PayPal mě okradl

13.3.21 18:25

PayPal mě okradl

Dobrý den, nemám tu prosím někoho kdo by mi poradil. Posílala sem slečně do Ameriky boty za 3200,–. Platila mi to přes paypal. PayPal mi peníze držel musela jsem si dokonce od přítele půjčit na poštovné stím, že mu to dám až mi to PayPal uvolní když se vsude pyšní bezpečnosti. Očividně se to ale týká jen kupujících :)))).
Slečna tam zadala spor, že chce peníze zpět, protože nebyla schopna počkat a myslela si, že boty asi budou do 2 dnů možné vysledovat. Odeslala jsem už boty a PayPal peníze vzal a vrátil slečně a ještě mi naučtoval 600,– poplatek :palec:. Docela to na mě působí, že slečna moc dobře věděla co dělá :lol: a nakupuje si takto zadarmo. Ve zkratce já nemám boty ani peníze a ještě jsem v mínusu. Jak je tohle vůbec možné? Pochopila bych to po měsíci ale aby PayPal po týdnu vrátíl peníze nakupujícím i přesto, že jsem poskytla platné sledující číslo. Nevíte někdo prosím co bych stim měla dělat? Je to dost peněz a prekerní situace nemyslím si že s PayPal mám možnost bojovat děkuji..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1143
13.3.21 18:39

Nějak nechápu tu poznámku, ze paní by chtěla boty do dvou dnu vysledovat. Zásilka jde sledovat snad od té doby, co jí je přiřazeno to sledovaci číslo, ne? Takže pokud paní měla číslo, které sledovat nešlo, logicky si myslela, ze je to podvod a peníze chtěla zpět. Proč vy jste posílala boty, když jste neměla peníze? Kor někam do Ameriky… neznám podmínky PayPalu, ale pokid v nich je, že peníze můžou bez udání důvodu držet a vy musíte zboží odeslat i bez peněz, tak logicky není dobrá volba tuto bránu používat… Nicméně jak píšu, ty podmínky neznám, tak netuším, jestli toto jednání je v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1564
13.3.21 18:40

Paypal je v tomhle se zakaznikem, vzdycky. Lidi jsou mrchy. Myslim, ze se s tim neda nic delat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.3.21 18:42

Používala jsem ho take poprvé.. ano ale ne hned je tam update par dni trva než se zásilka samozřejmě odešle ze skladu apod. A slečna už po par dnech zažádala o peníze a PayPal ji je proste vrátil a to, že já už vše odeslala asi nikoho nezajímá :think: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.3.21 18:43

@Lenka76 souhlasím kazdej by nejradši vše zadarmo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
739
13.3.21 18:43

Prosim te a proc posilas boty tak daleko? Pripada mi to cele jako podvod. Driv jsem tohle zazila i s prodejem svatebnich satu. Slecna mela velky zajem, jeste napsala, ze prida litr, pak jsem nasla, ze jsou to podvody. Jak zacinala vase komunikace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
13.3.21 18:50

Ja myslim, ze hlavní chybou bylo boty posílat kamsi do Ameru…to si je paní nemůže koupit tam? Ty je nemůžeš prodat tady? Nabízela víc peněz, že? No sledování yb mělo fungovat třeba i tak, že ji to řekne zde zboží už od tebe mají na skladě. Tak že pokid ani toto paní neviděla, chápu, že peníze chtěla zpět. Ale zase jestli je To celý podvod, což tak skoro i vypadá, tak je to vcelku jedno. Jen je zajímavý, že snad i tomu PayPalu to musí být jasný. Nebo oni paní pošlou peníze a v zápětí i zboží? To nemají nijak ošetřeny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16323
13.3.21 19:06
@Eliskakrusk píše:
Dobrý den, nemám tu prosím někoho kdo by mi poradil. Posílala sem slečně do Ameriky boty za 3200,–. Platila mi to přes paypal. PayPal mi peníze držel musela jsem si dokonce od přítele půjčit na poštovné stím, že mu to dám až mi to PayPal uvolní když se vsude pyšní bezpečnosti. Očividně se to ale týká jen kupujících :)))).
Slečna tam zadala spor, že chce peníze zpět, protože nebyla schopna počkat a myslela si, že boty asi budou do 2 dnů možné vysledovat. Odeslala jsem už boty a PayPal peníze vzal a vrátil slečně a ještě mi naučtoval 600,– poplatek :palec:. Docela to na mě působí, že slečna moc dobře věděla co dělá :lol: a nakupuje si takto zadarmo. Ve zkratce já nemám boty ani peníze a ještě jsem v mínusu. Jak je tohle vůbec možné? Pochopila bych to po měsíci ale aby PayPal po týdnu vrátíl peníze nakupujícím i přesto, že jsem poskytla platné sledující číslo. Nevíte někdo prosím co bych stim měla dělat? Je to dost peněz a prekerní situace nemyslím si že s PayPal mám možnost bojovat děkuji..

To Tě ale neokradl PayPal, ale ta slečna – která, jak jsi (pozdě, ale správně) pochopila, dobře věděla, co dělá.

Takovéhle nesmyslné přeposílání zboží do vzdálených zemí obvykle končí špatně, to je už dost profláklý druh podvodu. Příště je potřeba trochu přemýšlet, než se vrhneš do obchodování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
13.3.21 19:08

Paypal je tomhle prodejcům známý, troufam si říct, že díky téhle pověsti (a téhle jejich praxi + poplatkům mimo současnou běžnou praxi) se tu v ČR už neprosadí, soudný prodejce se mu vyhne. Můžeš se tam k tomu vyjádřit, dodat důkazy o odeslání, sledování balíku, ale dopadnout to může jakkoliv ale, moc bych se netěšila, je to prostě zahraniční moloch, kterého nic moc nezajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7870
13.3.21 19:19

Vzdyt tyhle podvody (svatebni saty, kocarky) pres paypal letely tak deset let zpet.
Kdo by si z Ameru kupoval pres ocean boty, ze jo. Podobnych podvodu je plny net.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63144
13.3.21 19:21

@Eliskakrusk když myslíš, že se vyplatí poslat boty do Ameriky.. Tohle jsou známé podvody :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
259
13.3.21 19:28

Neokradl té PayPal, ale ta nakupující. Je to profláklý podvod, je toho plný internet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21189
13.3.21 19:36

@Eliskakrusk no prostě jsi naletěla, nic nazpět nedostaneš, ale tak, zas máš cennou zkušenost
a jak „slečna“ komunikovala? přes google překladač?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21217
13.3.21 19:43

Bohužel si spatne poucena, vzdyt je to samo o sobe blbost posilat boty nekam do Ameriky v době on-line nákupů.

Tady tuším, ze nekdo psal o podvodu s posilanim kočárku nekam do zahraničí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3842
13.3.21 19:45

Já pochopím, že někdo ošidí přes internet mou osmdesátiletou babičku, ale proboha, vždyť těhle typů podvodů je všude plno, na každém inzertním serveru vyskakují hlášky o tom, jaké praktiky podvodníci používají, a tohle je jedna z těch úplně nejstarších a nejklasičtějších… :zed:
Jak bylo řečeno, neošidil tě PayPal, s největší pravděpodobností to přes něj vůbec nešlo a přišel ti jen mail, který vypadal, jako že je z PayPalu - boty už samozřejmě neuvidíš, peníze taky ne.

Ber to jako takové zážitkové školení internetové gramotnosti, bohužel. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat