PC vyžaduje po zapnutí změnu data a času - proč?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jadviga
Extra třída :D 14546 příspěvků 22.10.14 08:49
PC vyžaduje po zapnutí změnu data a času - proč?

Ahoj, kdykoliv zapnu počítač, tak mám nastaveno datum z roku 2002, nic mi nejde spustit, dokud nezměním datum, nevíte čím to je?

Reakce:
MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 22.10.14 08:58

@jadviga je tam slaba ta (- it odbornici prominou laicke vyrazy) vnitrni baterie, chtelo by to vymenit za novejsi komponenty. Vice ti poradí v jakemkoliv pc obchode.

pc ma na sobě čip - bios, ten si to pamatuje - musí mít baterku, pokud si cas a datum nepamatuje, je spatna baterka - vetsina novych pc si ve win stahuje cas z netu

(to mi rekl manzel, co je PC technik:D)

Příspěvek upraven 22.10.14 v 09:01

WontTell
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 22.10.14 08:58
@jadviga píše:
Ahoj, kdykoliv zapnu počítač, tak mám nastaveno datum z roku 2002, nic mi nejde spustit, dokud nezměním datum, nevíte čím to je?

Stolní, nebo laptop?

PRavděpodobně vybitá zálohovací baterka pro BIOSu.

jadviga
Extra třída :D 14546 příspěvků 22.10.14 09:15

Stolní počítač je to.
takže baterka…a když jí teď hned nekoupim, tak se bude stávat „jen“ toto? díky moc.

WontTell
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 22.10.14 09:35
@jadviga píše:
Stolní počítač je to.
takže baterka…a když jí teď hned nekoupim, tak se bude stávat „jen“ toto? díky moc.

Jo. Ty vnitřní hodiny prostě po vypnutí počítače nemají z čeho běžet. Počítač si po zapnutí stěžuje zřejmě proto, že má datum vytvoření souborů a dalších událostí v budoucnosti…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >