a po ctvrtem mam porad brneni i kdyz uz je to pul roku.
Ale rozhodne to neni mega bolest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.4.20 14:07
@free333 píše:
Záleží, kde to máš…

Nebezpečné je to na hlavě, u očí, to bych opravdu vyrazila ještě dnes …

Pokud to máš pár puchýřků a není Ti moc zle a nemáš to moc bolestivé, tak bych mazala tím herpesinem, dala bych na to sterilní suchý čtvereček, aby se tam něco nedostalo, vzala bych si něco na bolest plus zánět a vitamín B, u dr. se často píchá milgamma.

Někomu pak v další fázi na puchýřky pomáhá tekutý pudr a na závěr i framykoin.

Pokud by to ale nebylo dobré, tak k dr. pro léky…

Mám ten herpesin co je na opary na obličeji, trochu to bolí, ale ne tak dramaticky, mozna proto že jsem mladá (r.95), doktor nezvedá telefon a u dr.maxe mi dali akorát zinek, ty tablety jsou ja předpis, hlavne nemohu na neschopenku v této době :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25588
20.4.20 14:12

@Anonymkaf1 tak počkat, nemůžeš na neschopenku? to je ale nakažlivá nemoc, kdysi dřív se dokonce musela hlásit na hygienu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
20.4.20 15:02

Na větší plochu oparu se bere herpesin v tabletách. Bude tam rychlejší hojení. Je to na předpis. Mohli by ho poslat z nějaké ambulance smskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32611
20.4.20 15:33
@stinga píše:
@Anonymkaf1 tak počkat, nemůžeš na neschopenku? to je ale nakažlivá nemoc, kdysi dřív se dokonce musela hlásit na hygienu

Dceru s tím doktorka normálně poslala do školy. Měla teda malé ložisko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25588
20.4.20 15:35
@vokishka píše:
Dceru s tím doktorka normálně poslala do školy. Měla teda malé ložisko.
:roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat