PCOS, nepravidelná MS - alternativní léčba

Anonymní
19.5.20 14:18

PCOS, nepravidelná MS - alternativní léčba

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o radu a podělení o nějaké zkušenosti. Dcera do 15 let nedostala menstruaci, a tak jsme to začali řešit s gynekoložkou. Dostala proveru a první tři měsíce bylo vše OK. Ještě nám bylo řečeno, že se u dcery začínají projevovat příznaky syndromu polycystických ovárií. Po třech měsících ms opět vynechala a paní doktorka nám všemožně upravovala dávkování. K 16. narozeninám jsme na přání dr. proveru vysadily. Menstruace opět nikde. A bylo nám řečeno že syndrom je už plně rozvinut a že bez stálého užívání provery nebo speciální antikoncepce to nepůjde. Dnes již skoro v sedmnácti začala dcera řešit možnosti ochrany před početím, jelikož má trvalý vztah. A tak jsem jí nabídla, že zajdeme k dr. pro antikoncepci. To mi dcera razantně odmítla, že to do sebe rozhodně nehodlá ládovat. Nebude přece jíst něco proti otěhotnění, když se o opak snaží (samozdřejmě tím nemyslím otěhotnění teď, ale v budoucnu). Já jsem ještě z té generace, kde nám nikdo o negativách HA neříkal a tak mě dcera odkázala na různá videa, diskuze a studie s touto tematikou. Po nastudování mohu jen říct, že souhlasím. A tak tedy HA nepřipadá v úvahu, ale dcera by se ráda zbavila i provery. Uvažovaly jsme o gynexu, různých bylinkách, akupunktuře atd. Ale je to poměrně riskantní a nechceme aby vysazení provery mohlo něco ohrozit.
Chtěla jsem se tedy zeptat jestli nemáte někdo podobně zkušenosti a typy, jak proveru funkčně a bezpečně nahradit něčím více přírodním.
Předem děkuji za odpovědi!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
19.5.20 14:25

Primárně jsem se chtěla zeptat jestli jste někdo náhodou neužívá GYNEX a podivně.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
12968
19.5.20 15:05

1. zajděte na alergologii a nechte si vyloučit intolerance lepku a mléčné bílkoviny/laktozy. PCOS jsou autoimuntin záležitost a mohou (nemusí) s tím být spojené. Případná dieta to může zmírnit.

2. antikoncepce j e výrazně lepší varianta než Provera. logika prvoeru jo, antikoncepci rozhodně ne je chybná. Hormonální antikoncepce je problematická, pokud má jen vylepšit pleť, či bránit početí, ale je zcela na místě, pokud léčí hormonální nerovnováhu. Tedy u PCOS.

3. z doplňků primárně pomáhá inositol a to v jednotkách gramů denně -ideálně rozmíchat kávovou lžičku ráno do jogurtu, pokud tedy se neproákže intolerance mléčných produktů. Kupujte ho u kulturistů jako prášek, ne jako tabletky se snažilkovskou přirážkou.

https://examine.com/…ts/inositol/

4. co určitě neuškodí a může jen pomoci je hormonální joga, je třeba aby dcera jela někam na víkend se to naučit, aby ji to učila certifikovaná lektora a dělala to spráně.

5. co může pomoci je strava s nižším obsahem sacharidů, vysokým obsahem vlákniny a zdravých tuků a dostatkem bílkovin, spojená s vyšší fyzickou aktivtou. Dost to umí zklidnid rozdrážděnou autoimunitu. Zejména pokud k tomu vyjde problém s lepkem a/mebo mlékem, stojí za to najet na něaké měsíce vyloženě na tzv. paleo ve verzi autoimunitní režim.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/…/PMC1334192/

Při tom všem nevynechávat regulérní léčbu, ale průběžně se nechat kontrolovat aby případně šlo hormonální léky snižovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.20 17:44

@Ou moc děkuji!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie