PCO, nízká hladina vit. D

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
glamour
Nováček 9 příspěvků 27.02.19 16:28
PCO, nízká hladina vit. D

Ahoj :) chtěla jsem zeptat zda někdo má nebo měl podobný problém. Byla jsem v Caru na druhé prohlídce před IUI, byla jsem objednaná 10 DC na ultrazvuk, abychom zjistitli, kdy IUI proběhne. Bohužel mi doktorka řela, že mám PCO a navíc velmi malou hladinu vitam D - podle krve. Nasadila mi ode dneska Metformin 1× denně a od příštího týdne 2× denně. 18 DC mám začít brát ještě na týden duphaston a po týdnu mám 5 dní brát Clostík, který by snad měl vyvolat ovulaci? Jsem z toho docela zmatená, zdá se mi těch prášků hrozně moc. Máte s tím někdo zkušenost?? :mavam: :mavam: :mavam:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 16:31

@glamour mam zkusenost jen s vitaminem D. Zvyseni jeho hladiny trva dlouhi, zamerila bych se na to. Je ozne, ze potre budes mit pravidelnejsi cykly a budes ovulovat. Jak nizkou mas hladinu? Doporucuje se brat vitamin D, K a horcik, dle vysledku se nasazuje vysokodavkovana terapie, aby se nasytili zasoby. Dva cykly jsem mela vykyv a od te doby cykly 28 dni, ovulka 14 a ted jsem tehotna. Ale nemam pco. Ale i tak se u toho doporucuje prave zvysit to déčko.

glamour
Nováček 9 příspěvků 27.02.19 16:37
@Anonymní píše:
@glamour mam zkusenost jen s vitaminem D. Zvyseni jeho hladiny trva dlouhi, zamerila bych se na to. Je ozne, ze potre budes mit pravidelnejsi cykly a budes ovulovat. Jak nizkou mas hladinu? Doporucuje se brat vitamin D, K a horcik, dle vysledku se nasazuje vysokodavkovana terapie, aby se nasytili zasoby. Dva cykly jsem mela vykyv a od te doby cykly 28 dni, ovulka 14 a ted jsem tehotna. Ale nemam pco. Ale i tak se u toho doporucuje prave zvysit to déčko.

Mně taky předepsala vitam D Axonia, je to jeden prášek na měsíc, myslím že mám hladinu 54 ? :D ted nevím teda zda je to vubec možný, ty čísla jsem moc neposlouchala … byla jsem docela hotová z toho že mi řekla , že mám PCO a že je možný , že na ty léky ani tělo nebude reagovat ?? 8o 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 16:44

@glamour aha, tak to nemas tak nizkou, v zime to bude normalni. Ale lepsi uzivat vitamin D s tim vitaminek K a horcikem, jak jsem psala. Ja mela hladinu 22, 40 a podobne. A fakt se mi jeho zvysenim stabilizovaly cykly i ovulace

ugluk
Hvězda diskuse 45764 příspěvků 27.02.19 17:38

Metformin je lék na snížení hladiny cukru v krvi, občas se s PCO předepisuje, může to souviset a občas pomáhá. Duphaston je progesteron - lék druhé fáze cyklu, nasazuje se po ovulaci. Clostilbegyt je antiestrogen, první volba na dozrávání vajíček.
Déčko má v naší populaci zvlášť v zimě snížený pomalu každej, je dobrý to řešit, já kapu Vigantol.

Váš příspěvek
Reklama