PCOS a neprůchodnost vejcovodu

49
2.5.17 12:28

PCOS a neprůchodnost vejcovodu

Ahoj, po laparoskopii mi zjistili oba nepruchodne vejcovody a pcos. S pcos jsem počítala, ale ty vejcovody me dost zklamaly. Mudr tedy nedava téměř žádnou sanci prirozenemu otehotneni, ale cetla jsem, te ivf v teto kombinaci je také nic moc.. nejake zkušenosti? Take by me zajimalo, proc mi ty vejcovody tedy nevzali, kdyz ve zprave predoperacni psali, ze kdyz toto zjisti, tak mi jr vezmou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

754
2.5.17 12:41

Otěhotnění při neprůchodnosti vejcovodů je přirozeně prakticky nemožné, a s PCO je šance ještě nižší. Prvně, než se vrhnete do IVF, je potřeba dostat PCO pod kontrolu - hlavně dát dokupy hormony, aby aby byly v rovnováze, pak by šance na otěhotnění s IVF byla. S pco ale souvisí vyšší riziko potratu. Bude to u vás dlouhá cesta, ale věřím, že se vše vydaří a přeji hodně štěstí.

PS taky mam PCO a právě procházíme IVFkem. nyní jsem 1 DC a od zítřka stimuluji na druhy transfer :-) musíme věřit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
952
2.5.17 12:49

Ahoj, taky mám PCO, stačila mi IUI, nikdo mi vejcovody nekontroloval, tak to bylo buď a nebo. Vyšel první pokus a těhotenství bylo bez problému. :) Tak hlavu vzhůru, IVF určitě vyjde, doktoři jsou šikovní a umí zázraky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
2.5.17 13:52

Jasne, ja mam strach, že když mam dva problémy, že to bude těžší.. a také se bojím hormonální a finanční stránky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
2.5.17 14:30

@samiad je jasné, že otěhotnění v tomto případě bude maličko složitějsí, ale určtě ne nemožné… jinak co se týče hormonů, tak já jsem to zvládala opravdu dobře. Vůbec nelituji, že jsem do toho šla.
co se týče té finanční stránky, tak to už je druhá věc :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
12.5.17 09:49

No bohužel mam po kontrole z laparoskopie a mudr na mě už ve dvěřích, že je to průser… že mam vzácnou anatomickou vadu, že prostě uvnitř mam všechno uplně špatně :( pcos, nepruchodné vejcovody a ještě dělohu malé dívky..takže jsem byla odeslána do ISCARE, kam se objednávám a bude se řešit, ovšem první krok bude vubec hormonálně vypěstovat dělohu a připravit ji, aby vubec pojala IVF.. no uf :( vubec nevíám, co řešit dříve, v srpnu končím dálkové studium a jsem z toho dost přešlá:( bohužel jsem případ, že to ani nelze moc s nikym jinym konzultovat.. vlastně od puberty u mě nikdo nevěděl co se mnou :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
12.5.17 10:28

A mohla bych se zeptat, jak ta hormonální stimulace probíhá? jak dlouho hormony musíte užívat? jak je snášíte? vedlejší učinky? jsem dost aktivně vytížená a dost se obávám unavy atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
12.5.17 12:32

@samiad myslíš hormonální stimulace na ivf?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
952
12.5.17 12:33

@samiad
Ahojky, to je mi líto. To s tou dělohou, to jsem ani nikdy neslyšela, že by se něco takovýho mohlo stát. Já jí mám zase obráceně. Ale na průběh těhotenství to vliv nemělo. Hormony jsem prvně brala v práškách, ty mi nezabraly, vůbec jsem na ně nereagovala…Akorát mi po nich naskákalo pár beďarů :D Ale to klidně mohlo být spojené i s PCO. Nevím. Pak jsem si tři týdny v kuse musela píchat doma injekce do břicha…To na mě působilo asi jen takovýma těma změnama nálady…Občas jsem si připadala jak pošuk :D Ale ono je to všechno individuální…Někdo po hormonech dost přibere, někdo je podrážděnej, unavenej, někdo nemá vedlejší účinky žádný. Každopádně budeš určitě upozorněna, co to s tebou může udělat :) Přeju hodně štěstí, a neboj, určitě to dobře dopadne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
12.5.17 12:54

@Jullinka9 ano, stimulace… jeden stimulovaný cyklus. Bohužel muj Mudr je uplně nemožný, hned mě přeložil do Iscare a že tam mi vše řeknou. Na konzultaci s přítelem jdeme za 14 dnů, ale stimulaci chci podstoupit od září, nebot celé léto máme uplně zabité.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
12.5.17 14:20

Ono to není až tak rychlé, před tím, než začneš stimulovat čeká tě řada vyšetření, na zač. cyklu ti udělají homonální profil, spermiogram… a dál je to různé u každé z nás.
Každopádně celá stimulace začíná 3.DC pícháním ijekcí, které vipadjí jako inzulínové pero, a je to naprosto bezbolestné. pak chodíš na kontroly jak rostou folikuly, já jsem byla 8, 10 a 12 DC. Přidali mi další injekce (aby nedošlo k předčasné ovulaci) a na 16 DC mi naplánovali odběr vajíček. s tím, že asi 12 hodin předem si musím píchnout Pregnyl (ale ted nevím přesně jestli to bylo 12 hodin nebo 76 hodin) a pak býva tak kolem 20 DC ET (tranfer), popřípadě se o měsíc posune, pokud odeberou více jak 20 vajíček.

Celý proces byl pro mě v pohodě. Hormony jsem snášela dobře, žádné nevolnosti, návaly horka, nic… Jen kolem 14 DC už mě dost bolelo bricho, ale to bylo tím, že jsem měla hrozně moc vajíček. Po odběru se mi hrozně ulevilo a bylo mi už dobře.

Při PCO mají vaječníky na hormonální lečbu tendenci reagovat příliš, proto je nutné dávat jen nízkou hladinu hormonůa postupně ji navyšovat. Já jsem i s nejnižší dávkou měla 50 vajíček. Ideální je kolem 15. No co, aspoň mámě 13 zmražených a příští neděli si jdeme pro dva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
2.8.19 15:04

Ahoj,
obnovuji tuto diskuzi. Já mám více problémů a jsem na to docela zvědavá. Mám dost zvýšený prolaktin a protilátky štítné žlázy (ráda bych do konce roku dala do pořádku alespoň tento problém), dále mám PCO, netvoří se mi bez léků ani žádné folikuly přirozeně a dále mám na 99% neprůchodné oba vejcovody, byla jsem na HyFoSy a tekutina se dostala pouze do dělohy, někde jsem našla nějaký text o tom, že se někdy mohou vejcovody jakoby smrsknout a výsledek je zkreslený, ale nevím no. Neprůchodné vejcovody a pouze PCO bych brala jako super výsledek, bohužel mám problémů více. Přirozené otěhotnění asi nehrozí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama