Pátá nemoc, šestá nemoc, nebo infekce?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LuckaPicka
Stálice 58 příspěvků 14.07.16 19:26
Pátá, šestá nebo infekce

Ahoj maminky, ve středu jsme byly u Mudr. Malej měl vysoký teploty, řekla, že to vypadá na šestou nemoc, že se mi za tři dny osype na bříšku až k hlavičce. Jenže se mi osypal na ručičkách a nožičkách, začíná mít puchýřky na dlaních. Teploty už nejsou tak vysoke, ale jsou. A osypal se už včera po návštěvě Mudr. Tak si nemyslím, že je to šestá nemoc. Asi s ním pojedu na pohotovost až se trochu prospí. Stejně se budí nemoci. Tak než se vzbudí, chci se zeptat, nemělo to nějaké vaše dítko?

Reakce:
blanula19
Závislačka 3628 příspěvků 2 inzeráty 14.07.16 19:30

Těžko říct, asi bych pro klid duše jela. Moje dcera měla nedávno šestou nemoc a byla osypaná úplně celá, ale byli to jen malinký červený pupínky. Tohle mi podle fotek připadá větší :nevim:

LuckaPicka
Stálice 58 příspěvků 14.07.16 19:33

Jasný, děkuju. Pojedeme..ted jsem tam volala a asi nám nic jiného nezbyde. Do rána k Mudr nechci čekat. :?

luluso
Kecalka 141 příspěvků 14.07.16 20:19

Nevim jestli nepisi pozde. Pokud jsou to drobne puchyrky lokalizovane na rukou (zejmena dlanich), nohach a mohou byt i v puse-(podobnme vypadajici jako afty) a v okoli ust, jedna se o nemoc ruka, noha, usta. Je to nekdy neprijemne onemocneni s teplotami. Dite je mrzute a casto odmita jidlo, kvuli puchyrkum v puse, ktere mohou bolet. Lecba je jen symptomaticka - tedy podavat leky na snizeni vysokych teplot, dostatek tekutin, klid, jidla, ktera nedrazdi… POzor - nemoc je velice infekcni a nejedna se pouze o detskou nemoc. Nase deti tuto nemoc prodelaly zacatkem kvetna a onemocneli jsme i ja s manzelem. Nemoc trva minimalne tyden. Puchyrky se hoji pomerne dlouho. Preji brzke uzdraveni.

Příspěvek upraven 14.07.16 v 20:32

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 14.07.16 20:22

Šestá asi ne, tam by měla být vyrážka až po úplném opadnutí teplot. napadlo mě ruce-nohy-ústa, vzhledem k lokalizaci vyrážky..ale nevím, jen jsme o tý nemoci četla, doma jsme ji naštěstí neměli, zatím :think:

LuckaPicka
Stálice 58 příspěvků 15.07.16 10:24

Tak jste maminky měly pravdu. Noha, ruka, Pusa

LuckaPicka
Stálice 58 příspěvků 15.07.16 10:25

Tak jste maminky měly pravdu. Noha, ruka, Pusa

Váš příspěvek
Reklama