Patron Terix 4 vs. TFK joggster Twist vs. Baby Jogger City Elite

299
21.4.16 22:23

Patron Terix 4 vs. TFK joggster Twist vs. Baby Jogger City Elite

Dobrý den,

chtěla bych vás požádat o pomoc pri výběru sportovního kočárku.
Hledáme kočárek, který bude zvládat nerovný vesnický terén, bude dobře odpružený a současně nezabere až tak moc místa v kufru auta. Rádi bychom kočár před nákupem i fyzicky viděli, proto je náš výběr omezen jen několika obchody s kočárky v okolí. Předběžně uvažujeme nad typy Patron Terix 4 2016 vs. TFK joggster Twist vs. Baby Jogger City Elite. U každého však máme určité pochybnosti. Baby Jogger a TFK jsou trojkolky, dříve jsme chtěli jednoznačně do terénu čtyrkolku (teď máme hlubokou Inglesinu a ta je fajn).

• od Baby Jogger nás hodně odrazuje sám prodejce, který tvrdí, že TFK je mnohokrát lepší, i když konkrétní argumenty nepadly.
  • TFK joggster Twist - nelíbi se mi moc design, bouda mi přijde krátká. Ale připouštim, že se zdá být dobre manipulovatelný a skladný.
  • u Patron Terix se mi líbí podvozek, ale nedaří se mi najít nějakou aktuální recenzi, vždy narazím jenom na nějaký starší test snad z roku 2013, kde tenhle kočárek dopadl hodně špatně.

Budu moc vděčná za Vaše tipy, rady, zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2019
21.4.16 22:29

Mám Elita a jsem spokojená, do terénu bych doporučovala koupit verzi s ruční brzdou (nevím, jestli se v ČR prodává, já jsem ho kupovala v Německu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
21.4.16 22:58

@Sabinka : moc dekuji za reakci. Muzu se jeste zeptat, od jakeho veku ditete kocarek pouzivas? Nase ma nyni 4,5 mesice, ale nedokaze ulezet v hluboke korbicce, uz temer tyden se vracime z prechazek s brekem, proto bych chtela i kocar, v kterem se citi dobre (spi :mrgreen: ) i mensi kojenec.
Napr. u toho TFK mi prisla hodne stracena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2019
21.4.16 23:33

Dcera v něm jezdila cca od 5 měsíců, jde sklopit do lehu, podle potřeby jsem přizvedla, byla spokojená, syn vydržel dlouho v korbě, byl to spáč, tak mu to bylo šumák :-) Elite je tedy dost prostorný, dceři jsou teď 3 roky a stále se mi do něj vejde, když je nemocná, občas ji povozím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7974
22.4.16 00:55

@Iris82 Pokud jde o skladnost, tak Elite v téhle kategorii nemá moc konkurenci. Ale všechny BJ jsou trošku jakoby hlubší v sedu, takže netuším, jak se bude líbit miminku, co už nechce korbičku. Ono je tam totiž zababušené snad ještě víc než v klasické korbě s polohováním. Uvidí fakt jenom tunel před sebou. S ruční brzdou se sem oficiálně nedováží, ale dá se v pohodě koupit třeba na pinkandblue.cz z Německa.

U TFK se dá koupit i čtyřkolka X4, která ma krapet příjemnější stříšku. Případně je spešl otočná korba Multi X, která není tak obří a dá se předělat na relativně malou otočnou sportovní sedačku. Co je u těch kočárků super, je ta podnožka, která se dá mimo zvednutí i šoupnout podle délky nožiček. Prťatům tak v sedu nemusí nožičky bimbat ve vzduchu a můžou se optřít. Sportovní verze je opravdu obří, což oceníš asi později. No a integrovaná moskytiéra taky není úplně k zahození. A mě teda moc nenadchlo polohování na zipy. Ale jízdně super.

O Patronu toho moc nevím. Určitě má tu výhodu, že tam nebudeš muset řešit ne/otočnou sedačku. Na druhou stranu je to klasická houpačka, co se polohuje položením selé sedačky. Může a nemusí to být problém. Většina dětí, co v pohodě dává autosedačku, je v tom spokojená. No a taky ty o dost menší přední kolečka můžou být občas problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
22.4.16 21:44

@kotyk: moc dekuji za vysvetleni. akurat uplne nerozumim tomu o klasicke houpacce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7974
22.4.16 23:53

@Iris82 U houpačky se kočárek polohuje tak, že sedačku komplet, jak je, nakloníš. Nejde tím pádem vytvořit rovná plocha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
23.4.16 06:54

@kotyk: aha, dekuji, to jsem si nevsimla a to mi jeste v tomhle veku prijde dulezity. Zatim vyhrava asi TFK, u manzela na 100% a ja se asi prizpusobim :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat