PCO - syndrom polycystických vaječníků

Napsat příspěvek
Velikost písma:
346
14.11.18 16:42

@kiwiovka budu drzet vsechno co mam, aby to dobre dopadlo. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3667
14.11.18 17:57

@32Kitty
To jsi hodná :) I tobě hodně pohody a málo neduhů :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
443
15.11.18 08:19

Tak včera kontrola 12.den po revizi a všechno je v původním stavu a rovnou jdu příští týden na drilling, nemůžu se dočkat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
19.11.18 01:00

Zdravim vas :)
Nemate prosim nekdo zkusenost s tim, ze by se vam z mesice na mesic totalne zmenila delka cyklu? Mam polycysticke vajecniky, snazime se uz 3 roky. Vse bylo komplikovane tim, ze jsem ale jeste do srpna mela cykly nezvykle kratke 21-25 dni s dlouhou dobou silneho krvaceni - i 14 dni. Postupne jsem prekopala stravovani, od cervence do zari se mi podarilo konecne zhubnout asi 10 kilo. A od zari bojuji s tim, ze mi menstruace normalne neprichazi, v rijnu mi museli po 48 dnech pichnout agolutin. Ted pred tydnem zase, abych to stihla pred laparkou, na kterou bych mela jit pristi tyden. Presto ms porad nikde. Bricho mam pokazde nafoukle, jak kdybych cekala slona a doprovazi to krece.
Moc se omlouvam, ze otravuji, jen by me zajimalo, jestli nemate nekdo podobnou zkusenost, jestli je to tim hubnutim, jestli se teprve u me naplno projevuje PCO a cykly se natahuji? Jsem uz z toho zoufala a vubec svemu telu nerozumim :(
Diky M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3667
19.11.18 09:47

@májule01
ahoj, podle mě to je normální. Já když kdysi hodně zhubla, tak mi ms taky pár týdnů nepřišla, až po vyvolávačce. A pak třeba přišla sama znovu za 14 dní. Prostě to tělo nestihne rychle reagovat na všechny ty změny. Já ale zhubla trochu víc, taky za cca dva-tři měsíce. Zkoušíš na to nějaké bylinky? Asi bych to vyzkoušela být tebou.
PS: já mám pocit, že svýmu tělu nebudu rozumět nikdy, klid :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1070
19.11.18 17:52

@májule01 to bude tím rychlým úbytkem na váze ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
20.11.18 09:02

Dekuji, ja si taky myslim, ze je to tou vahou, ale beztak ty hormony cloveku zamotaji kebuli :D Co se tyce bylinek, tak zkousim nove nejakou udajne zazracnou smes. Tak uvidime :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.19 13:36

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu a vaše zkušenosti. Všude jsem se dočetla že clostilbegyt se nesmí brát déle než 6 měsíců. Já už jej beru přesně rok v kuse a lékaři v caru mi tvrdí že v mem případě kdy u mě nedochází k ovulaci tak to nevadí. Ze mi prý pouze dávají hormony do stavu ve kterém je každá zdravá žena má. Tudíž nemám žádné vyšší hodnoty čehokoliv a proto by to prý neměli vadit ale ne se to zda být divné. Navíc mám opravdu strach abych na to nedojela zdravotně. Rok beru clostilbegyt a stejně se nám otěhotnět nepodařilo ;( Ještě chceme zkusit 2× iui a pak rovnou ivf :( Moc vám děkuji za vaše názory :)

• Citovat
  • Nahlásit
2242
13.1.19 13:46

@Anomymni A kontrolovali (ultrazvulem) Ti behem uzivani Clostilbegytu zda dojde k ovulaci? A zda nebyla negativne ovlivnena vyska sliznice? Clostilbeyt je antiestrogen, funguje tak, ze blokuje estrogeny (tim jak jsou blokovany dojde ke zvyseni FSH, ktery je potreba k rustu dominantniho folikulu a ovulaci), jenze estrogeny zaroven potrebujes k narustu sliznice do vysky pratelske k prijeti embrya.
Pokud uzivani Clostilbegytu nevede k ovulaci, nema podle me smysl v nem pokracovat. Ovulace jde navodit i jinak (napr. pomoci malych davek FSH).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
21.1.19 16:40

ahoj holky, chtěla bych vám všem dodat optimismus a naději, že to jde, ikdyž se to zdá být beznadějné…v roce 2017 v březnu jsem prošla svým prvním těhotenství, to jsem již měla diagnostikováno PCO…otěhotněla jsem přirozeně po měsíci…bez jakékoliv medikace…snažila jsem se tedy hubnout, protože jsem obézní…v 6 týdnu jsem bohužel potratila…šlo o zamlklý potrat, bez krvácení…měla jsem stále pozitivní test, ale dle ultrazvuku pouze gestační váček bez žloutkového natož embrya…čekala mě revize…byl to ten nejhorší zážitek co se mi kdy stal…bylo to hrozně náročné…ne fyzicky…to jde každá bolest pryč, ale psychicky…bylo nám poté doporučeno půl roku neotěhotnět…opět jsem nebrala žádné léky…žádný kontryhel…opět jsem se pustila do hubnutí a zhubla 12 kg a v březnu 2018 otěhotněla…podařilo se nám to po půl roce snažení se…strach byl šílený z každé návštěvy gynekologa, ale zrovna teď mi tady spinká 2 měsíční princezna a stala se ze mě maminka, což přeju i vám všem, kdo má PCO, kdo potratil a nebo se mu prostě nedaří otěhotnět…nevzdávejte se…do teď si vzpomínám na okamžik, kdy den před vánoci cca před 6 lety mi gyndařka suše řekla, že mám PCO syndrom a že budu mít problém s otěhotněním, když jsem se jí víc ptala nebyla schopna mi říct víc…paradox byl, když jsem přišla na první screening v prvním trimestru na genetiku, byla tam tato lékařka (od které jsem po nehezkém jednání při diagnoze PCO přešla k jinému gynekologovi). Můj gynekolog je muž a když jsem k němu šla před 6 lety po diagnoze PCO, tak ji opravdu potvrdil, říkal, že cystiček tam mám opravdu hodně…menstruaci jsem měla velmi nepravidelnou, ale měla…doporučil mi redukci váhy samozřejmě a žádné hormony, řekl že jsem mladá ženská a že to určitě po redukci váhy půjde…no a dopadlo to tak, že do toho nevydařeného prvního těhotenství jsem zhubla 7 kg…a ted při druhém a zdárném jsem zhubla 12 kg…v těhotenství jsem přibrala 7 kg…a z porodnice odcházela - 12 kg…měla jsem o 5 kg méně než před otěhotněním a tuto váhu si už 2 měsíce držím a snažím se pořád hubnout :-) vím jak to bylo pro mě těžké vidět stále na testu jednu čárku a proto vám píšu, abych vás podpořila, protože jsem byla a jsem jednou z vás a přece se nám to povedlo a bez umělého oplodnění a bez hormonů…jen chci tedy ještě jen podotknout, že když jsem otěhotněla po druhé, doktor mi dal pro jistotu utrogestan 2-0-2, brala jsem do 13 týdne do prvního screeningu poté už ne…holky a budoucí maminky držím vám všem moc palce :srdce: :* :andel: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1337
4.2.19 18:24

Tak ja dneska byla u nove endokrynolozky a mimojine mi doporucila a napsala Metformin. Huraa konecne prvni doktor, ktery uznal, ze bych ho asi potrebovala a ze mam stopro PCOS. Rikala, ze to ze nemam na UTZ videt cysticky, neznamena, ze PCOS nemam.. Ze staci mit vice jinych symptomu - mam chloupky rostouci na mistech, kde je fakt nechci (zada, prsa, bricho, tvar, brada), vyssi vahu, cukr tesne pod normou, problemy s cyklem (nemam menstruaci). Ze kolikrat ty hroznovite vajecniky jsou vic videt pri laparce nez na UTZ.
Napsala mi zatim jednu tabletu 500mg denne a po dvou mesicich pujdu na krev.

Kdy vam to zacalo zabirat?
Ja od zacatku roku hubnu, mam dole zatim 8 kg, nejim low carb, ale drzim jiny rezim - pocitam si kalorie, mam nastavena makra..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1337
4.2.19 18:24

omylem dvakrat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
12.2.19 13:17

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat zda nevíte co může znamenat poovulacni krvácení? Dle utz a naslednem pregnylu vím kdy nastala ovulace ale již 4 den po ovu při sexu mírně krvacim, spíše jen spinim. Přes den je tohle spineni jen při úterní na toalete :oops: Nevíte čím by to mohlo být? Děkuji za vaše zkušenosti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1392
13.2.19 10:41

@Elenka1987 Muze to byt z prasknuti folikulu pri ovulaci 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
13.2.19 11:58

@MaťulkaH
A je možné že to trvá 4 dny? Mě to právě přijde dlouho a tak si říkám zda už se tělo nepřipravuje na MS :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama