PCOS, jak si říct o vyšetření, diagnostika

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.1.22 10:08

PCOS, jak si říct o vyšetření, diagnostika

Dobrý den,
Mám podezření na PCOS. Je možné požádat gynekoložku o vyšetření? Popřípadě jak? :oops: Jsem ještě náctiletá, takže nevím jak to říct, ale už dospělá, takže s mámou tam nepůjdu a ani to není možné… Jak potom probíhá vůbec to vyšetření? Děkuji moc, docela se bojím, že to mám… :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
493
2.1.22 10:33

Odběrem z krve na hormony nebo ultrazvukem. Vaginální u sex. aktivních nebo přes břicho, jestli jsi zatím bez sex. zkušenosti. Podívají se na vajecniky.

Od 15 let můžeš na gynekologii sama.

Příspěvek upraven 02.01.22 v 12:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3206
2.1.22 10:40

Asi bych rekla gynekolozce, jake mas problemy, podle ceho soudis, ze muzes mit pcos, ona se pak podiva na vajecniky, nejlepe v prvni pulce cyklu, aby zjistila, jestli probiha ovulace a s polu s odberem krve, kde se srovnavaji pomery 2 hormonu, pripadne jeste AMH, jestli neno hodne vysoke, zjisti, zda se opravdu o tohle muze jednat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1933
2.1.22 18:42

Můžete o vyšetření požádat, ale lékařka vám může říct, že nevidí důvod ho dělat. Občas si podle příznaků myslíme, že něco určitě máme, ale nejsme lékaři a můžeme být úplně vedle… Co se týče gynekologických obtíží, není jen PCOS a endometrióza. Taky jsem si myslela, že jedno z toho musím mít, když mám takové potíže, co tomu odpovídají. A ejhle, ona to byla převrácená děloha a vše se spravilo fyzioterapií. Lékařka mě prohlédla a nenašla důvod pátrat po potvrzení PCOS nebo endometriózy, jelikož si od začátku myslela, že ani o jedno nepůjde… Od toho je ona lékařka a já a google ne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 19:47

@DeeDee.518
Tak jasný, ale když mám dlouhodobě takové problémy, řešit by se to mělo. Když mám podezření, protože 99% odpovídá PCOS, tak jo, nemusí to být PCOS, ale určitě je tam nějaký hormonální problém a je potřeba ho řešit. Takže když to nebude ono, budu samozřejmě velice ráda a vyloučím to, ale ráda bych s tím, co mě trápí, něco dělala. Převrácenou dělohu nemám, to mi dělá pokaždé UZ dělohy, je jí už skoro 80 a má holt jiné metody, než jiné gynekoložky, u kterých jsem byla.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat