Pasový opar - přetrvávající příznaky i po léčbě?

Anonymní
16.1.20 21:37

Pasový opar - přetrvávající příznaky i po léčbě?

Dobrý den, na podbřišku jsem měla pasový opar. Kožní nasadila Herpesin tablety (1 tableta - 5 x denně) + nějaký líh na potírání. Dobrala jsem poslední tabletu Herpesinu v sobotu, opar již není téměř vyditelný, ale neustále mě pálí a svědí kůže, jako než se opar objevil a to na místě, kde opar nyní ani nebyl (cca 30cm bokem). Navíc mě neustále bolí podbřišek a záda + hrozná únava, jako na začátku. Dle Dr. kožní opar napadl hlavně nervy, tak nevím, zda je to i po dokončení léčby normální.
Mám opar poprvé, takže netuším, zda tyto příznaky jsou normální. Pokud ano, kdy to prosím bude lepší? Nebo nemůže se tvořit nový opar ihned po doléčení?

Děkuju za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1827
16.1.20 21:42

Je to poměrně běžné, potíže mohou trvat dlouho, týdny i měsíce, bohužel. Pokud tě to hodně obtěžuje tak si nech napsat léky, event. s tím zajdi na neurologii. Máš postherpetickou neuralgii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12184
16.1.20 21:42

Je to normální, bolí tě právě ty nervy, mamčina bývalá kolegyně měla opar na noze a marodila 9 měsíců, protože ji to pořád bolelo (ovšem pak ji vyhodili)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
16.1.20 21:46

On pasák se nedá moc léčit prášky, je virového původu. Herpesin trochu pomůže, ale hlavně to musí vybojovat imunitní systém. Ozvi se znovu doktorce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 21:53

Netusim kdepak jsi byla, me to poprve prepadlo jeste kdyz jsem bydlela v Praze. Dostala jsem se k uzasnymu lekari na pohotovosti na venerologii, a ten mi napsal nejsilenjsi Zovirax a po tom to krasne rychle odeznelo, ale netusim, zda tenhle typ leku muze predepsat i obvodak. Protpze me taky ted obvodni pise ten Herpesin, kdyz se mi to vraci. Jenze ted uz to poznam nekolik dni dopredu podle bolesti a vraci se to do stejneho mista…takze si vzdy zobnu tabletku a dobry. Mam to tez z nadmerneho stresu a cca tak 2 x do roka kdyz me fakt rozhodli v praci. Bohuzel, boli to pak jeste dlouho…a take se to muze rychle objevit zpet. Take mi tam tenkrat na venerologii doporucil Chlorofyl ve spreji. Nastrikas to na ten opar a pak to tolik nepali a ulevi se dost. Takze to take pouzivam jakmile se to objevi…ale pozor barvi to zelene jak blazen. Je treba to prikryt nejlepe sterilni gazou. Nebot jinak od toho budes mit vazne spinave obleceni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 21:58
@Anonymní píše:
Dobrý den, na podbřišku jsem měla pasový opar. Kožní nasadila Herpesin tablety (1 tableta - 5 x denně) + nějaký líh na potírání. Dobrala jsem poslední tabletu Herpesinu v sobotu, opar již není téměř vyditelný, ale neustále mě pálí a svědí kůže, jako než se opar objevil a to na místě, kde opar nyní ani nebyl (cca 30cm bokem). Navíc mě neustále bolí podbřišek a záda + hrozná únava, jako na začátku. Dle Dr. kožní opar napadl hlavně nervy, tak nevím, zda je to i po dokončení léčby normální.
Mám opar poprvé, takže netuším, zda tyto příznaky jsou normální. Pokud ano, kdy to prosím bude lepší? Nebo nemůže se tvořit nový opar ihned po doléčení?Děkuju za radu.
:) To je to co jsem brala, super vec…za dva dny neskutecna uleva…U Herpesinu to trva silene dlouho nez to vubec malinkato zabere…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.1.20 22:01

@Dragonsqueen
Take moje kozni dela venerologii. Herpesin dala asi z duvodu, ze i kojim a je to setrnejsi. Vim, ze dlouho resila, co mi pri kojeni dat.

Dekuju za radu, zkusim

• Nahlásit
  • Citovat
16.1.20 22:13
@Anonymní píše:
@Dragonsqueen
Take moje kozni dela venerologii. Herpesin dala asi z duvodu, ze i kojim a je to setrnejsi. Vim, ze dlouho resila, co mi pri kojeni dat.Dekuju za radu, zkusim

Aha tak to ti urcite tohle neda, je to silene silne a vim ze se me tenkrat ptal zda nejsem tehotna…to je smolik, budes to muset pretrpet…ale na bolest sem tenkrat mohla brat leky proti bolesti…jen netusim co ty jako kojici muzes a nesmis, to se zkus jeste poptat… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1827
16.1.20 22:58

Zovirax a Herpesin je totéž. Jen u herpesinu je třeba brát 2tbl najednou aby dávka byla 800mg. Jestli už je to zhojené tak nemá smysl to znova dávat, efekt je když se léky nasadí do 48 hodin, poté už jejich efekt klesá. Ale spousta lidí vyvine neuralgické bolesti i při včasném nasazení. Pokud jsou bolesti obtěžující a nezabírají běžná analgetika tak bych zvážila nějaké neurologické léky jako gabapentin nebo pregabalin. Ale u kojení to asi bude problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
16.1.20 23:10

Jako podpůrný prostředek nám doporučili u pásáku B12, zkus se poradit v lékárně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama