Pastelky a co další na kreslení?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mika110
Povídálka 16 příspěvků 26.02.19 15:48
Pastelky a co další na kreslení .?

Ahoj všichni,
hledám pastelky, kde by bylo hodně barev ( 24 a víš ) a aby byly krásně syté a moc se nelámaly. A chci se zeptat čím třeba kreslí děti nebo i vy? Nějaké treba novinky na trhu :) Chtěli by jsme zkusit kreslit i něčím jiným. Četla jsem o akvarelovych pastelkach :) tak třeba i vaše názory jak to kreslí nekreslí atd? Klidně i tempery cokoliv na co si vzpomenete :) Moc děkuji za každý příspěvek :3

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pocker
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 26.02.19 15:50

My kreslíme voskovkama, ale zase tolik barev nepotřebujeme. Stačí nám bohatě 24 barev.

levandule23
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 26.02.19 15:53

Jako malá jsem ráda používala foukací fixy a slupovaci barvy na sklo :-)

Paola21
Závislačka 3849 příspěvků 26.02.19 15:54

Tak jako dítě jsem nedala dopustit na pastelky z obrázku viz níže. Ty byly fakt nezlomné. Jinak voskovky, tempery, vodovky, uhel, tuš.

lany2
Kecalka 127 příspěvků 26.02.19 16:01

Ja kreslim kohinorkama, mam i akvarelovy a jsou super. Obe dve sady mam z te umelecke rady. Nejsou nejlevnejsi, ale jsem naprosto spokojena a nelamou se. Jinak pro mensi dite bych poridila neco levnejsiho. V kohinoru se ty akvarelky daji koupit i po kuse, tak neni problem vzit jen par na vyzkouseni jestli se budou libit. :palec: jinak krom pastelek me napadaji voskovky, vodovky nebo fixy

Kriss Tina
Echt Kelišová 9381 příspěvků 26.02.19 16:01

Nejlepší dělá koh i nor. Mám sadu asi 60 barev, takove ty trojboke. Jinak mě baví kreslit na plátno buď akrylovyma barvama nebo plakatovyma. Pak jsou na kreslení fajn třeba progresy. Nepíšeš jak velké děti, nebo jestli to chceš jenom pro sebe :think: syn skoro 4 roky, těch 60 barev co mame je až moc, většinu z nich nerozezna (teda jako pozná ale neodlisuje odstíny, světle, tmave, apod), zato mají úspěch klasické voskovky. Taky už začíná být teplo tak sou super třeba i barevné křídy a jít malovat na chodník za barák, nebo jestli máte třeba doma tabuli. Jinak se dá malovat čímkoliv, ale platí jedno jednoduché pravidlo, lepší do těch výtvarných potřeb trochu zainvestovat a koupit osvědčenou značku, než takové ty čínské za pár korun. Barvy na sklo jak někdo už píše jsou taky bezva, ale to už chce trochu zrucnejsi dítě :D

Meily
Kecalka 489 příspěvků 26.02.19 16:05

Koh i nor má fakt nejlepší pastelky :) Nevím jestli to znáte - Scala
 https://www.zbozi.cz/…scala-12-ks/

Ty jsem měla nejradši :) Pěkně barví, nelámou se, když se na ně přitlačí jsou fakt dost sité. Dobře se ořezávají, ale ani to není potřeba :) Dají se vyměnit i tuhy.

Filzefina
Kecalka 166 příspěvků 26.02.19 16:10

Jeste jsou kridy na papir, prstove barvy, fixy.. jeste me napada kombinace kresleni s razitkami

Mika110
Povídálka 16 příspěvků 26.02.19 16:33

@pocker
Tak já dělám návrhy tetování a různé kresby dělám tak právě hledám nějakou rozsáhlou sadu muj syn má obyčejné 12ks a chtěla bych mu právě pořídit aspon těch 24ks a nějaké kvalitnější protože ty jeho se strašně lamou :)

Mika110
Povídálka 16 příspěvků 26.02.19 16:36

@lany2 Díky za typ určitě ty akvarely vyzkouším třeba ze začátku 2 barvičky :grin:

Mika110
Povídálka 16 příspěvků 26.02.19 16:44

@Kriss Tina
Hledám pro sebe těch více kusů a i pro syna(skoro 4r.) třeba menší sadu ale chtěla bych právě zainvestoval do kvalitnějších :3
Křídy máme už připravené :grin:

bublinek
Kelišová 5459 příspěvků 26.02.19 17:05

Voskovka, suchý pastel i fixy už mají velkou paletu barev.

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1125 příspěvků 26.02.19 17:23

@lany2 @Mika110 Akvarely mame a jsou :palec: :palec:

Atisia
Kecalka 115 příspěvků 26.02.19 18:09

Jako děti jsme kreslili vodou na dlažbu či lino. My měli zábavu a mama vytřeno :mrgreen:

Calendulka
Kecalka 291 příspěvků 26.02.19 21:48

Tak záleží, co člověk chce kreslit a jakým stylem - jestli do detailů nebo spíš tak volně :nevim: Já mám osobně v oblibě olejové pastely, mám sadu 36 odstínů. Nerozmazavají se jako klasické pastely a mají krásně syté barvy. Ale pokud ráda kreslíš detaily, tak jsou asi lepší už zmíněné akvarelové pastelky. Jinak pro dceru mám prstové barvy, voskovky, vodovky a křídy (máme doma tabuli).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama