Pásový opar na začátku těhotenství

11.4.17 16:17

pásový opar na začátku těhotenství

Zdravím,
prosím je tu někdo kdo prodělal pásový opar na začátku těhotenství?
Dnes jsem si udělala těhotenský test a vyšel pozitivní.. dle plodných dnů mi to vychází na 2 týdny a pět dní, ale také jsem byla u doktorky, která mi potvrdila pásový opar na krku ( cca 10 cm) a má ho asi tak 5 dní ( myslela jsem, že jde o ekzém, kterým trpím, ale nic nefungovalo, proto jsem šla až dnes). Navíc jsem neměla ani běžné příznaky.
Dostala jsem antivirotika Herpesin 400 a mám ho brát 5× denně po 4 hodinách.
S gynekologem jsem mluvila, řekl mi, že je to sázka do loterie, ale ať antivirotika užívám. Ve čtvrtek jdu na kontrolu, aby potvrdil těhotenství.
Jaké jsou Vaše zkušenosti? Jaké jsou šance, že to bude v pořádku?
Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11.4.17 16:47

Pásový opar jsem měla 2× ze 3 těhotenství a nic závažného se nedělo. Také to byl cca 4-5tt a také na krku. Měla jsem informace, že je lepší ho mít takhle brzy než později

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 16:51

A užívala jste na to antivirotika?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3187
11.4.17 17:10

@Vejulilinka Je to stejný virus jako neštovice, takže stejná rizika. Vetčinou na začátku těhotenství je to buď a nebo-buď je dítě zdravé, nebo zmlklé těhotenství. Ale nic není 100%, riziko tu je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
11.4.17 17:15

Taky jsem ho prodělala na začátku těhu, musela jsem brát herpesin a 3 týdny na neschopence, měla jsem ho pod prsem. Ze začátku to pry není takový problém jako na konci těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67038
11.4.17 17:24
@BaMaK píše:
@Vejulilinka Je to stejný virus jako neštovice, takže stejná rizika. Vetčinou na začátku těhotenství je to buď a nebo-buď je dítě zdravé, nebo zmlklé těhotenství. Ale nic není 100%, riziko tu je.

Přesně tak, já jsem tedy neměla přímo pásový opar, ale udělaly se mi opravdu strašné opary na rtu, doktorka se zhrozila, když to viděla, no a bylo z toho zamlklé těhotenství…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.4.17 08:39

@Vejulilinka antivirotika jsem neužívala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
6.6.17 13:10

Ahoj holky,
i me se stalo ze se mi ukazal opar opet v 5tt tehotenstvi… Dost jsem z toho vydesena.. Planovali jsme tehotenstvi umele opplodneni na jaro leto kdy se opar mene ukazuje a je tady.. naprosta zoufalost.. Procitam diskuze a vsude se pise o nejakych rizicich pro plod, nekdo zase pise ze je to v poradku.. Nikde jsem se nedocetla, ze by se nekomu narodilo dite s vrozenymi vadami..?Proto se ptam i Vas, mate deti v poradku, ukonceni by byla to skoda, pokud to neni uplne nutne po tom co jsme si prosli na umelem oplodneni a vubec jak se ty nazory na rizika dost rozchazeji.. dekuji za komentare a trocha uklidneni, ze vam doma lezou zdravi prckove

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.6.18 07:26

Ahojte holčiny:) Včera jsem byla na gynekologii a potvrdili mi z krve těhotenství - HCG je něco přes 500. Na ultrazvuku zatím jen vysoká sliznice. Bohužel jsem v úterý zjistila, že mám pásový opar a protože se celkem nehezky rozjížděl (břicho plus záda), tak mi doktorka nasadila Zovirax 800 mg. I tak potvora teda dost řádí, mám teploty a bolí mě celé tělo. Doktorka řekla, že vzhledem k oparu a antivirotikům těhotenství nedává moc velkou šanci, ať počítám s tím, že se to neudrží. Manžel mi řekl, že bych měla jít na potrat každopádně, protože se bojí, aby se nám nenarodilo postižené dítě. Včera do mě celý večer hučel, ať si dám horkou vanu a šalvějový odvar nebo se objednám k doktorce na revizi. Že žádného mrzáka doma tolerovat nebude! Dneska ráno se mnou pro změnu vůbec nemluvil. :cert:
Jsem s nervama na pochodu (a to i doslova, protože ten oparem postižený nerv mě fakt pěkně bolí :D), snažíme se téměř rok, v dubnu bylo zamlklé těhotenství a od té doby na tom psychicky nejsem dobře, teď přišla tato kombinace šťastné a špatné zprávy. Poraďte mi prosím, co dělat. Jít na potrat nebo to risknout? Podle toho, co jsem četla, je to v této rané fázi na principu „vše nebo nic“. Takže když dojde k poškození, mimčo se neudrží. A když se udrží, mělo by být v pořádku. Ale červík samozřejmě hlodá a ne málo. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.6.18 07:59
@Anonymní píše:
Ahojte holčiny:) Včera jsem byla na gynekologii a potvrdili mi z krve těhotenství - HCG je něco přes 500. Na ultrazvuku zatím jen vysoká sliznice. Bohužel jsem v úterý zjistila, že mám pásový opar a protože se celkem nehezky rozjížděl (břicho plus záda), tak mi doktorka nasadila Zovirax 800 mg. I tak potvora teda dost řádí, mám teploty a bolí mě celé tělo. Doktorka řekla, že vzhledem k oparu a antivirotikům těhotenství nedává moc velkou šanci, ať počítám s tím, že se to neudrží. Manžel mi řekl, že bych měla jít na potrat každopádně, protože se bojí, aby se nám nenarodilo postižené dítě. Včera do mě celý večer hučel, ať si dám horkou vanu a šalvějový odvar nebo se objednám k doktorce na revizi. Že žádného mrzáka doma tolerovat nebude! Dneska ráno se mnou pro změnu vůbec nemluvil. :cert:
Jsem s nervama na pochodu (a to i doslova, protože ten oparem postižený nerv mě fakt pěkně bolí :D), snažíme se téměř rok, v dubnu bylo zamlklé těhotenství a od té doby na tom psychicky nejsem dobře, teď přišla tato kombinace šťastné a špatné zprávy. Poraďte mi prosím, co dělat. Jít na potrat nebo to risknout? Podle toho, co jsem četla, je to v této rané fázi na principu „vše nebo nic“. Takže když dojde k poškození, mimčo se neudrží. A když se udrží, mělo by být v pořádku. Ale červík samozřejmě hlodá a ne málo. :roll:

Ahoj, ja měla pasovy opar az v 16tt, navic maly, tak jsem leky nedostala. Ale doktorka rikala, ze by ty leky nevadily a kdyby byl horsi, s klidem by mi je dala. Ja bych na potrat nesla. Pormluv si znovu s lekari. Ale u tech antivirotik neni prokazany zadny vliv na plod - nezkoumalo se to. U vetsiny leku je to jen tak, ze nejsou na tehotnych poradne otestovane (neni to eticke testovat) a proto se tehotnym nic nedoporucuje nedoporucujou pro jistotu. Pokud o tehotenstvi prijdes, nemusi to ani byt kvuli lekum a oparu, proste se to obcas stava, s tim uz mas bohuzel zkusenost.
Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
5496
28.6.18 08:09
@Anonymní píše:
Jsem s nervama na pochodu (a to i doslova, protože ten oparem postižený nerv mě fakt pěkně bolí :D), snažíme se téměř rok, v dubnu bylo zamlklé těhotenství a od té doby na tom psychicky nejsem dobře, teď přišla tato kombinace šťastné a špatné zprávy. Poraďte mi prosím, co dělat. Jít na potrat nebo to risknout? Podle toho, co jsem četla, je to v této rané fázi na principu „vše nebo nic“. Takže když dojde k poškození, mimčo se neudrží. A když se udrží, mělo by být v pořádku. Ale červík samozřejmě hlodá a ne málo. :roll:

Ja jsem mela na zacatku tehotenstvi strasne stavy zvraceni, nevolnosti a bolesti bricha - uzavrelo se to jako viroza, s odstupem casu tridenni zlucnikovy zachvat. Gynekolozka mi tenkrat rekla, to stejne, co pises. Pokud dojde v takto rannem stadiu vlivem virove nakazy k poskozeni, tehotentvi samo skonci. Pokud se udrzi, tak je plod ok. Kdyz jsem byla 4. den na kontrole, tak mi take predpovidala, ze se to neudrzi, byla jsem uplne ko ze zvraceni a silne bolesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2065
28.6.18 08:15

Měla jsem na začátku těhotenství take pasovy opar. Leky jsem měla herpesin 500 a miminko se udrzelo a je zdravý jako buk. Pasovy opar je stejny vir jako nestovice, takze pokud si je mela, tak se není čeho bat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.6.18 08:16
@Anonymní píše:

Já osobně jsem z toho byla taky špatná, sám gynekolog mi taky řekl o možnosti interupce, ale ta představa, že bych to udělala, když člověk prostě neví :zed: :zed:

Hodně jsem hledala, četla a vzala jsem to tak, že počkám na 1.screening a uvidím…

Vše dobře dopadlo a mám zdravou půlroční slečnu :srdce: :srdce: :srdce:

A jak píšete asi to spíš je ,, vše nebo nic''…

Chlapi jsou v tomhle jiní, hned se vším hotoví… Tak snad to bude v pořádku s miminkem i s chlapem :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.6.18 08:21

@Smarcie @tulipán a anonymní - děkuji za pozitivní příspěvky, já jsem opravdu psychicky rozhozená, až se za to stydím :oops:
Nejde snad ani tak o ten opar jako o antivirotika, která se prý těhotným předepisovat nemají - resp. mohou jen ve vážných případech a to je prý ten zrovna ten můj :-/

Holky kdo jste měla pásový opar - za jak dlouho se vám to začalo lepšit? Já beru antivirotika 3. den a zatím se to pořád horší…:-/ Jak velikost oparu, tak bolestivost i celková únava, teploty…První den jsem měla teplotu normální, včera 37,5 a dneska přes 38.
Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
885
28.6.18 09:32

Pásový opar je na dlouho a lehce se vrátí. Psychika dela hodne. Je to vir, ale prave nervy v kýblu oslabuji imunitu. Chce to hodit se do klidu v rámci možnosti. Měla jsem jej dvakrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama