PCO možná "samoléčba" zhubnu po jeho vyléčení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kimme
Kecalka 267 příspěvků 22.10.14 15:38
PCO možná "samoléčba" zhubnu po jeho vyléčení

Ahoj holky :) byl u mě diagnostikován PCO po marném snažení se o Dítě… chci se zeptat jestli má nekterá z vás radu jak přispět samoléčbou třeba bylinky.. trpím kvůli tomu nadváhou.. slezou kila po jeho vyléčení? Popř. Podařilo se některé z vás i přez PCO otěhotnět? :) díky

Reakce:
Nuníček
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 22.10.14 16:13

No nevím, ale PCO nejsou příčinou obezity, spíš obezita přispívá ke vzniku PCO. Tudíž se jako opatření doporučuje zhubnout a někdy se PCO se po snížení váhy upraví a žena vpoho otěhotní.

Kimme
Kecalka 267 příspěvků 22.10.14 16:19

Já o tom mluvila se svým doktorem a ten řekl že když budu chtít schodit… sPCO jestli to půjde tak minimálně :nevim:

Devil-princes
Stálice 76 příspěvků 22.10.14 16:20

V říjnu minulého roku mi MUDr. diagnostikoval PCO a v březnu letošního roku jsem otěhotněla ;)

looraa
Závislačka 3085 příspěvků 22.10.14 16:57

@Kimme ahoj :) mám PCO a k tomu podváhu. Zkoušela jsem všelicos, bylinky také, ale pomohlo mi k děťátku, až IVF a to 4 pokusy. Jsou ale různé formy, spoustě holek se podařilo otěhotnět i přirozeně. Jedna z variant, kterou mi doktor z car naordinoval, byla léčba metforminem a potom jsem ještě víc zhubla, ale k ničemu jinému mi nepomohl. Jinak jestli můžu poradit - nech si někde (asi to dělají jen v car) nabrat krev a udělat test na AMH, z tohoto testu ti vyplyne, jakou máš ovariální rezervu s níž bývá u pco problém, třeba to budeš mít v pohodě a mimčo bude než se naděješ :)

Maky.p
Generální žvanilka 24801 příspěvků 22.10.14 19:51

Ja jsem měla pco s 50ti kily. Obecně se doporučuje zhubnout, což u me jaksi nepřicházelo v úvahu, nebylo co. AMH mám vysoké, dost nadnormu, takže i to mám opačně. U pco je lepší nativní ivf, je pak mnohem menší riziko hyperstimulaku, narozdíl od normálního ivf. U nás klaplo prvni :-) No a jak na začátku píšu, že jsem ho měla, tak po porodu se mi vajecniky spravily, po pco ani památka, cykly ovulacni, pravidelne.

Většinou se doporučuje nekouřit, muzes pít kontryhel a nosifol. Taky soja je na to prý dobrá, na netu vyctes, kdy co jak užívat. Nejvíc bych šla do toho nosifolu, koupíš v lékárně.

looraa
Závislačka 3085 příspěvků 22.10.14 19:55

@Maky.p fakt se ti to spravilo? No to by bylo skvělé, také mám kolem 50 kg a AMH 12. Teď čekám miminko a s pco jsem si toho už užila…

Maky.p
Generální žvanilka 24801 příspěvků 22.10.14 20:02

@looraa no zatím to vypada, že se to spravilo, na utz jsou vajecniky krasne čiste. No ja si taky užila, těch cyst, laparek, potratů, no snad je to fakt pryč. Navíc porad merim bt, takže mám přehled o ovulaci, o ms. Cykly se mi zkrátily na cca 33 dni, bez hormonů, kterych jsem před tehotenstvim měla víc nez dost..

Kimme
Kecalka 267 příspěvků 22.10.14 20:31

Pokud to dobře chápu… moje jedina možnost jak otěhotnět je zhubnout.. Což je pro me s hornama a genetickou nadváhou dost ne možné i když jsem se o to už 2 roky v kuse pokoušela drastickou dietou s výsledkem plus 2 kila… nebo ivf?… hned mam lepší náladu… "(

Meluzinecka
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 22.10.14 20:51

@Kimme to nejspis nebude spravna dieta :) zkus pohledat prispevky na tema dieta, tam jsou nektere dobre inspirace

Kimme
Kecalka 267 příspěvků 22.10.14 20:58

Já měla dietu psanou z Mělníku od doktora… :/ takže si myslím že byla spravná… ale furt jen nabiram…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >