PCOS - léčba, příznaky, bylinky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
1456
5.8.21 19:58

@Kikinka3103 no někdy ti doktoři jsou jen doktoři na papíře a nemají snahu najít příčinu. Já naštěstí přešla k jinému dr včas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
5.8.21 20:15

@Klara0225 tak me je 33 let, takze casu mam jeste jaks taks, takze prejdu a uvidime, co mi sdeli 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1456
5.8.21 20:51

@Kikinka3103 já začala chodit do centra když mi bylo 24 a než jsme se dostali k pozitivnímu testu, tak mi bylo 26. Ono se to nezdá, ae někdy to není raz dva. Já jsem si ze začátku naivně myslela, že budu snad těhotná po první návštěvě a ono to bylo ve skutečnosti jinak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
6.8.21 07:34

@Klara0225 no, my zacali chtit miminko az kdyz me bylo 30, taky nepocitam s tim, ze budu hned tehotna, ale casu je dle slov pana doktora jeste celkem dost 🙂 ja udelam maximum, aby to vyslo a pritel je mi oporou, tak to snad pujde v pohode 🙂
Dneska jsem si vzala 3.tabletu Duphastonu a neni po nem zrovna nejlepe 😕 ale vydrzim to, pro miminko udelam cokoliv 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
6.8.21 07:35

@Klara0225 jeste hledam na internetu nejakou hormonalni jogu nebo tak neco, ale nevim, co zvolit, v okoli se tim nikdo nezabyva, takze jsem odkazana na internet 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
6.8.21 07:37

@Klara0225 jeste by me zajimalo, zda po tom Duphastonu mohu dostat menses driv nez po vysazeni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1456
6.8.21 10:43

@Kikinka3103 s hormonální jogou zkušenosti nemám, ae vím, že hodně holek ji zkouší. Duphaston když jsme měla, tak po něm mám pocit dřív ms nepřišla jak po dobrani. To se mi spíš stalo u utrogestanu. Mě po těch lécích taky nebyvalo moc dobře, tak jsem je mohla i zavádět. Je to sice trošku otravnejsi, protože to pak trochu vytéká, ae není mi zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
6.8.21 13:39

@Klara0225 no, jako vydrzim to, je to jen na 10 dni, ale je to vopruz no, ale vydrzim cokoliv ☺️ dneska jsem nasla cviky dle Mojzisove, coz mi prijde snazsi nez ta hormonalni joga, tak je zkusim, za to nic nedam 🙂 taky jsem se docetla, ze je vic moznosti pro PCO, ale me dr hned rekl, ze jedine ivf, tak nevim, co si mam myslet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1456
6.8.21 14:02

@Kikinka3103 možnosti je spoustu. Záleží co bys chtěla ty. Do centra můžeš klidně jít a zkoušet u nich různé postupy. Ono neznamená hned ivf když jdeš do centra. Můžou zkoušet alternativy a mají s tím více zkušeností než obvodní gyndar. Je to vše jen o domluvě. Centra si umí více poradit a udělají více vyšetření než obvodak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
6.8.21 14:06

@Klara0225 no to mi prave rekl lekar v centru, ze jedine IVF, oak teda navrhl duphaston a clostibegit… Ted hledam nejaky inositol, nemas s nejaky zkusenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1456
6.8.21 16:05

@Kikinka3103 já brala inofolic i inositol v prášku co se rozpouští ve vodě. Na mě to teda nemělo žádný účinek i když jsem to brala dlouhodobě. Tak je možnost obejít víc center a udělat si tam konzultaci. Ono někdy člověk nenarazi hned na první dobrou v caru. Já měla štěstí, že jsem si vybrala jeden v olomouci a tam byli skvělí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
6.8.21 16:09

@Klara0225 jeste mam v blizkosti Pronatal, ale na ten nejsou moc dobre ohlasy… Jeste uvidim, co mi rekne novy gyndar, ten se tim hodne zabyva, tak uvidime

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
8.8.21 20:52
@Kikinka3103 píše:
@Klara0225 no to mi prave rekl lekar v centru, ze jedine IVF, oak teda navrhl duphaston a clostibegit… Ted hledam nejaky inositol, nemas s nejaky zkusenosti?

Nedalo mi to nenapsat svoje zkušenosti, s inositolem mám skvělou zkušenost. Mám pcos snad se všemi typickými příznaky kromě nadváhy, bylo mi opakovamě řečeno, že přirozeně neotěhotním a myslím, že díky inositolu se nám to dvakrát přirozeně podařilo, pomohlo asi taky omezit dost sladké a celkově snažit trošku zhubnout, cykly mám extrémně nepravidelné (30-70 dní) a pro určení ovulace měření bazální teploty, alespoň pár cyklů, abych to vůbec poznala, ikdyž ne vždycky vůbec byla. Před inositolem jsem prakticky ovulaci neměla. Držím palce ať vše klapne podle vašeho přání!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
8.8.21 21:03

@Jaja2424 ja jsem nakonec zacala brat inofolic, uz jsem ho brala driv a nevim, zda byla ovulka, ale aspon mi stala vaha 🙂 ja jeste omezim lepek a mlecne vyrobky, sice uz jsem to omezila, ale ted se jim zkusim uolne vyhybat, nedelaj mi moc dobre… Zacala jsem uz i s hormonalni jogou a cviky dle mojzisove, tak uvidime 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
8.8.21 21:38

Také jsem brala inofolic a k tomu si dokoupila čistej inositol a brala jsem ho denně 2g. Nejvíc mi pomohlo snížit sacharidy a hlavně teda co nejvíc je omezit u snídaně (prý se nejhůř spalují). Ale chápu, že každý má tělo i zažívání nastavený trochu jinak a můžeme mít každá i pcos trošku jiný. Ještě teda než jsem začala s inositolem tak jsem brala 3 měsíce drmek právě na „obrácení“ toho poměru těch dvou hormonů, jak jste psala. Ale jestli už jste začala s braním hormonů, tak bych se do drmku nepouštěla, umí s cyklem i hodně zamávat a rozházet ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat