Patří tato fakturace do řemeslé živnosti?

161
13.3.17 09:42

Patří tato fakturace do řemeslé živnosti?

Ahoj holky,

poradíte prosím. Mám zde živnostníka, který má Řemeslnou živnost a zajímá mne, zda faktury, které vystavil a mají znění: Fakturuji Vám za dodávku a montáž plotu, dále také schody, brána apod… jestli je mohu zaúčtovat do Řemeslné živnosti nebo pouze do volné živnosti, obchod a služby…? Jde mi o výši paušálu, který mohu uplatnit.

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29386
13.3.17 09:45
@kaja555 píše:
Ahoj holky,

poradíte prosím. Mám zde živnostníka, který má Řemeslnou živnost a zajímá mne, zda faktury, které vystavil a mají znění: Fakturuji Vám za dodávku a montáž plotu, dále také schody, brána apod… jestli je mohu zaúčtovat do Řemeslné živnosti nebo pouze do volné živnosti, obchod a služby…? Jde mi o výši paušálu, který mohu uplatnit.

Děkuji

co má v živnostenském listu? Podle toho se odvíjí paušál…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
13.3.17 09:58

@Regina Hero On má Ohlašovací řemeslnou i Ohlašovací volnou. Minulý rok, měl něco právě na 80% a 20% a něco na 60% a 40%, ale já nevím, zda do té řemeslné spadá i tato fakturace.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
13.3.17 10:02

@kaja555 a jakou má tu řemeslnou? Souvisí to s tím, co si fakturuje tady?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69496
13.3.17 10:04

@kaja555 Podstatné je jakou řemeslnou má - pokud zedník, kovář, tak jo. Pokud třeba nevím švec, tak těžko ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
13.3.17 10:15

Má tam v předmětu podnikání Zámečnictví, nástrojářství a v oboru:

Poskytování služeb pro zemědělství, zahradnictví, rybníkářství, lesnictví a myslivost Výroba kovových konstrukcí a kovodělných výrobků
Povrchové úpravy a svařování kovů a dalších materiálů
Výroba strojů a zařízení
Výroba dalších výrobků zpracovatelského průmyslu
Přípravné a dokončovací stavební práce, specializované stavební činnosti
Zprostředkování obchodu a služeb Údržba motorových vozidel a jejich příslušenství
Pronájem a půjčování věcí movitých

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
13.3.17 10:21

@kaja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
13.3.17 10:23
@kaja555 píše:
Má tam v předmětu podnikání Zámečnictví, nástrojářství a v oboru:Poskytování služeb pro zemědělství, zahradnictví, rybníkářství, lesnictví a myslivost Výroba kovových konstrukcí a kovodělných výrobků
Povrchové úpravy a svařování kovů a dalších materiálů
Výroba strojů a zařízení
Výroba dalších výrobků zpracovatelského průmyslu
Přípravné a dokončovací stavební práce, specializované stavební činnosti
Zprostředkování obchodu a služeb Údržba motorových vozidel a jejich příslušenství
Pronájem a půjčování věcí movitých

to zvýrazněné jsou volné živnosti? Nechce se mi to hledat, ale jestli ano, tak to fakturované patří mezi ně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2666
13.3.17 11:12

@kaja555 máte jeho IČ tak se podívejte do živ. rejstříku co má pod řemeslnou. Kovovýroba tam patří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5752
13.3.17 11:19

Chce to spíš sledovat obsahové náplně těch živností. Pokud vyrobil (koupil) a namontoval bránu, pak to spadá do řemeslné činnosti. Pokud by bránu jen koupil a v nezměněném stavu ji prodal, pak je to obchod a je to obchod a 60%.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama