Patologie, patoložka - jak lidé reagují na toto povolání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pampelii
Nováček 10 příspěvků 15.09.18 23:32
Patologie, patoložka?

Dobrý den, máme tu prosím někoho, kdo je patolog nemá má známého patologa? jak se na vás dívají ostatní, když jim řeknete co děláte? Je studium hodně náročné? Předem děkuji za jakékoliv informace :srdce:

Reakce:
mrav
Neúnavná pisatelka 19491 příspěvků 15.09.18 23:53
@pampelii píše:
Dobrý den, máme tu prosím někoho, kdo je patolog nemá má známého patologa? jak se na vás dívají ostatní, když jim řeknete co děláte? Je studium hodně náročné? Předem děkuji za jakékoliv informace :srdce:

Moje žena dělala chvíli na patologii. Vystudovala zdravotní školu. Na otázku, kde dělá, odpovídala, že ve zdravotnictví. Je to profese, jako každá jiná - laborantka.

Luucy
Kecalka 129 příspěvků 16.09.18 00:09

Musíš k tomu vystudovat medicínu. Patolog neřeže jenom mrtvoly, vyhodnocuje hlavně v mikroskopu vzorky, zda je přítomné nádorové bujení třeba. Je to lékařský obor jako každý jiný.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2035 příspěvků 2 inzeráty 16.09.18 00:24

Moje pribuzna pracuje na patologii. A nepripada nam na tom vubec nic divnyho :nevim: Jo akorat to vyjimecne zahrneme do naseho rodinneho cerneho humoru :mrgreen: Patolog jako takovy je ale lekar. Na to musis mit nejdriv medicinu.

zrnko
Kecalka 424 příspěvků 16.09.18 00:52
@pampelii píše:
Dobrý den, máme tu prosím někoho, kdo je patolog nemá má známého patologa? jak se na vás dívají ostatní, když jim řeknete co děláte? Je studium hodně náročné? Předem děkuji za jakékoliv informace :srdce:

Tak můžeš říkat, že jsi lékař, kterému pod rukama nikdy žádný pacient nezemře. :) Nebo když budeš chtít lidi vyděsit, tak že se ti ještě nikdy nepodařilo nikoho z tvých pacientů zachránit. :mrgreen:
Medicína náročná je, na to se připrav. Ale všichni Mudr. To zvládli, takže se to dá. ;)
A proč sis vybrala patologii? Láká te to uz dlouho? Jen mě zajímá, jak člověka napadne patologie. Kvůli té laborce? Nebo chces pak být i koroner?

honzek86
Kecalka 250 příspěvků 10.12.18 12:26

Kamarád je doktor patologie a je to přesně tak, jak jsem si myslel. Mrtvolu má na stole k pitvě jednou do měsíce. Většinou vyhodnocuje vzorky a tkáně. Používá hlavně znalosti genetiky, hematologie apod. Víc času tráví nad mikroskopem, než stolem s plachtou a nohama na konci.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2029 příspěvků včera v 11:01

Z dotazu mi přijde, že si neuvědomuješ, že je potřeba normální studium medicíny.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >