Pcos a hormonální profil v pořádku, co teď?

Anonymní
8.4.21 05:28

Pcos a hormonální profil v pořádku,co teď?

Ahoj holky :) po 2 letech snažení, mi dr. Ultrazvukem diagnostikoval podezření na PCOS a na endo. Mi dělali hormonální profil, výsledky jsou ale až na mírně zvýšený testosteron v pořádku :nevim: znamená to, že pcos nemám? Když mi ho z krve doktorka nepotvrdila? Nebo je diagnostika ultrazvukem presnejsi? (Myslím že asi ano, ne?) A co bude dál, když se nemám od čeho odrazit? Měla bych být ráda že jsem v pořádku ale vlastně jsem spíš čekala, že už se konečně najde problém. :roll: někdo zkušenost? Jaká byla nasazená léčba?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1418
8.4.21 07:16

Amh ti dělali? Není hrazeny ze zdravotního pojištění…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4276
8.4.21 07:20

PCOS lze potvrdit až hormonálním profilem. Ultrazvuk o syndromu nic moc neřekne - může ukázat, že v konkrétním cyklu vypadá vaječník polycysticky, ale to ještě neznamená PCOS.

Jaká ještě vyšetření ti dělali? Jaká chlapovi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4276
8.4.21 07:22
@Janee19 píše:
Amh ti dělali? Není hrazeny ze zdravotního pojištění…

Odkdy? Mně ho nabírali naposledy v listopadu loňského roku, měsíc předtím i u mé gynekoložky a normálně to šlo z pojištění :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 07:24

O AMH nevím :nevim:
Přítel byl na spermiu v říjnu a vše ok.
Já zatím jen hormonální profil, jinak nic :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
4276
8.4.21 07:36
@Anonymní píše:
Já zatím jen hormonální profil, jinak nic :nevim:

AMH je součástí hormonálního profilu.

Problém může být na deseti jiných místech mimo hormonů. Co navrhují doktoři dále?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2106
8.4.21 07:48

Pro pcos je dulezity pomer hormonu a ovulace, mas ji potvrzenou ultrazvukem? Ja mam vajecniky podle ultrazvuku polycysticke, ale ovulaci kazdy mesic potvrzenou a hormonalni profil ok..ja jsem to nepochopila, jestli vam delali vysetreni v CAR? Nebo tvuj doktor? Co dal vam meli rict..kontroluji se hormony, spermiogram, imunologie, genetika, pohlavni nemoce, stitna zlaza atd, potom se vylouci polypy, cysty, endometrioza, myom atd, nekde posilaji i na kontrolu pruchodnosti vajecniku, kazdy mesic se sleduje ovulace, zacina se s llanovanym stikem s ovitrelle (injekce na casovani ovulace) pak se muze zkusit iui a nakonec ivf, vse zalezi na vasich vysledcich. Drzim palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
8.4.21 08:03
@SlečnaDahlia píše:
Odkdy? Mně ho nabírali naposledy v listopadu loňského roku, měsíc předtím i u mé gynekoložky a normálně to šlo z pojištění :nevim:

Tak ja ze čtyř odběru jsem platila 3… Placeny je odjakživa, info napr zde https://www.nempt.cz/…LP_08120.htm Je však možné, že máš nějakou diagnózu, kdy ti to pojišťovna proplacení… Nebo super laborku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
8.4.21 08:05
@Anonymní píše:
Já zatím jen hormonální profil, jinak nic :nevim:

Dojdi si jako samoplatce na amh, ani kvuli tomu nemusíš k doktorovi. Jestli budou nadlimitní, tak pcos realne hrozí. Za cca 700 Kč a 3 dny budeš vědět :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 08:26

@SlečnaDahlia co navrhují nevím, jdu tam až příští týden :) tak se právě ptám tady, co by mě mohlo čekat @Melodie91 ovulaci nemám, zjištěno během 3 měsíců podle utz, pak poslána na endo a hormonální profil :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 08:28

@Melodie91 a hormonální profil mi dělala na endu a odběry posílala i do Prahy do nějaké laborky, více mi zatím neřekla

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 08:39

@SlečnaDahlia @Janee19 já jsem z toho teď zmatená, je tedy součástí hormonálního profilu, nebo je potřeba si jej vyžádat zvlášť? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2106
8.4.21 08:41
@Anonymní píše:
@Melodie91 a hormonální profil mi dělala na endu a odběry posílala i do Prahy do nějaké laborky, více mi zatím neřekla

Jestli nemas ovulaci, tak se v prvni rade bude resit tohle, muze to byt zpusobene i pcos nebo necim jinym, asi nemas ty hodnoty, co ti vysly vid? Na zacatku pises tohle : Měla bych být ráda že jsem v pořádku ale vlastně jsem spíš čekala, že už se konečně najde problém… no pokud nemas ovulaci, tak bohuzel uplne v poradku nejsi a chybejici ovulace je ten problem, urcite doktorka navrhne nejake reseni, zkusi nejakou stimulaci a tak, preji, at je brzy vse v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2106
8.4.21 08:48
@Anonymní píše:
@SlečnaDahlia @Janee19 já jsem z toho teď zmatená, je tedy součástí hormonálního profilu, nebo je potřeba si jej vyžádat zvlášť? :nevim:

Zalezi na tom, co tvoje doktorka zadala, v zakladnim profilu amh neni, ale neni tam ani testosteron…takze by to chtelo poprosit doktorku o ty vysledky…v zakladu je snad jen LH, FSH, estrogen, progesteron a jeste neco..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 08:48

@Melodie91 děkuji :srdce: já jsem z toho taková už rozhozená, protože jezdím od doktora k doktoru, nadruhou stranu, jestliže jsem jela na odběry se zprávou na podezření na PCOS, měly by tedy odběry AMH pro doktorku celkem zavádějící, ne? :nevim: že se mi o nich nějak nezmínila. Zprávu by mi měla poslat e-mailem do zítra snad :) tak to sem přidám :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat