Páteř, zůžený kanálek, ochrnutí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Packa
Závislačka 4419 příspěvků 22.11.07 10:19
Páteř, zůžený kanálek, ochrnutí

Ahoj, není to miminkovské téma, ale kde jinde bych hledala odpověď, než tady u vás. Je tady hodně sestřiček či zdravotníků, tak se zkusím zeptat.

Moje mamka už hodně dlouho trpí bolestmi zad. Má vrozeno vadu, má zůžený kanálek v páteři. Moc toho kolem nevím, nikdy nic moc neříká, je v tomhle směru tajnůstkářka. Užila si už své, teď ještě jezdila k fyzioterapeutce, ze začátku to pomáhalo, teď už je zase tam kde byla :cry: . Má hrozné bolesti, má částečnou invalidku. Včera jsem se dozvěděla, že jí hrozí operace páteře, ale až po té, až ochrne 8O . No kdybych v tu chvíli neřídila auto, asi by mi spadla čelist. Včera mi totiž moje drahá maminka řekla, že to asi nebude dlouho trvat a ochrne, páč ten kanálek se zužuje rychle a už je to na pováženou. Operace by jí pak měla postavit na nohy, ale už se nikdy nepřekloní, čili neohne se v půli těla.

Teď k té otázce. Jsme z Východních čech. Ale dojela by kamkoliv. Kdo mi může doporučit třeba i z vlastní zkušenosti lékaře nebo speciální oddělení v nemocnici, kde jsou na to odborníci, špičky?????????? Ráda by totiž měla třeba ještě jeden názor jiného lékaře, aby mohla posoudit, zda to opravdu nechat dojít až k úplnému ochrnutí. Nám se to totiž zdá mírně řečeno zarážející 8O .

Kdo by věděl??? Poraďte prosím. Teď před vánocema totiž nemyslím na nic jiného :cry: .

Děkuji moc!!!

Reakce:
Verunka
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 22.11.07 11:16

Ahoj,

sice ti neporadím, ale chtěla bych tě podpořit. Holka drž se. :! :! :!

Určitě bych taky chtěla znát názor ještě jednoho doktora, nezdá se mi, že by muselo dojít k ochrnutí a teprve až pak se s tím začne něco dělat. To se mi prostě nezdá. Zkus pohledat na internetu, obvolávat a hlavně to zkusit řešit.

Mamka musí mít šílené bolesti, chudák a nechají jí takhle trpět.

Přeju hodně štěstí tobě i mamce a ať je brzy bez bolestí.

Šárka

Markmark
Kecalka 278 příspěvků 22.11.07 11:19

Packo máš SZ ;)

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 22.11.07 12:48

Ahoj, já jsem pracovala ve Vojenské nemocnici v Praze. Je to špička mezi nemocnicemi a lékaři vynikající (nebudu lhát, někteří nafouklí, ale musíš zůstat nad věcí). Pracovala jsem přímo na „ortopedii, traumatologii a rekonstrukční chirurgii“. Pamatuju na pana doktora Klezla, špička na páteře. Můžu ti sehnat kontakt na ortopedickou ambulanci, ale je potřeba, aby maminka měla doporučení od praktického lékaře nebo od svého ošetřujícího ortopeda. Chvilku asi budete čekat na termín, ale třeba když vysvětlíš vaši situaci, tak vás někam popostrčí :wink:
Jo a je myslím možné chtít přímo objednat ke Klezlovi.

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 22.11.07 12:50

Ortopedická ambulance (budova A, vchod A1, zvýšené přízemí) +420 973 203 278 +420 973 203 251

A tady o ÚVN http://www.uvn.cz/…d,1/lang,cz/

Packa
Závislačka 4419 příspěvků 23.11.07 08:50

Holky strašně moc vám všem děkuju!!!!!!

Dnes jedu k mamce, tak jí zkusím nabídnout nějaké alternativy, i když čekám její odmítavou reakci. Vím, že má kontakt do Brna na něčí známou, jestli to není myslím dokonce primářka daného oddělení, fakt nevím. Tak říkala, že by zkusila tam. No ta vojenská nemocnice taky vypadá dobře, dr. Klezla mi něco říká, asi jsem už o něm někde slyšela. Pokud si to jméno s někým nepletu.

Ještě jednou moc děkuju všem.

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 23.11.07 13:07

Možná z různých pořadů/dokumentů jak dávají třeba na ČT2 (několikrát tam myslím byl). :wink:
Přeji mamce hodně zdraví a síly, ať je zase brzy vpořádku :srdce:

dusicka..
Závislačka 4823 příspěvků 23.11.07 14:20

Pacinko,
co ja vim, jak jsou na pater specializovani v Liberci.
Asi pred ctyrmi lety tam byl pritel (tehdejsi) moji kamaradky a velice si peci pochvaloval.
Hrozilu mu tez ochnuti, ale nevim z jakeho duvodu.

Preji mamince malo bolesti a cele rodine hodne sily se s celou situaci dobre poprat!!

Didule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.10 16:20
Zuzeny kanalek, ochrnuti

Ahoj, dnes jsem nalezla tvuj prispevek z roku 2007 a rada bych se preptala, jak to vse dopadlo s maminkou. My mame v rodine stejny pripad, jen se tyka meho otce. Jiste bych moc rada uvitala jakekoliv informace, ktere by nam mohli pomoci.

Moc dekuji.

petruszska83
Nováček 1 příspěvek 22.05.18 00:01

Ahoj, dnes jsem našla Tvůj příspěvek z r. 2010, prosím moc o info, jak jste případ řešili, jak to celé dopadlo, zda došlo na operaci atd. Byla bych moc vděčná. Také řeším u otce, kterému je 65 let. Mockrát děkuju!

Váš příspěvek
Reklama