Pčíkání a kašel u novorozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ajinac
Kecalka 118 příspěvků 17.06.19 09:30
Pčíkání a kašel u novorozence

Dobrý den,

mám dotaz ohledně novorozence. Máme doma týdenní miminko a od včerejška nám neustále pčíká a sem tam i zakucká. Pčíkne cca 3-5× do hodiny. V porodnici nám říkali, že pčíkání je normální, že má ještě v nose plodovou vodu, ale týden po porodu to už asi nebude ono. Trochu se bojím, zda nám nenachladlo. Jak oblékáte miminko v teplotách 25 stupňů? Děkuji

Reakce:
Uživatel je onlineBubla Bůčková
Kelišová 7155 příspěvků 17.06.19 09:33

Kupte Sterimar a třikrát denně strikejte. Pozor na průvan. V těhle vedrech max dlouhé body a kalhoty, ponožky.

Týnka20
Kecalka 355 příspěvků 17.06.19 09:47

My taky prisli z porodky s rymou.. stříkala jsem sterimar, jak uz zminila @Bubla_Bučková :) jinak pcikame taky.. tyden nam budou 3 mesice a ryma sem tam obcas je, ale spis jen po ranu, a pcikani taky.. :nevim: ale kdyz jsme prisli z porodky, tak to bylo teda dost.. nez se aklimatizuje droberecek. :kytka:

Kristynka22
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 17.06.19 10:24

Malá pčikala už v porodnici a po pár dnech doma se rozjela rýma jak blázen. Tu jsme vyléčili, ale pčíká a kašle do teď, a to jí budou 3 měsíce. Vždy na kontrole jsem se na to doktorky ptala a prý plíce má čisté, tak by mě zajímalo, z čeho to ty děti mají :lol:

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 17.06.19 10:44

Me zase v porodnici rikali, ze dite se vyrovnava s jinym prostredim a proto pcika a muze to trvat fakt dlouho :nevim: celou dobu bylo ve vode a najednou je na suchu, tak je to proste reakce na to sucho ;)

Kristynka22
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 17.06.19 10:51

@Tazvesnice Myslíš, že i 3 měsíce? Nebo se mám pídit dál, jestli třeba nezačíná alergie? (přítel je těžký alergik snad na vše, takže dcera pravděpodobně taky bude něco mít)

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 17.06.19 10:53

@Kristynka22 ruku do ohne za to nedam, ale nam dite pcikalo urcite pul roku jakoze fakt dost a svoji prvni rymu melo az ve dvaceti mesicich ;) ale je pravda, ze jednou jsem rekla na kontrole doktorce, ze mi prijde, ze chrci, tak jsme dostali fenistil kapky a snad do tri dnu byl klid od toho chrceni, pcikani bylo dal :)

Týnka20
Kecalka 355 příspěvků 18.06.19 08:21

Taky nam budou tri mesice a ryma i pcikani je furt.. :nevim:

Majky121
Povídálka 21 příspěvků 2 inzeráty 18.06.19 11:14

Syn mně začal spšikat už v porodnici. Ptala jsem se a je to dáno tím, jak mimčo mělo celou dobu v nosíku plodovou vodu, tak ty sliznice by pod vodou. Po porodu jsou na vzduchu a tak mohou být sušší. Dostala jsem doporučeni pověsit mokrou plenku na postýlku, zvlhčovač na topení, prostě mu kolem postýlky zvlhčovat vzduch podle možností. Pak jsem mu pořídila sprej s slanou vodou do nosíku na zvlhčení sliznice. Ze začátku tak 2× za den, pak už asi jen preventivně cca v 1m to bylo 1× za den a ted tak obden nebo když slyším že tam má nějakého soplíka.

Váš příspěvek
Reklama