Pásový opar na začátku těhotenství

Napsat příspěvek
12438
28.6.18 09:39

Zkus se hodit do klidu a uvidíš. Na potrat bych bezdůvodně nešla. Pokud mimco vydrží, tak bude v pořádku.

Ale spíš bych se zamyslela nad chlapovym chováním. Nikdy nevíš, co se kdy přihodí. A jak se k tomu postaví? Mám podobnou zkušenost s kamarádem, známí měli syna se silným ADHD. V to bylo keců, že je to nemocnej pacholek, a jak tyhle děti nesnáší. No a teď má takovou holčičku a hned po diagnóze sbalil kufry, že takovou dceru nechce :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.6.18 09:47

@Alkata Hodit se do klidu - to se snadno řekne, hůř dělá. Zaměstnavatel pění, že jsem ze dne na den na dlouhodobé neschopence, manžel je zlý, že budeme mít kvůli mně postižené dítě, moje mamka je vystresovaná víc než já…takže je to fakt blbá situace.
Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
1718
28.6.18 09:53

No je to průšvih, ale větší průšvih je chování tvého muže..na potrat bych nešla, počkala bych do 1.screeningu..prohlašovat hned že mrzaka nechce, to je fakt podpora vzhledem k tvé diagnóze plus těhotenství…jestli o to příjdeš tak nejspíš z těch nervů, ale to on vlastně chce :roll: neříkám že kdyby to došlo tak daleko a museli jste rozhodnout o životě postiženého dítěte že je nutné si ho nechat ale už teď vidíš s jakou podporou do života můžeš počítat kdyby nedejbože dítě nebo ty jsi onemocněla, když mrzaky doma nechce :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12438
28.6.18 09:54
@Anonymní píše:
@Alkata Hodit se do klidu - to se snadno řekne, hůř dělá. Zaměstnavatel pění, že jsem ze dne na den na dlouhodobé neschopence, manžel je zlý, že budeme mít kvůli mně postižené dítě, moje mamka je vystresovaná víc než já…takže je to fakt blbá situace.
Zakladatelka

Zaměstnavatel ti může být jedno, kdyby tě srazilo auto, tak s tím taky nic neuděláš. Mamku popros ať si nechá svoje stresy pro sebe. Buďse nekontaktujte, aby tě zbytečně nenervovala a nebo tohle téma neřešte.

A manžela? Upřímně takové ho…do bych poslala někam a vážně bych uvažovala o tom, jestli s takovým člověkem dítě vůbec chci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
28.6.18 10:53

Taky jsem měla pasovy opar, taky v I. trimestru (7 tt). Byl to šok (do te doby jsem neměla ani opar na rtu), uplne te chapu, řeknu ti, co řekli mne doktoři: 1. v takto rane fázi těhotenství je to bud a nebo, 2. riziko vvv se zvyšuje jen asi o 1 % oproti běžným rizikům v populaci. Jelikož se opar rozlezal, byly mi nasazeny antivirotika (Herpesin), na bolest jsem brala Paralen (jen jednou, když uz to bylo nesnesitelné, jsem vzala Ibuprofen). Těhotenství jsem si moc neuzila, stále ve mne hlodalo, jestli bude dcera v poradku, no je to zdravá pětileta holka. At si manzel zjisti rizika, a pak se můžete rozhodnout, ale upřímně, jeho přístup je otřesny. Nikde není psáno, ze i při bezproblemovem průběhu těhotenství bude miminko 100% zdave :nevim: Aspon víš, jakou ne/oporou by ti byl. Přeji co nejmírnější průběh nemoci a zdravé miminko :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
28.6.18 12:16
@Anonymní píše:
@Smarcie @tulipán a anonymní - děkuji za pozitivní příspěvky, já jsem opravdu psychicky rozhozená, až se za to stydím :oops:
Nejde snad ani tak o ten opar jako o antivirotika, která se prý těhotným předepisovat nemají - resp. mohou jen ve vážných případech a to je prý ten zrovna ten můj :-/Holky kdo jste měla pásový opar - za jak dlouho se vám to začalo lepšit? Já beru antivirotika 3. den a zatím se to pořád horší…:-/ Jak velikost oparu, tak bolestivost i celková únava, teploty…První den jsem měla teplotu normální, včera 37,5 a dneska přes 38.
Zakladatelka

No, blbý je, že máš léky až od pátého dne. Nejúčinější léčba je, když se nasadí do 72 h od propuknutí infekce.
Jinak těch léků se tolik neboj. To se říká o všech lécích, že se v těhotenství dávají jen v nejnutnějších případech. Prostě se na těhotných netestujou, proto se jim nemají dávat (už se to tu objevilo). Vůbec to nemusí znamenat, že jsou nějaké prokázané negativní účinky. V drtivé většině nejsou.
Přeji brzké uzdravení!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5724
28.6.18 12:25
@Anonymní píše:
@Smarcie @tulipán a anonymní - děkuji za pozitivní příspěvky, já jsem opravdu psychicky rozhozená, až se za to stydím :oops:
Nejde snad ani tak o ten opar jako o antivirotika, která se prý těhotným předepisovat nemají - resp. mohou jen ve vážných případech a to je prý ten zrovna ten můj :-/Holky kdo jste měla pásový opar - za jak dlouho se vám to začalo lepšit? Já beru antivirotika 3. den a zatím se to pořád horší…:-/ Jak velikost oparu, tak bolestivost i celková únava, teploty…První den jsem měla teplotu normální, včera 37,5 a dneska přes 38.
Zakladatelka

1. Mas pasovy opar (kdo ho mel vi, ze fakt hodne boli), 2. cekas miminko (hormonalni blazinec), 3. nepohodli jste se v zasadni otazce s manzelem (oba mate velky strach). Tvoje reakce je prirozena, je toho hodne najednou. Vsechno dobre dopadne :kytka: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.18 11:19

Děkuji všem za příspěvky, bohužel se k oparu přidala mononukleóza a nedopadlo to. Teď se snažím dát psychicky i fyzicky dohromady a pátrá se po příčině takového selhání imunity. Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
168
28.7.18 21:38
@Anonymní píše:
Děkuji všem za příspěvky, bohužel se k oparu přidala mononukleóza a nedopadlo to. Teď se snažím dát psychicky i fyzicky dohromady a pátrá se po příčině takového selhání imunity. Zakl.

Drž je, je mi to moc líto. Ať se brzy uzdravíš a můžes se snažit o miminko znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama