Patní ostruha a rehabilitace

14.12.19 22:17

Patní ostruha a rehabilitace

Asi před měsícem mi byla zjištěna spodní patní ostruha. Lékař mi doporučil rehabilitaci. Chodím na uzv, laser, vířivku a ještě na cvičení k fyzioterapeutce.
Je tu někdo, komu tato rehabilitace pomohla? Nebo jste stejně šli pak na rázovou vlnu či ozařování?
Ještě jsem se chtěla zeptat na homeopatika -
Co rozbíjení ostruhy paličkou? -
Hledám všechno možný, předem díky za rady :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17251
14.12.19 22:21

@smutná máma ja si ji diagnostikovala sama :) Koupila jsem si gelove podpatenky a jsem moc spokojena. Lekarnice mi rikala, ze si lidi nejvic chvali prave tu razovou vlnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
749
14.12.19 22:35

Dobrý večer,
zrovna řeším ten samý problém, chodila jsem na laser - bez účinku, zaplatila si i reflexní masáže - bez účinku, jedla homeopatika, taky o ničem. Jen jsem ztratila čas a vše se táhlo od konce srpna.
Změnila jsem ortopeda a ten mi doporučil přímo ortopedii, specializující se na patní ostruhy v Praze, kam teda dojíždím. Mám ostruhy na obou nohou a je to fakt síla…Byla jsem již dvakrát na rázové vlně a čeká mě ještě jedna kůra a musím říct, začíná mi to pomáhat už teď, Zaplatila jsem si teda nějakou lepší, že půjdu jen 3×…
Pokud chcete kontakt, napište SZ, ráda doporučím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23767
14.12.19 23:21

Já byla na UZ, nepomohlo, pak analgetické ozáření, na jednu patu pomohly dvě série myslím po 7 zářeních a na druhou až ta třetí.
Fyzioterapii mi nikdo nedoporučil, nenabídl, ani mě nenapadla. Určitě bych zkusila i hmeopatika, ale též na ně asi lékařka nevěří, nezmínila se o nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
14.12.19 23:22

Ahoj,

Měla jsem patní ostruhu během těhotenství, ale po porodu se to rozjelo ve velkém a na obě nohy. Hodně mi pomohli vložky na míru do bot, které nosím ven. Chodila jsem i na rehabilitace, ale nemyslím si, že mi to pomohlo. Po rehabkach jsem začala chodit do fitka 3× týdne a i když že začátku to byl mazec, tak po měsíci bolest zmizela. Takže hýbat doporučuji se hýbat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.12.19 05:44

@Petája jsi hodná, ale nejsem z Prahy
@me-ow to je mi taky jasný, cvičím doma, povedlo se mi dokonce i něco dát dolu a bolest je menší, jenže bych se toho chtěla zbavit úplně
@LindaPraha gel. vložky do bot už mám taky, prý to chce i změnit boty, popř. koupit nové - neprochozené

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.12.19 15:17

Já jsem si koupila v lékárně tzv. podpatěnku, to přilepíš do bot na místo pod patu. Hrozně mi to pomohlo a ostruha už se neobjevila. Možná to bylo tím, že tou podpatěnkou se tomu odlehčí a má čas se to nějak spravit.

• Nahlásit
  • Citovat
17120
15.12.19 17:44

Já měla na rehabkách jen ultrazvuk a pomohlo mi to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
15.12.19 21:38

4 roky neustále co 3 mes. opichy na ortopedie, ultrazvuky, vložky do bot, podpatenky… Nic nezabírá lo, bolest se už objevovala i v klidu. Zaplatila jsem si silnou razovou vlnu, laser s 10 sezením a začala cvičit na páteř a světě div se, zmizelo to :dance: :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
371
15.12.19 22:42

Uz jsem to tady psala nekolikrat.Tak zase poradit. S ostruhama jsem bojovala 2 roky, sileny bolesti, v noci jsem se belhavala na wc jak starena -tehdy mi bylo 35.Absolvovala jsem virivku, magnety, lasery, masaze, jednorazove vlny, chodila jsem s podpatenkama, spala s medenym pliskem v ponozkach, kopala patama do vany(nez me manzel nacapal a speroval, ze prokopnu kachle).Zabralo profesionalni tejpovani v rehabilitacnim centru-5× lepeni pat a lytek, neboli 5 tydnu. A bylo po bolesti. Manzela to chytlo pred rokem taky, zkusil tejpy a ma klid. Vykaslete se na opichy, operace, patero tejpu na jednu nohu Vas prijde zhruba na 2000Kc dohromady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.12.19 22:49

Já absolvovala základní rehabilitaci. Nemyslím si, že by to pomohlo. Ještě že bylo léto a mohla jsem chodit v crocsách. Pak to přestalo bolet samo. Někdo mi řekl, že ostruha bolí když roste, pak to zase přejde. Na příště si budu pamatovat tejpy, třeba fakt pomáhají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama