PCO, ale pozitivní ovulační test každý měsíc

257
31.10.19 08:21

PCO, ale pozitivní ovulační test každý měsíc

Ahoj holky, četla jsem všemožné diskuze o PCO, ale odpověď na svojí otázku jsem tam nenašla. Před třemi měsíci jsem byla na gyndě s tím, že jsem říkala Dr, že se snažíme o miminko a nic. Doktor mi udělal vnitřní ultrazvuk a říkal, že tam vidí jeden dominantní folikul a že pravděpodobně dojde k ovulaci. Měla jsem dorazit za 3 měsíce zas. Ovulaci jsem ještě ověřila ovulačním testem. Nasadila jsem bylinky na zkrácení cyklu, který trval většinou od 36 do 40 dnů. Bylinky zabraly a hned další cyklus měl 30 dní a teď poslední 32. Během obou cyklů jsem měla 17 den pozitivní ovulační test. Včera jsem byla tedy po třech měsících u Dr a ten mi řekl, že mám PCO a poslal mě na hormonální profil, aby mi mohl nasadit hormony vyvolávající ovulaci a mluvil i o IVF. Já tomu ale vůbec tedy nerozumím. Jak je tohle možné, když test každý měsíc jeden den ukazuje ovulaci a i on sám říkal před třemi měsíci, že je tam jeden dominantní folikul. Setkal jste se s tímto někdo? Jsem poměrně zoufalá, protože vůbec nevím co si teď mám myslet. Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

403
31.10.19 14:23

Ja mela podle ultrazvuku take pco, tedy hodne folikulu ve vajecnicich a ovulaci jsem mela kazdy mesic potvrzenou ultrazvukem. Doktorka v CAR mi vysvetlila, ze mam neco, cemu oni rikaji pco like, tedy ze to tak na utz vypada, ale hormonalni profil jsem mela ok, tedy hodnoty amh a fsh v poradku..jestli se rok snazite o dite a nic, tak je navsteva car na miste, udelaji potrebna vysetreni, co na gynde neumi, ale neznamena to automaticky ivf :-) je mozne, ze to nebude nutne :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
31.10.19 14:30
@Melodie91 píše:
Ja mela podle ultrazvuku take pco, tedy hodne folikulu ve vajecnicich a ovulaci jsem mela kazdy mesic potvrzenou ultrazvukem. Doktorka v CAR mi vysvetlila, ze mam neco, cemu oni rikaji pco like, tedy ze to tak na utz vypada, ale hormonalni profil jsem mela ok, tedy hodnoty amh a fsh v poradku..jestli se rok snazite o dite a nic, tak je navsteva car na miste, udelaji potrebna vysetreni, co na gynde neumi, ale neznamena to automaticky ivf :-) je mozne, ze to nebude nutne :-)

Moc děkuji za názor :). Já jdu zítra na hormonální profil. Já moc jenom nechápu, že teď mi řekne doktor včera že mám PCO a před 3mi měsíci mi chválil jak krásný je tam folikul a že dojde k ovulaci a ještě právě mám ty ovulační testy každý měsíc krásně pozitivní v jeden den. Tak nevím jestli je to jakoby falešně pozitivní nebo co. Do centra chceme jít pokud nezaberou hormony co případně teď Dr předepíše. Takže v březnu :). Můžeš mi doporučit nějaké centrum, kde jsi byla? :) jinak ještě jednou děkuji za zkušenost. Většinou jsem nalezla diskuze, kde holky ani nemají MS a tak a to u mě funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
403
31.10.19 17:23
@Vetoke píše:
Moc děkuji za názor :). Já jdu zítra na hormonální profil. Já moc jenom nechápu, že teď mi řekne doktor včera že mám PCO a před 3mi měsíci mi chválil jak krásný je tam folikul a že dojde k ovulaci a ještě právě mám ty ovulační testy každý měsíc krásně pozitivní v jeden den. Tak nevím jestli je to jakoby falešně pozitivní nebo co. Do centra chceme jít pokud nezaberou hormony co případně teď Dr předepíše. Takže v březnu :). Můžeš mi doporučit nějaké centrum, kde jsi byla? :) jinak ještě jednou děkuji za zkušenost. Většinou jsem nalezla diskuze, kde holky ani nemají MS a tak a to u mě funguje.

To jsem presne resila taky…chodili jsme do car cca 7 mesicu a kazdy mesic krasne dominantni folikul v pulce cyklu a pred ket mi rekl jeden doktor na kontrole, ze mam pco a bez hormonu ket nepujde a ja se ho ptala, jak je to mozne, ze tam chodim pres pul roku a vzdy jsem mela ovulaci a on, ze proste mam pco, a ze to nepujde…no a normqlne to slo, jen mam taky dalsi cyklus, ale vysvetlila mi to az doktorka na dalsi kontrole, ze to je to pco like..byli jsme v gennetu a byli jsme spokojeni :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.19 21:03

@Vetoke achjo, tady v ČR je prostě PCO stále taková diagnóza, které doktoři moc nerozumí. Jde o soubor příznaků, z nichž každá žena může mít jen některé - záleží, o jaký typ PCO jde. Jsou ženy, které normálně ovuluji a mají běžný cyklus i s PCO, stejně tak není pravda, že PCO rovná se automaticky neplodnost nebo nutnost ivf. Spousta žen normálně otěhotní (a další mají problémy). Taky není pravda, že je nutné mít cysty na vaječníku nebo je mít zvětšené - PCO je primárně o hormonálním profilu (a jde o jiné hodnoty než jen amh a fhs), cysty jsou jen jeden z příznaků (já je třeba nemám). Mám PCO ale problém s otěhotněním byl jinde. Pokud umíš anglicky doporučila bych zahraniční zdroje, abys zjistila víc o PCO a mohla se pak lépe rozhodnout (než se třeba necháš navézt do drahého ivf)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
31.10.19 21:31
@DeeSocialWorker píše:
@Vetoke achjo, tady v ČR je prostě PCO stále taková diagnóza, které doktoři moc nerozumí. Jde o soubor příznaků, z nichž každá žena může mít jen některé - záleží, o jaký typ PCO jde. Jsou ženy, které normálně ovuluji a mají běžný cyklus i s PCO, stejně tak není pravda, že PCO rovná se automaticky neplodnost nebo nutnost ivf. Spousta žen normálně otěhotní (a další mají problémy). Taky není pravda, že je nutné mít cysty na vaječníku nebo je mít zvětšené - PCO je primárně o hormonálním profilu (a jde o jiné hodnoty než jen amh a fhs), cysty jsou jen jeden z příznaků (já je třeba nemám). Mám PCO ale problém s otěhotněním byl jinde. Pokud umíš anglicky doporučila bych zahraniční zdroje, abys zjistila víc o PCO a mohla se pak lépe rozhodnout (než se třeba necháš navézt do drahého ivf)

Ahoj moc děkuju za tvůj příspěvek. Začínám dostávat zpět naději. Dnes jsem byla celý den totálně rozhozená. Jdu na tu krev tak se snad zjistí více. Jinak jsem měla dříve delší cykly cca 36 dní průměr. Dokonce i 44 a tam jsem měla ovulaci potvrzenou od Dr 28 den cyklu. Pak jsem si řekla dost a začala jsem pít čaj od Mojžíšové a do toho čínské bylinky na nepravidelnou MS a podobné problémy a poslední dva cykly byly 30 a 32 a ovulace podle ovulačního testu teda 17 den cyklu. Tak proto moc teda úplně nechápu co se děje. Jediný co mi řekl doktor že tam mám hodně těch vajíček podle ultrazvuku a dal mi zadanku na tu krev a řekl že ta diagnóza není vážná. Já pak otevřela internet a málem mě odvezli rovnou do Bohnic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
2.11.19 08:46

@DeeSocialWorker @Melodie91 Holky moc vám oběma děkuji za názory. Nakoplo mě to a rozhodla jsem se, že si nechám ještě vyšetřit průchodnost vejcovodů pomocí ultrazvuku s nějakou kontrastní látkou. Musím si to teda sama zaplatit, ale vůbec to nevadí. Hlavně, že budu mít aspoň přehled, jestli je tohle v pořádku než do mě začne gyndař rvát nějaký hormony. Pokud to OK nebude tak půjdu po novém roce rovnou do CARu aby poradili tam co dál, ale hned se nám do IVF tedy nechce, tak věřím, že třeba najdeme jiné možnosti, co by šlo zkusit. Každopádně mám zase naději, že to bude dobrý a že když mám tu menstruaci teď pravidelně, tak to není zas takový průšvih jako u některých holek. Děkuju moc :heart:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.11.19 09:13

@Vetoke to je dobré rozhodnutí ;) a fakt doporučuju si to nastudovat, u nás je o tom malé povědomí i mezi odborníky a pak lidí zbytečně plaší. Ještě můžu vřele doporučit hormonální jógu, která pomohla spouště žen srovnat hormony a otěhotnět. Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
6.11.19 08:03
@DeeSocialWorker píše:
@Vetoke to je dobré rozhodnutí ;) a fakt doporučuju si to nastudovat, u nás je o tom malé povědomí i mezi odborníky a pak lidí zbytečně plaší. Ještě můžu vřele doporučit hormonální jógu, která pomohla spouště žen srovnat hormony a otěhotnět. Držím palce

Ahoj, děkuju ty typ na to jógu. Určitě to vyzkouším. Už jsem si našla kurz. Mezitím mi dorazily výsledky hormonálního profilu a ten je v pořádku. Příští měsíc jdu teda na vyšetření vejcovodů a pak hned jedu zase na gyndu se domluvit co dál. Mate mě akorát to, že mám poslední tři měsíce pozitivní ovulační testy cca v půlce cyklu a doktor říkal že pravidelně k ní při této nemoci nedochází, že je to jen jednou za čas nebo vůbec :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
576
6.11.19 15:25

Ahoj, ja mam taky „pozitivni“ zkusenost s pco. Pres 10 let jsem brala HAK, po vysazeni najednou cykly kde nic tu nic, treba 28 az 50 dni. Udelali mi utz, hormonalni profil a bum, pco. V jednom caru mi rekli ze hned ivf, v druhym caru mi rekli ze hned ivf. Nikde me nikdo neposlouchal, ze mi pomaha kontryhel, ze se mi zkracujou cykly, ze mam sice nepravidelny, ale ovulace… Nic, nazdar. Jen muj gynekolog mi dal nadeji (po tom, co jsem ho zmenila, puvodni gynekolozka na me cucela jak puk a nevedela co se mnou), nasadil mi Clostilbegyt s Duphastonem, rozbehlo mi to pravidelny ovulace kazdej mesic. Brala jsem to 4 mesice, od dobrani jsem za 2m prirozene otehotnela ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
6.11.19 16:34
@glaubie píše:
Ahoj, ja mam taky „pozitivni“ zkusenost s pco. Pres 10 let jsem brala HAK, po vysazeni najednou cykly kde nic tu nic, treba 28 az 50 dni. Udelali mi utz, hormonalni profil a bum, pco. V jednom caru mi rekli ze hned ivf, v druhym caru mi rekli ze hned ivf. Nikde me nikdo neposlouchal, ze mi pomaha kontryhel, ze se mi zkracujou cykly, ze mam sice nepravidelny, ale ovulace… Nic, nazdar. Jen muj gynekolog mi dal nadeji (po tom, co jsem ho zmenila, puvodni gynekolozka na me cucela jak puk a nevedela co se mnou), nasadil mi Clostilbegyt s Duphastonem, rozbehlo mi to pravidelny ovulace kazdej mesic. Brala jsem to 4 mesice, od dobrani jsem za 2m prirozene otehotnela ;)

Ahoj, děkuju za zkušenost. Myslíš tedy, že mám dál testovat ovulaci? Doktor mi v prosinci podle mě taky napíše ten Clostik pokud budou pruchodné vejcovody. Říkal že by mi napsal nějaký prášky a musela bych přijet pak na ultrazvuk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
576
7.11.19 04:33

@Vetoke ahoj, ja bych zkousela… Ja jsem v dobe brani Clostilu hlidala ovulace aby to vychazelo presne, manzela jsem ladovala selzinkem a kotvicnikem a nakonec se zadarilo v mesici, kdy byl snad jedinej sex asi 5 dni pred ovulaci, totalne mnou „nehlidanej“ (jeste jsem hned letela do sprchy, musela jsem do prace), rekla jsem si ze uz na to kaslu a radsi dame to ivfko, jak jsem byla zoufala 8o 8o myslim, ze nejlepsi je naucit se poslouchat vlastni telo a to chvilku casu zabere.. Kdyz na sobe budes citit, ze uz to dal nejde, stejne si tu pomoc u lekaru najdes ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2215
7.11.19 09:04

@Vetoke A mas ten pozitivni ovulacni test vzdy jen 1 den? Protoze ovulacni test detekuje zvyseni LH a ten je pri PCOS casto zvyseny temer cely cyklus.
Precti si tento clanek https://www.capatka.cz/ovulacni-testy/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
7.11.19 09:33
@Kikipi píše:
@Vetoke A mas ten pozitivni ovulacni test vzdy jen 1 den? Protoze ovulacni test detekuje zvyseni LH a ten je pri PCOS casto zvyseny temer cely cyklus.
Precti si tento clanek https://www.capatka.cz/ovulacni-testy/

Ahoj, ano vždy jen jeden den :). Pravidelně teď dva měsíce po sobě to byl 17 DC. Předtím 28DC potvrzeno doktorem, že vidí dominantní folikul na ultrazvuku a že by mělo dojít k ovulaci během 24 hodin. Pak už to ale nezkontroloval. Teď jsem zatím 13 DC a poprvé jsem testovala včera a byla tam jen kontrolní čárka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
7.11.19 09:39
@glaubie píše:
@Vetoke ahoj, ja bych zkousela… Ja jsem v dobe brani Clostilu hlidala ovulace aby to vychazelo presne, manzela jsem ladovala selzinkem a kotvicnikem a nakonec se zadarilo v mesici, kdy byl snad jedinej sex asi 5 dni pred ovulaci, totalne mnou „nehlidanej“ (jeste jsem hned letela do sprchy, musela jsem do prace), rekla jsem si ze uz na to kaslu a radsi dame to ivfko, jak jsem byla zoufala 8o 8o myslim, ze nejlepsi je naucit se poslouchat vlastni telo a to chvilku casu zabere.. Kdyz na sobe budes citit, ze uz to dal nejde, stejne si tu pomoc u lekaru najdes ;)

Děkuju ;). To jsou ty zákony schválnosti. V lednu jedeme na dovolenou. Ovulace teoreticky vychází těsně před odjezdem a to mám myšlenky vždycky úplně někde jinde tak by bylo vtipný kdyby to vyšlo zrovna ten měsíc :D kdy to opravdu hlídat určitě nebudu stíhat. Každopádně jak jsi psala, tak já jsem rozhodnutá čekat do března a pak případně objednání do CARu. Nedala by to moje psychika a je mi jasný že ta pak má značný vliv na celej stav zdraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama