Patnáctiletá dcera má kluka a já to nedávám

Anonymní
26.9.21 22:17

Patnáctiletá dcera má kluka a já to nedávám

Patnáctiletá dcera má kluka a já to nedávám. Je v prvním ročníku a místo toho, aby se pořádně učila a soustředila se na školu, je s klukem celé hodiny na mobilu. Tajně randí a lže nám, že jde s kamarádkou. Neplní si povinnosti, s ničím doma nepomůže. Když jsem s ní o tom mluvila v klidu, zdálo se, že jsme se dohodly - že ho smí vídat, ale musím vědět, kde je a kdy přijde domů. Pár hodin na to šla tajně na rande. Téma antikoncepce ji přivádí k zuřivosti, prý je to kamarád :zed: No, holky, řeknu vám, že mě to pěkně štve. Myslela jsem si, že bude neakční po mně a začne si s klukem třeba až v sedmnácti. Právě jsem se s ní pohádala, protože nejen že dneska pláchla na to rande, ale tři hodiny do ní hustím, ať si převleče postel. Chytla jsem už takové nervy, že jsem vlítla do pokoje jak blázen, popadla mobil a zařvala, že na kluky má času dost a ať si plní svoje povinnosti. Jsem na cestě, možná už i za hranicí ztráty její důvěry. Ale i ona ztrácí moji důvěru. Poradí někdo, jak se smířit s tím, že dcera dospívá, má kluka a já už nad ní ztrácím kontrolu? Nemyslela jsem si, že to bude tak těžké a tak brzo. Bojím se, ať ji neztratím, ať neotěhotní, ať dodělá školu… všechny následky bych nesla s ní v tomto věku. Já se snad zblázním :roll: Jediné plus je, že ten kluk má 17, alespoň, že to není starý chlap.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
26.9.21 22:21

A ty povinnosti přestala plnit s nástupem randěnínebo to jsou 2 problémy? neviděla bych kluka za vším.. musíš ji věřit, ale trvat na povinnostech. neplést 2 věci. já si začala s klukama už ve 13. teď mám vysokou plus specializaci, manžela, čekáme druhé… na tom že chce randit není nic zlého :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1655
26.9.21 22:25

Jeden z předpokladů rodičovství je to, že se rodič už nikdy pořádně nevyspí. Můžeš se tvářit jako kámoška jak moc chceš, ale dokud to ona z tebe skutečně neucítí, tak bude stejně zdrhat a všecko tajit. Proč je tak strašně důležitý, aby měla zrovna dneska převlečenou postel, že to do ní musíš tři hodiny hustit? A co se týče toho učení, vždycky jsem měl za sebou někoho, kdo měl snahu mi neustále připomínat moje povinnosti, ačkoliv já jsem o tom věděl a chtěl jsem si je vyřídit tehdy, až já na to budu mít čas, chuť a náladu. Vždycky to bylo špatně a vždycky mi to někdo připomněl a argumentoval pozicí staršího a zdánlivě zkušenějšího. Nebudu tě napínat, vždycky jsem měl chuť se na to potom vykašlat a taky jsem to párkrát udělal, tak bacha ať nenaděláš víc škody než užitku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35637
26.9.21 22:30
@Anonymní píše:
Patnáctiletá dcera má kluka a já to nedávám. Je v prvním ročníku a místo toho, aby se pořádně učila a soustředila se na školu, je s klukem celé hodiny na mobilu. Tajně randí a lže nám, že jde s kamarádkou. Neplní si povinnosti, s ničím doma nepomůže. Když jsem s ní o tom mluvila v klidu, zdálo se, že jsme se dohodly - že ho smí vídat, ale musím vědět, kde je a kdy přijde domů. Pár hodin na to šla tajně na rande. Téma antikoncepce ji přivádí k zuřivosti, prý je to kamarád :zed: No, holky, řeknu vám, že mě to pěkně štve. Myslela jsem si, že bude neakční po mně a začne si s klukem třeba až v sedmnácti. Právě jsem se s ní pohádala, protože nejen že dneska pláchla na to rande, ale tři hodiny do ní hustím, ať si převleče postel. Chytla jsem už takové nervy, že jsem vlítla do pokoje jak blázen, popadla mobil a zařvala, že na kluky má času dost a ať si plní svoje povinnosti. Jsem na cestě, možná už i za hranicí ztráty její důvěry. Ale i ona ztrácí moji důvěru. Poradí někdo, jak se smířit s tím, že dcera dospívá, má kluka a já už nad ní ztrácím kontrolu? Nemyslela jsem si, že to bude tak těžké a tak brzo. Bojím se, ať ji neztratím, ať neotěhotní, ať dodělá školu… všechny následky bych nesla s ní v tomto věku. Já se snad zblázním :roll: Jediné plus je, že ten kluk má 17, alespoň, že to není starý chlap.

Taky jsem randila poprvé v patnácti. Máma trnula, neboť ona sama porodila v zápětí, co odmaturovala. Ale ja se vodila za ručičku, snila a nechala si dát maximálně pusu.

Pomohlo by, kdybys ho poznala? Já bych jí ho vyloženě nezakazovala, horko těžko bych se smiřovala s tím, že má dcera dospívá a asi se dala na modlení. Čeká mě to za 8 let, ale mám syna. Holky sleduje už teď a plánuje, kterou si vezme. Je poměrně ukecaný a poví na sebe vše. Zatím. Chci, aby věděl, že každý problém má řešení a že mi může říct vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
26.9.21 22:30
@Anonymní píše:
Patnáctiletá dcera má kluka a já to nedávám. Je v prvním ročníku a místo toho, aby se pořádně učila a soustředila se na školu, je s klukem celé hodiny na mobilu. Tajně randí a lže nám, že jde s kamarádkou. Neplní si povinnosti, s ničím doma nepomůže. Když jsem s ní o tom mluvila v klidu, zdálo se, že jsme se dohodly - že ho smí vídat, ale musím vědět, kde je a kdy přijde domů. Pár hodin na to šla tajně na rande. Téma antikoncepce ji přivádí k zuřivosti, prý je to kamarád :zed: No, holky, řeknu vám, že mě to pěkně štve. Myslela jsem si, že bude neakční po mně a začne si s klukem třeba až v sedmnácti. Právě jsem se s ní pohádala, protože nejen že dneska pláchla na to rande, ale tři hodiny do ní hustím, ať si převleče postel. Chytla jsem už takové nervy, že jsem vlítla do pokoje jak blázen, popadla mobil a zařvala, že na kluky má času dost a ať si plní svoje povinnosti. Jsem na cestě, možná už i za hranicí ztráty její důvěry. Ale i ona ztrácí moji důvěru. Poradí někdo, jak se smířit s tím, že dcera dospívá, má kluka a já už nad ní ztrácím kontrolu? Nemyslela jsem si, že to bude tak těžké a tak brzo. Bojím se, ať ji neztratím, ať neotěhotní, ať dodělá školu… všechny následky bych nesla s ní v tomto věku. Já se snad zblázním :roll: Jediné plus je, že ten kluk má 17, alespoň, že to není starý chlap.

Náš kluk má taky holku od 15, už tři roky, má 18 a od těch 15 ho bereme jako „dospělého“ a funguje to. Chceme po něm akorát, aby fungoval ve škole a občasnou pomoc doma, kdy si co a jak udělá, to je jeho věc. Matka se ke mě chovala furt jak k děcku a mělo to spíše opačný účinek. Dej jí důvěru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 22:31
@fera21 píše:
Jeden z předpokladů rodičovství je to, že se rodič už nikdy pořádně nevyspí. Můžeš se tvářit jako kámoška jak moc chceš, ale dokud to ona z tebe skutečně neucítí, tak bude stejně zdrhat a všecko tajit. Proč je tak strašně důležitý, aby měla zrovna dneska převlečenou postel, že to do ní musíš tři hodiny hustit? A co se týče toho učení, vždycky jsem měl za sebou někoho, kdo měl snahu mi neustále připomínat moje povinnosti, ačkoliv já jsem o tom věděl a chtěl jsem si je vyřídit tehdy, až já na to budu mít čas, chuť a náladu. Vždycky to bylo špatně a vždycky mi to někdo připomněl a argumentoval pozicí staršího a zdánlivě zkušenějšího. Nebudu tě napínat, vždycky jsem měl chuť se na to potom vykašlat a taky jsem to párkrát udělal, tak bacha ať nenaděláš víc škody než užitku.

Postel si měla převléct proto, že to bylo urgentní. Žena pochopí…

• Citovat
  • Nahlásit
35637
26.9.21 22:33
@Anonymní píše:

Hele, ale ona se v tom bude večer válet…Mám v plánu v 15 do dětského pokoje chodit jen za účelem mytí oken.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54907
26.9.21 22:39

Jej, teď jsem si vzpomněla na mladá léta a zamilovanost, pocit rebélie :oops:.
Hlavně jim nezakazujte kontakt. Zákazy nikam nevedou. Bude víc vzdoru a zla. Promluvte si spolu. Nastavit nějaká pravidla. Když to bude ve škole šlapat, ať si šohajíčka klidně vodí domů. Když bude na návštěvě. Tak i jeho zapojit do domácích prací.
Jak sleduji děti kolegů a známých. Oni tady mají většina vinohrad, sklep. Krom práce i tuhle další činnost. Klidně takové zamilované mláďátka naklušou spolu do vinohradu. Je běžné, že se přijde za světla ráno domů po diskotéce a rovnou okopávat hlavičky. Ale to je drsnější verze.
Já bych jim dopřála, ať se klidně schází. Ale pod podmínkou, že to bude ve škole klapat. A antikoncepce je samozřejmostí. Naše nejstarší má 13r., už se jí podpalují lýtka. Dávám tomu 2-3r. a jsme v podobné situaci.

Příspěvek upraven 26.09.21 v 22:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2865
26.9.21 22:40

A co treba je to fakt kamarad. Hned vsichni nemusi soulozit. Jsem rada, ze se mi mama takhle nepletla do zivota. Nechapu, proc by mela hned otehotnet nebo nedodelat skolu. Vetsina holek ma v prvaku kluka a ani neotehotni a skolu dodela. O antikoncepci vi a poridi si ji az bude potreba. Nepotrebuje mamu za zadkem. Postel at si neprevlece. Ona v tom pak bude spat. Jeji zodpovednost. Neni to male dite. Hustit to do me nekdo 3 hodiny, tak to neudelam uz z trucu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 22:41

@Russet já vím, že bych jí měla dát důvěru a tu jsem jí dala včera. Řekla jsem, že se o ni bojím, ale že vím, že s tím nic neudělám, že se s ním může vídat za podmínek, že bude říkat pravdu, kde je, kdy přijde a že nebude s ničím spěchat. Jo jo jo… a ráno nám nakecá, že je s kámoškou a zmizí za ním skoro na celý den do sousedního města za klučinou. A pak místo toho, aby se aspoň trochu kála, visí na mobilu a ani na popáté mi nepodá to zatracené povlečení k vyprání. Na po šesté ho po mně sprostě mrskla ze tří metrů, tak tady ho máš. A to jí říkám už od rána, ať ho dá vyprat, dokud to vyprat jde. Fakt to nedávám a nejradši bych jí jednu vlepila :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
1655
26.9.21 22:41
@Anonymní píše:

On to pochopí i chlap. Dívej, je jí patnáct, před sto lety by ji možná pouhý jediný rok dělil od svatby. Pokud chce mít kluka, a zároveň si lehat do kdejakýho kentusu, tak je to už její boj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35637
26.9.21 22:43
@Anonymní píše:
@Russet já vím, že bych jí měla dát důvěru a tu jsem jí dala včera. Řekla jsem, že se o ni bojím, ale že vím, že s tím nic neudělám, že se s ním může vídat za podmínek, že bude říkat pravdu, kde je, kdy přijde a že nebude s ničím spěchat. Jo jo jo… a ráno nám nakecá, že je s kámoškou a zmizí za ním skoro na celý den do sousedního města za klučinou. A pak místo toho, aby se aspoň trochu kála, visí na mobilu a ani na popáté mi nepodá to zatracené povlečení k vyprání. Na po šesté ho po mně sprostě mrskla ze tří metrů, tak tady ho máš. A to jí říkám už od rána, ať ho dá vyprat, dokud to vyprat jde. Fakt to nedávám a nejradši bych jí jednu vlepila :cert:

Lhaní by mě taky naštvalo, ale k té posteli bych to řekla jen jednou, že krev jde špatně dolů. Kdyby nehla zádelí, jeji boj. Bude mí připomínku své blbosti v podobě fleku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 22:46

@Kelsey škoda přeškoda, že nemáme vinohrad 🙏 U nás by mohli společně akorát tak setřít schody :think: on je to možná víc můj boj, než její. Cítím to. Hold holčička už je pryč. Je to teda pěkně těžké se s tím srovnat.

• Citovat
  • Nahlásit
12053
26.9.21 22:47

Spletla jsem diskuzi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 22:49
@Russet píše:
Hele, ale ona se v tom bude večer válet…Mám v plánu v 15 do dětského pokoje chodit jen za účelem mytí oken.

Tohle se budu muset naučit taky.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat