Patologická únava zhoršující se

3864
11.6.21 19:39

Patologická únava zhoršující se

Ahojte,

vím, že s tím musím k lékaři (praktické Dr. už jsem napsala e-mail), ale zajímala by mě vaše zkušenost s nadměrnou únavou. Já jsem větší spáč byla celý život, ale když to jinak nešlo, stačilo mi 6 h spánku denně.

Posledních 14 let se léčím na psychiatrii a tak cca 7 let trpím velikou únavou a nadměrnou denní spavostí, kvůli které jsem spala i ve spánkové laboratoři (kromě prodloužené doby spánku vše v pořádku).

Ale poslední dobou je už ta únava úplně neskutečná. Třeba ve středu jsem musela vstávat v 9 h, abych došla k psycholožce, ale bylo mi ráno opravdu hrozně, vůbec jsem se nemohla probrat, chtělo se mi brečet… to samé včera. Večer kolem půl desáté úplně přestanu vnímat, mluvit, hýbat se a upadnu do postele (to se mi zatím stalo 2 večery).

Napadlo mě, jestli nemůžu mít Covid, ale nemám teplotu, dýchací problémy, ztrátu čichu ani chuti… a před měsícem jsem byla na první dávce očkování Pfizer (vím, že ta ochrana jako úplná se bere až 14 dní po 2. dávce), ale i tak.

Takže vůbec nevím. Je to strašně omezující, jsem zoufalá. Dnes jsem vstávala po 12 h (šla jsem spát kolem 22 h) a bylo mi hrozně a ani 2 silná kafe mě neprobrala.

Proto by mě zajímalo, máte někdo podobnou zkušenost? Nebo jak na nadměrnou únavu? Co by to vše mohlo být? Štítnou žlázu i krevní obraz jsem měla ještě před pár měsíci v normě, jen v březnu jsem měla glykémii 6,1.

Děkuji všem moc za zkušenosti.
Hezký večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29881
11.6.21 19:41

Z vlastní zkušenosti, můžeš bejt tak dodělána svýma problémama, diagnózama, psychikou, že jsi prostě vyřízená no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3864
11.6.21 19:45
@holka_z_hor píše:
Z vlastní zkušenosti, můžeš bejt tak dodělána svýma problémama, diagnózama, psychikou, že jsi prostě vyřízená no.

Díky moc, takže se ti to taky někdy stalo, že jsi měla takovou patologickou únavu? Jak dlouho to trvalo? Já jsem úplně vyřízená. Je pravda, že problémů mám hodně, ale zas že by mě to až takhle oddělalo? Ještě mě napadlo, měla jsem dřív Cisordinol depotku po 3 týdnech, minulé poprvé po 14ti dnech, ale nevím, zda by to udělalo tenhle stav, protože mám jednu ampuli a v Bohnicích mi na podzim dali naráz 2 ampule a ještě tabletky a unavená jsem vůbec nebyla, tak nevím. Psychiatričky se zeptám taky. A jak se ti jinak daří?
Hezký večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
11.6.21 19:47

Určitě bych šla hned za praktikem, přesně popsala svoji situaci a nechala se znovu vyšetřit na všechno možné. Nechci strašit, ale takhle extrémní únavou se můžou projevovat i vážné diagnózy, které se nevyplatí zanedbat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29881
11.6.21 19:49
@Lollitka píše:
Díky moc, takže se ti to taky někdy stalo, že jsi měla takovou patologickou únavu? Jak dlouho to trvalo? Já jsem úplně vyřízená. Je pravda, že problémů mám hodně, ale zas že by mě to až takhle oddělalo? Ještě mě napadlo, měla jsem dřív Cisordinol depotku po 3 týdnech, minulé poprvé po 14ti dnech, ale nevím, zda by to udělalo tenhle stav, protože mám jednu ampuli a v Bohnicích mi na podzim dali naráz 2 ampule a ještě tabletky a unavená jsem vůbec nebyla, tak nevím. Psychiatričky se zeptám taky. A jak se ti jinak daří?
Hezký večer.

Jako takhle jako to máš ty ne, ale já mám zas někdy problém usnout jak toho mám moc. A pak jsem unavená taky, pže mi prostě šrotuje mozek no. A psychika v háji vyčerpává totálně. Žádnej div, zvlášť když je to dlouhodobé.

Já se mám celkem dobře. Občas propad, ale vylížu se z toho. Mám teď toho celkem hodně. A kupodivu dá se říct, že zvládám. Překvapuju sama sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3864
11.6.21 19:52
@annali píše:
Určitě bych šla hned za praktikem, přesně popsala svoji situaci a nechala se znovu vyšetřit na všechno možné. Nechci strašit, ale takhle extrémní únavou se můžou projevovat i vážné diagnózy, které se nevyplatí zanedbat.

Díky, já právě vím, studovala jsem medicínu, i když kvůli psychice jsem ji nedostudovala. Právě, že mám strach, praktické Dr. jsem poslala e-mail a určitě to hned v pondělí začnu řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3864
11.6.21 19:56
@holka_z_hor píše:
Jako takhle jako to máš ty ne, ale já mám zas někdy problém usnout jak toho mám moc. A pak jsem unavená taky, pže mi prostě šrotuje mozek no. A psychika v háji vyčerpává totálně. Žádnej div, zvlášť když je to dlouhodobé.Já se mám celkem dobře. Občas propad, ale vylížu se z toho. Mám teď toho celkem hodně. A kupodivu dá se říct, že zvládám. Překvapuju sama sebe.

Tak to jsem moc ráda, že to vše, co máš, tak nějak zvládáš. Držím palce, ať to tak pokračuje. Ty problémy usnout chápu, taky se mi někdy do té nadměrné spavosti vloudí dva, tři týdny, kdy usnu až třeba v 5 ráno a taky hlava šrotuje. Psychika vyčerpává, to máš pravdu, ale teď je to u mě už fakt úplný extrém, tohle jsem snad nezažila ani vloni, kdy jsem pak byla po těžkém zánětu ledvin a taky jsem vůbec nemohla vstávat, ale teď je to ještě horší. Díky za podporu každopádně a držím palce, ať těch propadů máš co nejméně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3864
11.6.21 19:57
@annali píše:

Jo ještě - napadá tě něco konkrétního u čeho by byla taková šílená únava? Já se snažím být připravená na vše. Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
809
11.6.21 20:07

Jakou psychiatrickou diagnozu mas?
Kdy ti napsledy vysetrili stitnou zlazu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
11.6.21 20:10
@Lollitka píše:
Jo ještě - napadá tě něco konkrétního u čeho by byla taková šílená únava? Já se snažím být připravená na vše. Díky.

Do konkrétních diagnóz bych se nepouštěla, zase nejsem odborník, tak ať si nevymýšlím. Jen jsem hodněkrát četla, že únavu, kvůli níž fakt nejsi schopná fungovat, není radno podceňovat. Samozřejmě přeju, ať je to u tebe něco snadno řešitelného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3864
11.6.21 20:12
@Leni_2019 píše:
Jakou psychiatrickou diagnozu mas?
Kdy ti napsledy vysetrili stitnou zlazu?

Mám hraniční poruchu osobnosti, paranoidní schizofrenii, OCD, deprese (ale teď v nějaké moc depresi nejsem, alespoň ne náladou), trichotillománii a dermatillománii. Prostě toho mám ranec, ale takhle šílenou únavu jsem neměla nikdy a to se léčím 14 let. Štítnou mi nabírali naposledy v prosinci, při kontrole kvůli nasazenému Lithiu a bylo vše ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3864
11.6.21 20:13
@annali píše:
Do konkrétních diagnóz bych se nepouštěla, zase nejsem odborník, tak ať si nevymýšlím. Jen jsem hodněkrát četla, že únavu, kvůli níž fakt nejsi schopná fungovat, není radno podceňovat. Samozřejmě přeju, ať je to u tebe něco snadno řešitelného.

Aha, tak i tak moc děkuji, no já se modlím, ať to není nějaký nádor někde apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1799
11.6.21 20:46

Nejsi těhotná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3864
11.6.21 20:53
@Platanka píše:
Nejsi těhotná?

Nene, to bohužel opravdu nejsem, ani být nemůžu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29881
11.6.21 22:09
@Lollitka píše:
Nene, to bohužel opravdu nejsem, ani být nemůžu.

Bohužel, s tvými problémy buď spíše ráda že nejsi. Dítě by bylo chudák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat