PCOS, snažení a očkování proti covid-19

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
8.11.21 09:59

PCOS, snažení a očkování proti covid-19

Ahoj,

již nějakou dobu mám diagnostikován syndrom polycystických vaječníků a pomalu se s manželem začínáme snažit o dítě. S MUDr. jsem zatím domluvena na přírodní léčbě, užívám inositol, macu, piju čaje atd., na nic netlačíme, ale uvědomujeme si riziko, že to může trvat déle, nedej bože dospět až do IVF, ale na to zatím nemyslím. Řeším teď otázku očkování, nejsem odpůrce a očkovat se chci, ale visí mi tam trochu otazník co se týká mého již zmíněného syndromu. Nikde jsem nenašla informaci o tom, že by očkování mělo vliv na plodnost (dá se spekulovat, ale to se stejně asi nedozvíme hned), spíš by mě zajímalo, jestli bych si to nemohla zhoršit. Kamarádce se po očkování dost zpozdila MS, těhotným se očkování moc nedoporučuje, takže nějakou spojitost to má, ale nejsem doktor, prd tomu rozumím. Vrtá mi to hlavou, už jsem měla několikrát skoro vyplněný registrační formulář, ale nechci udělat něco čeho bych pak hodně litovala, protože děti moc chceme. Potřebuju se možná jen utvrdit, že to bude v pohodě, ale záruku mi nikdo nedá. Je tady nějaká uživatelka se stejným syndromem která je již očkovaná?

Díky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
175
8.11.21 10:03

@klara39 ahoj, nevim jak rozsáhlé mas onemocnění, nicmene u me situace asi takova: velice nepravidelný cyklus, dle doktora lehké PCOS. Dve deti na prvni dobrou, treti tehotenstvi nečekaně v 37 letech těsně po očkováni. Nyní 15 tyden tehotenstvi, vse v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
8.11.21 10:17

@Vida2702 To je hezká zpráva :kytka: Děkuju a gratuluju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
8.11.21 10:39

Ja chodim do CARu a jen mi doporucili, ze by mela byt dva pauze mezi ockovanim a novym cyklem IVF. Pry mit covid v tehotenstvi taky neni nic moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
823
8.11.21 14:33

A covid v těhotenství by ses nebála mít? Jinak já jsem otěhotněla po očkováni v pohodě stejně jako předtím. Jediný rozdíl byl v tom, že teď z toho nebylo zamlklé, ale jsem už v 15tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
965
8.11.21 14:50

Já sem teď v jednom rozhovoru slyšela, že po očkování byl zaznamenán velký nárůst potratu. Tak bych s tím byla opatrná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
8.11.21 14:54

@Ivusska777 Samozřejmě bála. Ale abych vůbec těhotná byla :?

@Sarlotak Fakt? To jsem nikde neslyšela.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4029
8.11.21 14:54
@Sarlotak píše:
Já sem teď v jednom rozhovoru slyšela, že po očkování byl zaznamenán velký nárůst potratu. Tak bych s tím byla opatrná.

Prosím, nepiš tady podobné věci bez ozdrojování něčím semi-přípustným.
Přilíváš olej do ohně a je pak těžký hájit skepticismus vůči tomu očkovacímu cirkusu racionálně. Což je s utahováním šroubů čímdál tím důležitější. Dík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
823
8.11.21 15:08

@klara39 no pokud se ti nebude dařit otěhotnět, tak to nejspíš nebude očkováním. Koukni na Facebooku do skupiny: Očkovanie Covid-19 - tehotné, dojčiace & snažiace sa otehotnieť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
965
8.11.21 15:08

@MrsNorris Ty jsi správce?
Jinak myslim, že to bylo zmíněno v tomto rozhovoru.
https://youtu.be/PhJ0Uv23tYM
Jen jsem si na to vzpomněla..nikoho k ničemu nenabadam. Jen bych raději byla opatrná a snažila se najít maximum informací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4029
8.11.21 15:14
@Sarlotak píše:
Ty jsi správce?

Rozhodně ne. Proto tě nebanuju, ale snažím se vysvětlit, proč by IMO bylo pro dobro věci tohle omezit.
Taky jsem tě viděla už párkrát zmizet z diskuze, když se někdo ptal na zdroj tvých informací, tak by tě to taky potenciálně ušetřilo trapnosti. :kytka:

Rozhovor mimochodem celkem zajímavý.
Ke zvýšené potratovosti se tam říká: Nedávno mi poslala kamarádka esemesku, že rodila její kamarádka a že jí tam v nemocnici řekli, že opravdu je tam velký nárůst potratů po očkovaní.
To je těžký, no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
965
8.11.21 16:16

@MrsNorris párkrát? Vím jen o jednom, kde jsem odmítala dal diskutovat, když jsem viděla, jakým agresivním směrem se to tam vyvíjí. Sama nevím, co si o tom ockovani myslet, ale pokud bych teď řešila otěhotnění, tak bych se dost bála nechat se jako těhotná ockovat. Covidu bych se samozřejmě bála také.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4029
8.11.21 16:20

@Sarlotak

Být těhotná, nenechala bych se očkovat ani pod hrozbou násilí.
Ale ne proto, že jsem na internetu slyšela někoho, kdo dostal esemesku od kamarádky, jejíž kamarádka je v porodnici, kde jí řekli, že jim přibyly potraty. To je fakt strašně kontraproduktivní takovou informací přispívat jako argumentem.

Ale máš pravdu, nemám tě co buzerovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
8.11.21 16:22

@MrsNorris @Sarlotak Dámy, děkuju vám za názory. Myslím, že ve finále jsme na tom všichni cca stejně a víme prd. Ale zas když mi tady jiná uživatelka píše, že po očkování nečekaně otěhotněla, dává mi to naději, že by to s mým PCO syndromem nemuselo souviset. Těhotná zatím nejsem, řeším jen “co by kdyby”, protože máme v plánu do dvou let počít a byla bych ráda, kdyby se to povedlo :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
965
8.11.21 16:44

@MrsNorris také bych se určitě nerozhodla jen na základě tohoto rozhovoru.

@klara39 jasně. Rozhodnout se musí každý sám. Hodně štěstí. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat