Paušální výdaje - seminární práce - poraďte

Anonymní
16.2.20 20:43

Paušální výdaje - seminární práce - poraďte

Dobrý večer,

jako téma seminární práce jsem si vylosovala paušální výdaje, a potřebuji si ověřit pár informací od zkušených v oboru. :) Kdo bude mít chvilku a poradil by mi, tomu budu moc vděčná a moc mi to pomůže :)

Př. 1 - podnikatel, půl roku zaměstnanec, půl roku OSVČ s příjmem z podnikání 100 000 Kč, rozhodne se za 2019 uplatnit výdaje paušálem (např. 60%). Nemá žádné neuhrazené pohledávky ani závazky. Musí to, že bude uplatňovat paušál oznamovat předem FÚ? Pokud ano, jaký je nejzazší termín?

Př. 2 - podnikatel, každý rok si uplatňoval výdaje dle reálných účtenek (daňová evidence), teď se rozhodl, že za 2019 uplatní paušál. Nemá ale uhrazené závazky na OSSZ z předchozích let. Aby nemusel měnit daňový základ z předešlého roku a „otvírat“ uzavřená daňová přiznání, dorovná si veškeré závazky v roce 2020 i z předchozích let a paušál si uplatní teprve až v roce 2021 za rok 2020, protože za 2019 kvůli neuhrazeným závazkům paušál uplatnit nemůže.

Tak snad si někdo najde čas a „posvětí“ nebo vyvrátí mi tato tvrzení, které budu uvádět právě ve zmiňované seminární práci.

Díky moc a příjemný vstup do nového pracovního týdne :)

• Nahlásit
  • Citovat

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama